Odplienkované dieťa a celodenný výlet

9. júl 2021

Mamicky, dcera ma 18 mes.a je odplienkovana. Kaka vzdy po obednom spanku. Cakaju nas celodenne vylety. Ako to riesite vy? Neviem si to celkom predstavit. Verejne WC neprichadza do uvahy. Dakujem

pralinka25
9. júl 2021

ja som nosila nocnik a sacok. mala som klasicky taky mensi este aj v lietadle ale uz su aj skladacie v DM aj so sackami

paulinkaa2
9. júl 2021

Vykaka sa do travy a zoberiete do saciku. 🙂

anjelicek26
9. júl 2021

pfu do travy pred vsetkymi ludmi kakat, to vazne? Ma vyplo. Ani cikat sme nedavali. Nosili sme maly nocnik pod kocikom, dala som dnu sacik a potom vyhodila...ale nie dieta s holou dupou pred vsetkymi ukazovat...
@paulinkaa2

sasitimi17
10. júl 2021

Po obednom spánku by som nechala plienku nech sa do nej vykaka
Cikanie do trávy ( veď nemusíte ju otrčiť priamo pred ľudí) alebo nosiť šerbel so sebou

paulinkaa2
10. júl 2021

@anjelicek26 a kto hovorí ze na chodník rovno ho ma dat preboha 🙄 noste nocnik do x rokov zo sebou lebo nemôže ísť za strom do trávy

kukulienka83
10. júl 2021

Normálne niekam bokom do travicky...vycika aj vykaka, berte sáčky a upraceté ako po havkovi...normálna vec .. samozrejme ak výlety budú v prírode a nie niekde v meste...

sisaka
10. júl 2021

Neviem, čo za toalety to sú, keď sú tak strašné, že tam dieťa nemôže ísť. Ja som vždy dieťa dávala normálne na záchod, väčšina ma papier, na ktorý sa sada, da sa vždy utriet aj deti dezinfekčnou utierkou… dávať dieťa robiť potrebu na verejnosti sa vidí fakt asi len na Slovensku alebo v Čechách. U nás to robia len psi.

paulinkaa2
10. júl 2021

Ako 18m dieťaťu vysvetlite že teraz nemôže robiť potrebu lebo dajme tomu až za hodinu až budeme na mieste kde bude wc ?

sisaka
10. júl 2021

@paulinkaa2 moje decká aa odplienkovali samé, jedno v 18. mesiacoch druhé v 2.5 roku a nejakým činom chápali, odplienkované dieťa vie, že mu treba a dokáže zadržať, odchytavanie som nikdy nepraktizovala, takze s tým nemám skúsenosti, kým deti nedokázali ovládať svoje zvierače nosili plienky.

paulinkaa2
10. júl 2021

@sisaka aj moje dieťa dokáže zadržať ale nie hodinu pokiaľ sa dostane domov a mame hodinu cesty.

anjelicek26
10. júl 2021

@paulinkaa2 moje deti po odplienkovanj vydržali 2-4h v pohode, takže americký nosili nosník len prvé týždne. Robiť veľkú potrebu niekde na trávnik je fakt mimo.

linexys
10. júl 2021

Alebo vyskúšaj toto.. 🤷🏻‍♀️

paulinkaa2
11. júl 2021

@anjelicek26 tak nech držia. Autorka sa pýtala o radu. Keď ma dieťa odplienkovane v 18m a odmieta plienku tak mu predsa nedá plienku aby urobilo potrebu a aby ju drzal neviem koľko hodín tak to fakt nie.