Odplienkovanie 27 mesačného dieťaťa

monulkaaaa
30. jan 2022

Ahojte, maly 27 mesiacov, uz treti den sme bez plienky cez den(na spanie sme nechali). So zbavenim plienky problem ziadny, vizera ze je rad ze sa jej zbavil, rad si oblieka a vyzlieka slipky a plienky uz davno hadze do kosa aj sam od seba. Prvy den necakane pustil vonku do gati, isli sme len na 5minut dat psovi, prekvapilo ho to, hned mi to oznamil. Utekali sme prezliect, ziadne stresy, len pokojny rozhovor ze to nepatri do gati 🙈 nechcel ale sediet na nocniku, ucvrkaval do slipiek pocas dna, ako keby nechapal kam s tym. Druhy den cikacich nehod menej, ked zcervenal v tvari-vedela som ze sa chysta aj kakat, rychlo dala na nocnik a pekne sa vykakal, pochvalili sme, splachli.. Treti den nehoda len 1,aj to len pri mne, pri mojom ked bol vonku nic 🙈 celkovo pocas dna pil menej, tak som sa bala aby este aj nezadrziaval 😒stale som ho nukala cikat. Nechcel, len ked si cvrkol, rychlo som mu kazala sadnut na nocnik, a tam dal zopar kvapiek. A na ten treti den po dennom spanku bola plienka celkom sucha. Mam este vydrzat a plienku nedavat?

luccija
30. jan 2022

@monulkaaaa už, keď si začala nepopusti nehody budú...

monulkaaaa
autor
30. jan 2022

@luccija dakujem, ja som bola od zaciatku odhodlana ze teraz to dame 💪 no nechcem ho nejak surit/na silu nutit 🤨

mogaa
30. jan 2022

@monulkaaaa tak nehody budú bývať kým si zvykne...preto je lepšie vždy počkať na jar-leto....teraz stačí že sa vonku pociká a hneď môže byť chorý....na jar, v lete sa vyciká aj vonku, v prípade nehody sa hneď vonku prezlečie....teraz musí ísť domov mokrý, stačí že ho ofúkne a ste tam kde tam....

monulkaaaa
autor
30. jan 2022

@mogaa ano, ja som si vsetko po predu nachystala, praci prasok do foroty, perieme kazdy den 🙈 mop po ruke ked sa stane nehoda.. To mi az tak nevadi, utierat a umyvat to. Horsie je to ked pojdeme von/obchod/navsteva. Ale prvych par dni pobudneme co najviac doma samozrejme, s tym som ztotoznena. My uz sme skusali min.rok ku koncu leta a vtedy bol cely vyhukany co sa to s nim deje ked ocuraval stromcek 🙈 videla som ze tomu vobec nechape a ani nechcel chapat vtedy. Teraz je rozumnejsi, kludnejsi, da si aj vysvetlit v klude..

elizabet173
30. jan 2022

@monulkaaaa pokračuj, ale nepýtaj sa ho stále, či mu netreba

monulkaaaa
autor
30. jan 2022

@elizabet173 dakujem 🙏 asi som potrebovala pocut len povzbudzujuce slova. Vyckavam teraz vecer co sa stane, kedy sa mu bude chciet, snazim sa donho dostat vody co najviac..

elizabet173
30. jan 2022

@monulkaaaa kúp nejaké samolepky a nalepujte vždy, keď bude deň bez nehody

euka210
30. jan 2022

@monulkaaaa 3dni je maaalo a podla mna mu to ide super. Musi pochopit co sa deje a ze nema uz pustit ale na nocnik ist. 2t urcite treba casu aby si to zhodnotila. Nehody mozu byt aj potom. Jeden syn mal napr.plienku na noc do 4r, lebo ked som ho v noci nezobudila aby sa vycural, tak rano bol pocurany. Spal tak tvrdo.

