Nonstop choré deti

ewana
25. mar 2019

Mám dvoch chlapcov (7 a 4). Starší začal v septembri chodiť do školy (mladšieho mám doma) a odvtedy sú nonstop chorí. V kuse kašeľ, nádcha, antibiotká na zápaly dutín, stredného ucha, stále dokola, prekašlané noci, ani si už nepamatám, ako vyzerá spánok. Mladší mal od narodenia doteraz už minimiálne 12 antibiotík (chronický zápal stredného ucha), a tak... Je tu ešte niekto takto zúfalý? Alebo nejaké mamičky, ktoré mali tiež takto choré deti, každú chvíľu na antibiotikách, a už sú z toho vonku, zdravé, bez následkov... že by ste ma povzbudili... ☹

lovasovaandrea61
25. mar 2019

@ewana dobry den napisem spravu

beky1813
25. mar 2019

A starší nechodil do skolky?

ewana
autor
25. mar 2019

@beky1813 chodil len do predškolskej, ale to tiež viac nechodil ako chodil, lebo tiež boli stále chorí, ale nie až tak, že stále každú chvíľu nejaký zápal a atb. Potom som ich mala rok doma (dala som mu odklad), tak to boli zdraví, a teraz keď začal chodiť do školy, tak katastrofa.

beky1813
25. mar 2019

@ewana nema vybudovanu imunitu, vela deti si tym prejde v skolke, potom nemaju problem v skole

sajmiona
25. mar 2019

To vám Dr dáva toľko ATB? Moja ma 4,5 roka zatiaľ mala 2 x ATB a chodí aj do škôlky. Aj to nás poslala k alergologicke keď mávala často soplik,ale nič nezistila a prešlo to. Skus ísť aj na imunológiu, mne sa to zdá strašne veľa chorôb a liekov

ewana
autor
25. mar 2019

@sajmiona tie atb sú žiaľ vždy oprávnene, inak by som im ich nedala. Bakteriálne zápaly len tak samé neprejdu ☹

hettinka
25. mar 2019

@ewana skús zo bez atb. Atb len ničia imunitu.

sajmiona
25. mar 2019

@ewana ja viem, že to neprejde len tak ale zistiť ze prečo sa to deje. To je naozaj veľa chorôb a liekov za taký krátky čas. Mate za sebou poriadne vyšetrenia?

hope87
25. mar 2019

Ja si tiez myslim, ze tvoj starsi syn teraz zapasi s tym, co ine deti prekonaju uz v skolke, prave preto, ze do toho skolkarskeho kolektivu zacal chodit az min.skolsky rok. A ak to dobre chapem, 4rocneho mas tiez doma a starsi syn to vzdy prinesie domov a ochorie aj mladsi...
Co sa tyka maleho, ono niet sa ani co cudovat, ze byva tak casto chory, ked bral uz tolkokrat atb...nemal cas sa kedy chudacik z toho dostat lebo tie atb mu teda museli veelmi oslabit imunitu. Viem, ze ked je bakt.zapal, treba tie atb ale skor treba poriesit preco? Tu imunitu...u imunologa ste boli? Ake vysetrenia mate za sebou? Lebo toto isto nie je v poriadku (co sa mladsieho tyka)...

martinka13
25. mar 2019

Tiež som toho názoru, že starší nemá vybudovanu imunitu zo škôlky. Moje obe deti boli v škôlke od 3 rokov. Pri synovi prvý rok katastrofa, za pol roka 4xATB, potom sa to zlomilo a už často nebýva chorý. Teraz je už 4.na ZŠ. Dcérka je v druhej triede v škôlke. Tento rok horší, ako minulý, ale tiež sa to už lepší. Ja osobne by som mladšieho dala určite od septembra do škôlky, aby sa neopakoval scenár, ako pri staršom. Prajem pevné nervy a veľa zdravia....

lujza123
25. mar 2019

@ewana moja bývalá taka chorá v škôlke, ale ja som jej toľko ATB nedávala, to hrozne podkope imunitu. Viem to podla seba, keď som mala zápal pľúc a zjedla som 3 ATB za sebou rok som sa z toho dostávala.
Recept na imunitu je jednoduchý.
Otuzovat (studená sprcha, chladnejšie v spálni ci byte, menej obliekať)
Športovať na čerstvom vzduchu ( áno, aj deti)
Vitamíny, veľa deťom ovozel nechuti tak skus do nich napchat ráno aspoň ovocne smoothie, ku každému jedlu porciu surovej zeleniny.
Z lekárne určite probiotika a v čase chrípkových epidémii vitamín C.
Nekupovat lacné živočíšne výrobky, žiadnu Poľsku kuracínu u ci mlieko v akcii, je to plne sajrajtu a antibiotík, všetko to potom ostáva v tele

Nam toto pomohlo, nevieme co je to choroba niekoľko rokov a to bola dcérka aj ja kedysi stále chira

u2jana
25. mar 2019

@ewana dcere velmi pomohol imunor - liek, ktory jej predpisala imunologicka. A tie sport - chodieva plavat kazdy vikend, ked sa dat.

