Nočné kŕmenie ročného syna

kikuska3
11. mar 2013

Môj syn od narodenia nemá žiadne veľké problémy so spánkom, ale už bude mat rok a stále sa v noci budí a žiada si mlieko. Budí sa vždy okolo polnoci a potom zas okolo 4 ráno. Potom ešte zaspinká ale pravidelne sme o 6-7 ráno hore. Na večeru dostáva kaše buď klasickú krupicu alebo kukuričnú kašu. Napapa sa pekne tak sa mi nechce verit že by bol v noci hladný. Ako ho odnaučit od nočného jedenia aby prespal celu noc?

fantagiro29
11. mar 2013

@kikuska3 Ahoj!! Tento isty scenar mame aj my doma s dcerou....tiez som skusala vecere rozneho typu ale nezabralo...snad z toho vyrastu

andelok
11. mar 2013

@kikuska3 Kojis ho, alebo si pyta mlieko z flasky?

mimikas
11. mar 2013

@kikuska3 a pije dosť vody cez deň? Ked ho chovas cez deň ako často mu davas papat a čo máva na olovrant? U nás bol ten istý problém a nakoniec to bol len smad, na olovrant okolo 5 mu daj niečo papat ako jogurt, alebo chlebík a na večeru kašu a trošku mlieka pred spaním a veľa čistej vody cez deň.

martini
11. mar 2013

@kikuska3 aj my sme to tak približne mali. ale som mu začala davať v noci len vodu namiesto toho jedneho mlieka a tak sme dosiahli aspoň to, že mame mlieko len raz (niekedy o druhej, inokedy o štvrtej). Ale ked bude mať rok, tak som sa rozhodla, že to skusim trochu raznejšie a proste mu jesť v noci nedám. Neviem ako to síce vydržím, ale nateraz som odhodlaná 😉

jerino
11. mar 2013

ahoj,rok je ešte malo na to aby prespal celu noc ,to som ešte nevidela u žiadneho tak maleho dieťaťa ,ale možno to existuje ja neviem 🙂 ,moj syn ma 20 mesiacov a budi sa ešte stale 😉

saska.t
11. mar 2013

@kikuska3 nejde len o samotne nliecko a hlad,ale o teba a tvoju pritomnost, este je maly a potrebuje tvoju pritomnost, na veceru mozes dat cokolvek aj tak sa bude budit 😉

karin1234
11. mar 2013

ahoj, mne toto iste robil syn, vzdy sa potreboval napit mlieka v noci a potom spal dalej, robil to aj trikrat za noc, slo mi to na nervy pritom uz deti v jeho veku spavali v kuse celu noc. svokra ta mi vravela,ze ked si to vyzaduje tak nech mu to mlieko dam, tak som tak fungovala asi do 16mes. no a potom ako keby nastal skok a prespal celu noc a teraz mam zase taky problem,ze mlieko nechce vobec ani cez den ani v noci. tak sekol s mliekom na dobre 😀 a pri prvej prespatej celej noci som sa nad ranom prebudila a kukala do postielky ci je vsetko o.k taky nezvyk pre mna spat v noci nerusene bez vstávania 😀

mata95
11. mar 2013

tak stymto by som potrebovala pomoc aj ja...dcera ma 2roky,a stale sa vnoci budi na mlieko....pravidelne okolo 4tej,ale su noci kedy pyta mlieko aj 3x za noc,alebo aj každu hodinu a pol,darmo sa ju skušam oklamať čajom,cumlom,prebudi sa a pyta mlieko kym nevstanem zpostele a nedonesiem jej to mlieko,a ona ho aj vypije....na večeru sa normalne naje,krupica,polievka alebo pečivo,pri zaspavani vypije flašu mlieka a potom okolo 11tej jej zvyknem dať tieš vypiť aby som nemusela vstavať hned ako si lahnem....zaujimave je,že umami alebo usvokry spi celu noc,a nič nepyta....nieje to každu noc take hrozne,ale okolo 4sa budi stale a to mlieko proste musi mať,potom ide dalšia flasa opol6,aby ešte do tej 7mej spala....verim,že raz ztoho vyrastie...