monulkaaaa
autor
31. jan 2022

@elizabet173 skusim aj nalepky 😊

monulkaaaa
autor
31. jan 2022

@euka210 ja tiez myslim ze je maly super, ajked dnes som mala skor ja krizovy den ako on 🙈 teraz vecer som ho vymakla pri kakani tak sme znovu dali na nocnik, nastastie nema z nocnika stres a pekne pustil donho, uz len sa tam sam vypytat 🤷‍♀️ horsie je to s cikanim, aj ten nocnik akceptuje, ze sa nachadza v miestnosti s nami, chodi okolo neho, hraje sa s nim (hadze tam hracky 🙈) nevyhyba sa mu, ked mu poviem tak si tam sadne a chvilku posedi, ale pustit nepusti 😒 musim ho pochvalit ze znova po obednom spanku plienka sucha, a dnes cesta autom 2x 15 min a bez nehody. Ale ako sme prisli domov a isla som na wc ja, a on osamel v izbe, tak v mojej nepritomnosti pustil do gati, ale uz sa mu chcelo asi velmi, lebo ked som mu povedala stop, predtym vzdy prestal ale teraz nie, nez som dobehla stihol vsetko dat von ☹️

euka210
31. jan 2022

@monulkaaaa ja som davala lentilku za kazde vycuranie a vykakanie do nocnika, plus splachol zachod 😄

asfodelka
31. jan 2022

@euka210 aj moj maly je rovnako stary, v oktobri mal 2roky. Od 1.1. som mu nedala plienku a za 3 dni pochopil ze uz ani nedam 😉 za tie prve 3dni mal asi 2 nehody a na 4ty den si sam stiahol teplacky a vypisal sa. Funguje uz uplne bez plienok cez den aj v noci. Stale mi pride ukazat ze ide. Ale asi to zalezi aj od inych veci. Ja som ho davala na nocnik od kedy ako tak sedel. Uz davno vie naco ho mame, musel len pochopit ze je treba oznamovat a nie cakat ci sa ja strafim.
Drzim palce, nevzavaj to s nim, kazde dieta potrebuje svoj cas aby pochopilo.🍀

monulkaaaa
autor
1. feb 2022

@euka210 mam aj ja nachystane zasoby lentiliek 🙈

monulkaaaa
autor
1. feb 2022

@asfodelka dakujem 🙏 budeme bojovat dalej. Rozmyslam ze pri druhom mimi, ak bude, to budem tiez tak robit, zoznamovat ho skor, nech si na tu plienku tak nezvyka.. Ja by som mu aj riskla na noc ju nedat, lebo vecer ked mu ju dam a potrebuje este cikat tak sa vzdy pozrie dole, kde to tecie a hlada to 😅 ale este asi pockam par dni

alanko20
1. feb 2022

Nasa mala ked je bez plienky, posadim ju x krat na nocnik, zachod, vezmem ju odtial prec a do 3 minut cura do gati. Asi jej este dam cas, neviem, ci je to znamenie, ze este nie je pripravena, alebo musi byt takto viac dni. Este sa ani1x nevycikala mimo plienky/gati resp na zem.

monulkaaaa
autor
1. feb 2022

@alanko20 a vasa mala kolko ma? Tak ako nas?
Mozno keby dlhsie posedela na tom nocniku? U nas je uspech vobec ze si tam uz sadne, preto sme sa na to dali

alanko20
1. feb 2022

@monulkaaaa ano vek cca rovnaky, mesiace uz nepocitam. Sedi tam mozno aj 10 minut. Potom sa uz pyta dolu. Neviem, kolko by tam mala sediet, hadam nie pol hodinu. Objednala som knizku o nocniku tak uvidime, ci pomoze.

