Nočné spanie bez plienky

gir
11. júl 2018

Maminky prosím o vaše skúsenosti. Syn 1,5 ročný cez deň a na popoludňajší spánok bez plienky, spí cca 2,5 hodiny. Ale na noc ešte mu dávam. Mám počkať pokiaľ bude mať suché plienky alebo ho aj v noci zobudiť aby sa vyčúral? Budenie mi nepríde veľmi vhodné, preto sa pýtam ako to bolo u vás. Ďakujem

zuzkavladko
11. júl 2018

Ja som zrusila nocnu plienku ked mal drobcek 7 dni po sebe rano suchu plienku. Nocne budenie mi pride nezmyselne. Nech sa radsej pekne vyspinka.

bellabell
11. júl 2018

Tak isto ako príspevok vyššie, plienku na noc som prestala dávať, keď sa maly zobudil niekoľko noci po sebe so suchou plienkou.. pripadne sa zobudil, ale on sám- nebudila som ho, že ide cikat

renatka100
11. júl 2018

@gir to je strasne skoro v noci bez plienky (aj cez den podla mna u chlapca), aby sa nevratil spat a potom bude trvat aj rok kym sa znovu nauci. Kludne mu nechavaj plienku a urcite ho nebud.

pininka
11. júl 2018

Ja to iste, pockala som par dni na suchu plienku a dala bez. Ale u nas to bolo extra rychle, ako sa zacali cez den pytat hned to prestalo aj v noci.

siska53
11. júl 2018

@gir nebud ho. Pockaj na suchu plienku alebo ked ti sam.povie,ze nechce. Nas mal 3ra3m.,vzdy plna plienka a raz vecer povedal,ze nechce na noc plienku. A nepocikal sa. Nehody mal.len vtedy,ked bol chory, aj to asi len nejake 3-4 a nebolo to tesne po zruseni plienky, ale dobre 4m.po tom.

flientica
11. júl 2018

Viem, ze niektore baby robia aj tak, ze v noci budia male aby sa sli vycikat ale podla mna je to taky drastickejsi sposob, podla mna je lepsie ked sa proste pocka kym nie je plienka viac dni po sebe rano sucha 🙂

janulka2811
11. júl 2018

Nie netreba budiť,ak bude mať pár dní po sebe rano suchú plienočku,treba skúsiť na noc aj potom no radšej dať niečo nepremokave pod maleho,aspoň ja som to tak robila,lepšie než matrac precikat.

gabci_gabca
11. júl 2018

Nebuď 🙂

martinals
11. júl 2018

Nočné plienky som zrušila až keď viac dní po sebe suché.Dieťatko by som v noci nebudila na cikanie.

kreata
12. júl 2018

Nasa dcerka ma 4 roky a 3 mesiace a bez plienky v noci spi asi mesiac. My sme s nocnym odplienkovanim cakali kym bude velka a oplatilo sa. Ide to hladko, prirodzene a bez nervov. Niekedy to vnimam tak ze dnes je taky trend tie deti vsetko co najkor naucit...a potom zbytocne maju stresy rodicia aj deti. Viecero mam mi povedalo napriklad ze sa snazili dieta v 2 rokoch odplienkovat a tolko sa natrapili a ze v troch to islo samo. Ze keby to vedeli tak sa na to vykaslu a pockaju a islo by vsetko lahsie bez mensich tlakov a nervov dietatka i mamy. Ale jasne kazde dieta je ine riad sa najma svojim instinktom a tym ako to odpienkovanie bude vnimat ty a tvoje dietatko.

tncka
12. júl 2018

@kreata jedna vec je pockat,dajme tomu do 2.5r.a potim sa o to zacat pokusat odplienkovat. Ale pokial je dieta zdrave tak nevidim dovod preco cakat do 4r.a 3mes.aby bolo bez plienok. Ved to je az smiesne plienkovat tak velke dieta. A teda moja v 4.r.mala 120 cm a 20kg a neviem ako by som ju napchala do plienky😂😂

saslavka73
12. júl 2018

Za mojih čias sme začali po roku, resp. pred rokom. To je cca 20 rokov.

zinulka
13. júl 2018

Moji dvaja vždy jedli kašu na noc. Dávala som tak 2 a pol hodiny pred spaním a nikdy nebol problém. Nezdá sa mi ťažká na noc.

dadka_bb
16. júl 2018

moja ma 3.5roka a na noc ma plenu. ked nema plienku,ani ja nespim dobre 🤣 lebo sa nam par x stalo ze bola pocikana dlho a spala v tom zimnom mokrom a prechladla mi. uz dlho mava suchu rano,ale vzdy blba nahoda ze ked sme nedali,tak vecerala polievku,alebo necikala tesne pred spanim a potom to zlizol aj matrac 😄 ja som taka rada ze vyrabaju plienky 6 a 6+ este aleluja

dracikdrahosko
18. júl 2018

Ja by som tiež ešte počkala a na noc mu tú plienku určite dala, budiť by som ho nebudila v žiadnom prípade. Potom, keď uvidíš, že má plienku nejaké obdobie už suchú, tak vyskúšaj nedať mu ju. Dôležité však je, dať dieťa ešte tesne pred spaním vycikať.
Náš malý má takmer dva a pol roka, s odplienkovaním sme začali v máji, za týždeň si zvykol aj na nočník aj na záchod, nemá problém vypišať a vykakať sa hocikde, no väčšinou ešte sám nepovie, len občas, že potrebuje. Tak ho musíme brávať pišať častejšie, aby nedošlo k "nehode". No cez deň mu plienku nedávam už vôbec, len na noc a niekedy ju má na ráno úplne suchú. No o tom, že mu ju už vezmeme, ešte vôbec neuvažujem, musím počkať, kým sa sám naučí pýtať, raz to hádam príde aj u nás🙂