saska.t
12. mar 2013

@mata95 vyrastie,nasa sa tiez budil sice len 2x ale vzdy v presny cas ako hodinky v 2,5 r.ked mala vsetky zuby a nemala mat dovod na budenie som jej proste nedala,trosku 1 noc protestovala a uz si nikdy v noci nespomenula,ale rano pije mieko dodnes a to ma skoro 5 😉

ajca123
12. mar 2013

@kikuska3 no ked ma už rok,treba dávať už normalni stravu a nie kase lebo to im nestačí...
A ked sa v noci zobudi treba ignorovať a nie hned za ním bežat.. Lebo vie ze ked zaplace ty bežiš za ním a dáš mliečko..
Vyskúšaj a uvidiš ze mám pravdu..

kikuska3
autor
12. mar 2013

Maleho už nekojím, jedáva umele mlieko z flašky. Cez den jedava olovrant ovocie s ovsennými alebo ryžovými vločkami, obed má okolo 12-13 zeleninové polievky a druhé mäso s prílohou, jedava už normálnu stravu. Na olovrant jedava bud jogurt alebo chlebík s maslom a na večeru kašu. Večer býva už unavený takže ked sa naje ide hned spinkat okolo 19. Cez den pije vodu ale neviem či dost, vypije cca 15ml.
Malý ešte stále spáva s nami v spalni, spí v postielke ale sme v rovnakej izbe. Teraz ho chceme skusit prestahovat do detskej, som zvedava ako bude reagovat.

mata95
12. mar 2013

@saska.t každy mi vravi že ztoho vyrastie....takže to tak iste bude 🙂 predtym som ztoho bola nervozna,teraz som si už zvykla,niekedy su noci že je to vpohode tak sa aspon vtedy vyspim...dakujem za podporu🙂

blackcat8885
17. apr 2014

Baby chcem malého odučiť od mlieka v noci pije aj 3x a je to zrejme iba zvyk.Mám mu robiť stále slabšie mlieko?Ked mu dám vodu cucne a potom reve,cez deň papá dosť

misinka26
17. apr 2014

Ahoj, ja mám 17 mesačného drobca a v noci sa už nekojíme asi mesiac ... predtým sme sa kojili aj 5 krát a posledné dni ma tak dohrýzol, že som sa rozhodla ho odstaviť ale len na noc ...už som to tu niekde písala ako sa nám to podarilo ... proste som si jeden večer pred spaním natrela bradavku ( kojí sa už len z jednej ) horčicou a keď prišiel a ochutnal tak sa zamračil, že beee a ja som mu povedala, že didi sa pokazila a mňamka bude ráno, kukal na mňa ako puk, ešte raz vyskúšal zasa ho striaslo, zasa som mu to povedala ... na noc som si obviazala prsia obväzom a vždy keď si pýtal som mu povedala, že didka odišla a príde ráno, jasné rozčuľoval sa , vyhrnul mi tričko ale tam bol obväz a tak tam nič nenašiel, povedala som mu no vidíš ja ti vravím didi išla papa a príde ráno a podala som mu čajik ... asi na 3 krát to akceptoval napil sa čaja a zaspal ... ráno som mu dala didu a povedala no vidíš didi prišla ... takto som to robila 3 noci a od vtedy si nepýta ... ďalšia dva dni si už pýtal len čajík a potom už nič a spal až do rána ... cez deň ho kojim asi 3 krát ale v noci už nie ... Ono treba sa odhodlať a nepovoliť, prvá noc bude otrasná ale stojí to za to vydržať ... v žiadnom prípade mu nesmieš povoliť a dať lebo deti už chápu a bude vedieť , že keď budem mrnčať akokoľvek dlho tak si vydobije svoje a to už je konečná ... My máme konečne pokojné noci a ľutujem, že som to neurobila už skôr, lebo aj Dr. mi povedala, že také veľké dieťa už nepotrebuje v noci piť, možno len v lete ... Držím palčeky 🙂