marlenka112
25. mar 2019

moji ked nastupili do skolky ako 3 roční, tak september bol ešte ok, v oktobri boli 3 dni v skolke, zvyšok doma, v novembri a decembri boli po 2 týždne chorí, do polky januara sme boli doma kvoli prazdninam, po nastupe týžden v školke, a zas chorí. Februar, marec april - tam to bolo trochu lepšie, ale po chorobe som ich nechavala ešte vždy týžden doma pri mojej mame. Od maja fajn. Ďalší rok to už bolo oveľa lepšie, boli chorí myslím 4x, z toho jedenkrát dlhšie kvoli kiahnam. Vo veľlej už len jeden krat. A toho roku su prváci, občas trochu soplia, jedneho som nechala na 3 dni, mal silnejší kašeľ, ale zatiaľ bez teplot, bez antibiotík. Doktor mi povedal, že jednoducho si tým musia prejsť, že je normálne, ked su cez sezonu chorí aj 6-8 krát. V malej a strednej triede užívali chalani Broncho-vaxom na podporu imunity - je na predpis.

sasa1983
25. mar 2019

Deti by mali byť v kolektíve od 2-2,5 roka. Nechápem načo sú doma zavretí ako v inkubatore. Okrem chorobnosti aj iné aspekty

janage
25. mar 2019

@ewana ahoj ja ta povzbudim v tom, ze to vobec nemusi suvisiet so skolkou🙂moja mladsia chodila do skolky 4 roky a od nastupu do skoly katastrofa. September horucky, opuch polky tvare myslelo sa ze od zuba, ale nepotvrdilo sa, skoncila na atb, potom kliest za uchom 24hod. po vybrati cervena skrvna velkosti paste zas ant, potom hnisavy zapal oci-atb, plucne chlamydie-atb. 3 tyzdne, hnisava angina asi mesiac na to zas atb. To ze je atopik a este aj ekzem pomedzi to riesime no hotovo. A to sa posledny rok v skolke tak super drzala, ze sme aj na imunologiu prestali chodit. Teraz je prvacka vymeskanych cca 140 hodin. Ked je zdrava otuzuje, sportuje, ovocie, zelenina a horsie je na tom ako v skolke. Hlavne tie atb. ma stvu ale co pri takych diagnozach.

atanerka77
25. mar 2019

@ewana odporúčam kúpiť si čističku vzduchu a na noc deťom do izby zapnúť. Môj bol chorý nonstop dva krát za mesiac, bola som zúfalá. Investovala som do tohto a odvtedy ako zázrakom ihneď choroby prešli a stále bol zdravy

dopolbokaodrata
25. mar 2019

Na tie časté ATB pozor, keby mi ich v detstve nedávala doktorka pri každej chorobe (a ešte vaša mama je názoru že doktorku treba posluchnut) nemusela som dopadnúť tak zle, dodrbalo mi to úplne celú imunitu. Až niekedy v 14 rokoch mi prišli na to že to boli silné alergie, tak mi bolo chvíľu ako tak dobre aj na liekoch, potom som si už zdravie riešila sama a nešla som pri každom sopli hneď k doktorke, a po pár rokoch som úplne prestala užívať všetky lieky spreje a somariny a prešlo mi to aj samé, ani chrípky a podobné záležitosti ma nechytajú ani v čase epidémie (to som mala za posledných 15 rokov možno 3x, z toho 2x keď ma Dr ukecal na očkovanie proti chrípke. To je najväčšia blbosť co som mohla spraviť) . Následky mi ale ostali a nie práve zanedbatelne.

nicemary
26. mar 2019

Podľa mňa vôbec nie je isté, či by mu tri roky v škôlke pomohli. Možno by mu to ešte zhoršili. Ak má problémy s imunitou, tak to pobyt v kolektíve nevyrieši. Náš syn býval tiež taký často chorý, celú škôlku a ešte aj prvé roky na ZŠ. Alergie má odmalička. Jedna choroba za druhou. Skús mu dávať vitamíny, C, B rybí olej, pomáha aj inulín. Ja som to stále odmietala, ale bez toho to u takých detí nejde. Ešte pomohlo prejsť na zdravé stravovanie, proste nič nezdravé. Žiadne sladkosti, polotovary a pod. A veľa športu, aj to otužovanie. Pomaly sa z tohourčite dostane, ale chce to veľa trpezlivosti.

sadika
26. mar 2019

dali ste sa vsetci doma vysetrit? mozete mat nejaku pliagu a posuvate si to nonstop medzi sebou. V takychto pripadoch sa odporuca ist na vysetrenie- odbery,stery vsetci co ziju v jednej domacnosti.

nuska
28. mar 2019

Skus dávať colostrum tekuté a potom prejsť na tabletkove. A probiotika keď brali toľko ATB. Ale kvalitné. Napíš mi. Poradím.