Odmietanie fľaše s mliečkom

michellka1313
30. aug 2018

Žienky, potrebovala by som poradiť. Stráca sa mi mliečko, no nakoľko nastupujem na liečbu, tento problém neriešim + mám zásoby môjho mliečka v mraziaku. Malý nechce fľašu ani vidieť. Už som skúšala mu ju dať aj vnoci, že ho počas spánku oklamem ale on je zásadne proti. Ba jeho až naťahuje na zvracanie. Doma máme fľašu Avent a ešte takú tu klasicú ako v pôrodnici. Prosím poraďte.

mogaa
30. aug 2018

Vyskúšať viac druhov fliaš respektíve dudlov na flaši....a stále ponúkať pred kojením, po kojení.....tým že teraz je taká doba že sa deťom nedáva čaj alebo voda, tie detičky jednoducho ked sú kojené nevedia piť z flaše - ešte novorodeniatka ano, ale ak sú výlučne len kojené tak potom flašu nechcú - nevedia z nej piť.... Neterkina dcérka má 7mesiacov je kojená ale spapá už skoro všetko, ale tiež je to boj dostať do nej čaj lebo iný nápoj....Tak neterka vyskúšala dať do flaše džús a ten ak chcela tak jednoducho musela z tej flaše piť🙂volakedy sa dával okrem kojenia aj čaj, takže tie deti boli síce kojené ale zároveň vedeli piť aj z flaše.....takže ked mamička stratila mlieko nebo problém dať UM z flaše....teraz ak mamička stráca mlieko je to väčšinou problém lebo deti flašu nepoznajú a nechcú....Koľko mesiacov má tvoj chlapček? Inak je aj možné že nechce mrazené tvoje mlieko, pretože po rozmrazení sa mení vôňa aj chuť toho mlieka....Skús UM a ponúkaj ho po kojení. Problém môže byť v dudli na flaši ale aj v rozmrazenom tvojom mlieku- iná chuť ktorá mu nechutí....

michellka1313
autor
30. aug 2018

@mogaa Malý mal presne pred týždňom 4 mesiace. Dudlíky sme už na fľaši skúšali kadejaké. A keď sme skúšali dať dudku na dudkanie, tak ani tú nechcel keď bol menší, aj z tej ho naťahovalo na zvracanie.

bagadka16
30. aug 2018

Vyskúšaj Lovi. Môj malý má tiež 4 mesiace, je kojeny, pričom raz za deň mu dávam mliečko z tejto fľašky. Lovi má oproti Aventu jemny cumlik, ktorý sa v puse naťahuje rovnako ako bradavka. A inak dudlík tiež nechce ani vidieť 😉

mogaa
30. aug 2018

Skús popozerať tie cumlíky na nete - mali by byť podľa veku, možno potrebuje najmenšiu veľkosť toho "cocáčika" čo sa z neho ťahá alebo väčšiu dierku....To treba naozaj len poskúšať rôzne veľkosti a aj druhy. A vyskúšala by som dať aj UM alebo si skús odsať čerstvé tvoje mlieko a to mu dať do flaše - či mu nevadí chuť odmrazeného mlieka. A už kludne skúšaj aj prikrmovať. Ono je to potom problém ked mamička stratí mlieko a dieťa nechce UM alebo nevie piť z flaše....Naša malá ked sa narodila, tak si nevedela chytiť bradavku lebo bola maličká ,mala 2300g. Tak v pôrodnici jej dávali zo striekačky a ked sme chceli skúsiť dať z flaše, sestrička ju potrebovala vidieť(flašu) ale mala takú pre novorodeniatka a z tej pila dobre....Takže doma odstredené mliečko z flaše, po 2 týždnoch klobúčiky a druhý mesiac už len klasické kojenie.....Prikrmovať začala hned po skončení 4.mesiaca, teraz má 7mesiacov, stále je kojená ale už jej dáva 2x denne stravu....Ked sa začalo prikrmovať mala jej dávať aj piť a to bol problém lebo flašu nechcela, takže lyžičkami...ale tekutiny zase mala lebo mávala aj polievočky...Takže normálne piť z flaše začala až teraz v 7.,mesiaci a aj to len vďaka džúsu(takému od 6.mesiacov)...

kddd
2. sep 2018

Naša nechcela piť z fľaše nakoľko bola vždy iba kojená a zabrala až fľaša tommie tippie s tá má cumeľ úplne ako bradavku tak sa naša naučila piť a teraz už jej nevadí ani iná fľaša.