monulkaaaa
autor
1. feb 2022

@alanko20 tak to u nas 10 minut by bol zazrak 🙈 to vydrzi len ked hraje detska hudba na youtube 🙈vizera to ze si to zjavne este nespojila, ze ked tam sedi, tak treba prave vtedy cikat 😒 aspon sme sa dopracovali ze teda necikaju vonku, v aute atd.. Beriem to pozitivne, musim pochvalit kazdy pokrok 😄

alanko20
1. feb 2022

@monulkaaaa ano to iste si myslim, aj ked povie, ze kaka, ale asi to este nechape, realne s vykonanim tej potreby, no nevadi, ved snad raz, ja netlacim, skusam vzdy raz za par tyzdnov, ci to uz prislo, alebo nie a ked nie, dame zas plienku. Ked sa uz raz vycika, budeme pokracovat do uspesneho konca.

monulkaaaa
autor
1. feb 2022

@alanko20 ako neviem preco sme my zase nieco ine,, s kakanim 🙈 vsetci tvrdia ze na velku to dlhsie trva naucit, a pritom nasmu uz staci sa naucit len zakricat ked treba. Normalne ked som videla ze chce tlacit tak som mu povedala aby si tam sadol a vykakal, a on sa pekne vykakal. Ziadny problem, splachli sme, pochvala, umyt ruky atd. Vsetko bolo v poriadku, ani nepipol.. Ale ako tam ma cikat tak proste nie, radsej bokom.. Tak som sa dnes rozhodla ze dam este sancu tomu detskemu pisoaru. Toto necham asi vysvetlit tatiho, ajkeby mu to tam mal nazorne ukazat 🙈😅 snad by to takto mohlo ist, bude cikat ako velkac.. To by mohlo zabrat.. Ale nestresujem, mame cas, presne ako vy pisete, raz to pride ten,, aha,, moment kedy im to cvakne 😉 oni nam za to stoja aby sme boli trpezlive

alanko20
1. feb 2022

@monulkaaaa ano, ja si myslim, ze je lepsie cakat a skusat raz za cas po par tyzdnoch ako mat doma vsetko ocikane. Nehody budu aj potom, ale urcite menej, ako teraz. Asi som leniva mama, ale radsej pockam.

monulkaaaa
autor
2. feb 2022

@alanko20 ja sama seba radim tiez skor k tym lenivsim mamam 🙈😄 ale zrovna toto utieranie nehod mi az tak nevadi, skor ma niekedy irituje to, ze by som chcela mat vsetko hned, a tym padom aj toto by som chcela aby co najskor pochopil.. Takze samotna nehoda mi az tak nevadi ze ju mam poupratovat, skor mi vadi ze sa stala 🙈

alanko20
2. feb 2022

@monulkaaaa zem je ok len ona by mohla ocikat aj gauc, stolicky a to moc neviem, ako tomu zabranit, lebo vala za po gauci alebo posteli hocikedy, na stolickach sedi so mnou, ked pracujem a ona kresli atd. Cize preto. Utriet zem je najmenej.

monulkaaaa
autor
2. feb 2022

@alanko20 jaj, no to mate pravdu, to je horsie. Nam sa to teda nastastie este nestalo, ze by v posteli/gauci sa pocikal, alebo v aute a tak.. Jedine na stolicke v kuchyni ale tie mame kozene 🙈 a nebolo by jednoduchsie byt cez den len v jednej, max 2 miestnostiach? Tak tomu skor zabranite. Spalnu zatvaram (ale vie si otvorit ked chce), ale pokial tam nejdem ja, tak vacsinou ani on.. A kuchynu mame spojenu s obyvkou, takze cely den sme prakticky len tu, na gauc som porozkladala prvych par dni tie zdravotnicke podlozky a na to este deky, ale nastastie sa nic nestalo, tak som to potom dala dole 😁 do detskej velmi nechodime, este tam nespava sam, ma tam len skladisko hraciek, a tie teraz nepotrebujeme 😊 u nas su este v kurze supliky z linky, pomoc pri vareni, umyvani atd takze sa nenudime, pri stole si citame, kreslime, farbime vodovkami.. Tak ho mam v podstate stale pod kontrolou.. Upratujem ked spi 🤷‍♀️