Nočné prebúdzanie a plač

adelsa
9. jan 2014

Dobry den, neviem ci tu uz bola diskusia s touto otazku. ale mam 20 mesacne dieta ktore doteraz v noci pekne spalo uz od 3 mesiacov. od 11 mesiacov uz spal sam vo svojej izbicke.ale teraz posledne dva tyzdne sa kazdu noc budi a zacne strasne plakat v postielke.ked za nim pridem podam mu cumlik a ukludim ho a hned odydem. potom sam zaspi niekedy sa to opakuje aj dvakrát v noci.ale neviem co mam s tym robit z jeho placom, lebo doteraz to nerobil.o tyzden idem k lekarke tak sa jej na to opytam.ale zatial ked mate nejake skusenosti budem rada za rady.dakujem

luba28
9. jan 2014

@adelsa aj u nas to je teraz asi 3 tyzdne,sice ani predtym nesprespal celu noc,ale s placom sa nebudil,....

adelsa
autor
9. jan 2014

@luba28 a ako to je u vas teda.lebo on sa v postielke postavi a zacne plakat, predtým to nerobil.

ichbinich
9. jan 2014

@adelsa:
Ak sa da ukludnit, mozu to byt "iba" zle sny. Navyse v 20 mesiacoch je dalsi skok vo vyvoji, ktory sa ohlasuje aj horsim spanim...
Ak sa da ukludnit, tak by to malo prejst. Horsie by bol nocny des, to dieta iba reve a je bez seba a na nic nereaguje. To je pre rodica horsie, frustrujucejsie ☹

adelsa
autor
9. jan 2014

@ichbinich no dufam ze to prejde, lebo sa nemozem vyspat a to mam este aj 3 mesacne babatko.snami to asi nebude ked sa budi kazdu jednu noc.

luba28
9. jan 2014

@adelsa nas sa ani nepostavi,len sa zobudi a zacne plakat,...a takto k nemu chodim aj 3-4x za noc,ale ako ty,tiez len staci potulit,dat cumel a spi dalej,....len ja uz potom som na nervy,lebo neni vyspaty ani on ani ja,....a tak si to potom nahradzame cez den,...aj teraz uz spi a ja idem za nim,... 🙂

mima89
9. jan 2014

no moja dcerka ma tri roky a raz za noc sa zobudi, pozrie si som pri nej a spi dalej. ked nie som, tak place. Tiez spinkavala dobre ked bola babatko, a od cca 10 mes, toto robi, ale tak snad to prejde, ja som bola taka ista.

adelsa
autor
9. jan 2014

@luba28 a kolko ma mesiacov?

luba28
9. jan 2014

@adelsa 23.1 bude mat 20 ako tvoje,...

ichbinich
9. jan 2014

@adelsa: Moze to byt hocicim, aj zjavne bezdovodne... Ale skor tipujem na ten skok vo vyvoji, na mojich detoch sa to prejavovalo este horsim spankom plus dennou zavislostou na mne a celkovo takou nevrlostou. A potom ten skok zvladli, naucili sa nieco nove a zase sa "znormalnili" 😀
Tie skoky su popisane v knihe od dvoch holandanov, ale bohuzial iba v nemcine a anglictine: Oje, ich wachse alebo The Wonder Weeks.
Dcera spavala ako babo pekne, ale od 7 mesiacov katastrofa. A ked syn zacal konecne spavat celu noc, ked mal vyse 3,5 roka, prebrala od neho dcera stafetu a budi sa kazdu hodinu 🙄 Takze ja som rada, ked sa mi ujde hodina spanku v kuse...
Dufam, ze to tvojho syna coskoro prejde!