lenkaga
17. apr 2014

@blackcat8885 @kikuska3 mne toto robil syn, tak som zacala tym, ze som robila "redsie" mlieko-vzdy som dala o jednu odmerku UM menej ako bolo treba, potom o 2 odmerky menej a zacala som predlzovat interval, ked chcel jest. Pytal si o 2.00, ja som ho vzala na ruky a este uspala, ked uz nechcel zaspat, dala som mliecko. Tak som dosiahla, ze vstaval na mlieko "az" o 4.00. Nakoniec som mu o 4.00 dala len vodu a zvykol si spat do 6.00. Ale tie noci ked som predlzovala intervaly boli hrozne-ja som vtedy spala tak max. 2 hodiny, ale stalo to zato. Ked sa teraz v noci zobudi, staci mu cumlik a spinka dalej (1-2x za noc).
U nasho syna to ale urcite nebol hlad, ale to, ze chcel byt pri mne.

blackcat8885
18. apr 2014

@lenkaga ďakujem za rady 🙂 zatiaľ som dávala o 1 odmerku menej ale.dnes dám o 2menej a musím to vydržať a nepovolit.a skúsim predlžovať aj tie intervaly to mi doteraz nenapadlo

leanax
18. apr 2014

Toto je aj náš problém. Môj syn sa niekedy zobudí každé tri hodiny presne na sekundu.... ☹ ale nieje tokaždú noc, niekedy sa zobudí raz niekedy dva krát. Skúšala som čajíkom oklamať , nezabralo ☹

modrofuzik11
18. apr 2014

recept je jednoduchy. nic mu v noci nedat. bolo to tazke aj u nas. trvalo to do cca roka a roka a pol. krpci si svoje odplakali ale rychlo pochopili, ze v noci sa nepapa ani nepije a potom bol pokoj. najedli a napili sa az rano. rozhdnutie, ze dieta prestane v noci pit a jest musis urobit ty.

lucinocka
18. apr 2014

@blackcat8885 a co papa na veceru? Treba mu urobit silnejsiu veceru a miesto mlieka, kym je v polosne, ne uplne zobudeny supnut tu istu flasu z ktorej pije mlieko ale s vodou, alebo cajikom...u nas tak prestala jest 2x... hadam uz nezacne zase, lebo uz mame zuby viacmenej von...ked sa budila na bolesti, jedine mlieko ju ukludnilo... Ked Sofi zacala jest normalne vecere- masko, zemiaky, kompotik alebo krupicu normalnu varenu s masielkom a kus granka, prestala si uplne pytat mlieko pred spaim a v noci nema vobec potrebu, ked sa zobudi tak na smad od cumlika a voda poriesi

kikusik88
18. apr 2014

Nasa zje pomaly tolko.co ja..rano ma cely rozok,na obed polievku a mlieko ale iba 100 akoze zapit v posteli,ked vstane druhe,olovrant ovocie,vyziva,jogurt co pride a vecer bud rozok,kasu,krupicu....ako o 19spapa cely krajec chleba so sunkou a je v.noci hladna ? neverim....papa uz 2 tyzdne cca o 2 rano mlieko dakedy 2x este pockam ci si sama neodvykne,lebo doteraz vstavala aj 3x a sama prestala a papa iba raz...

mizu89
13. okt 2015

Ahojte baby.my sme na tom rovnako.maly papa cez noc aj 4x.uz som unavena.ked mal pol roka tak sa budil len 1x ale ako sa druhy krat zaockoval a isli mu prve zubky tak sa to pokazilo.papame skoro vsetko.na veceru som mu skusala dat uz hocico aj maso aj kase +MM a nic nezabralo.stale sa budi.on si potrebuje pocuckat a ukludnit sa na ciciku a potom zaspi.u nas ani voda nezabrala.on proste nechce flasku ani cumel len cicu.ako tu vacsinou pisete ze nechat vyrevat proste nedat mlieko by som aj skusila len ma to hacik.byvame v rodinnom dome a je nas tam 5(ja,manzel,moja mama a moji stary rodicia) takze nemozem ho nechat revat lebo maly zobudi cely dom a to driape poriadne.mate este nejaky typ ako odnaucit rocne dieta od nocneho kojenia?MM papame len pred spanim,cez noc okolo 23:00,1:30,3:30,a nad ranom okolo 5-6hod. a to este pospinka do cca 7:00.cez den MM vobec nepapa.