Odplienkovať 22-mesačnú dcérku, alebo ešte počkať ?

20. jan 2020

Dcéra má 22mesiacov. Ešte som ju neodplienkovala, lebo som tehotna a za 2 mesiace idem rodit. Tvrdne mi tisíckrát brucho za deň, aj sa velakrat písalo, že dieťa sa príchodom surodenca zvykne pokazit, tak som si vravela, že to nechám až na potom, cca mesiac, keď prideme z porodnice. Dcéra však začala oznamovať, že ide kakat a začne si dávať dole gate, plienku, ponozky(doteraz oznamovala, keď uz bolo po). Tak neviem, čo mám robit, či sa ju snažiť odplienkovat, keď sa začala pýtať, ale po posadeni na serbel nič nerobi, aj keď tam sedi 15 minut. Dnes mi bol muž odniest papiere do prace a musela som s ním volat kvôli inštrukciam a vtedy sa mi postavila a začala kakat po stojacky mimo, bohuzial som ju nestihla udržať na serbliku, čiže to vyzerá, ako by nevedela kakat po sediacky na serbli, nevycikala sa tam nikdy. Mám do toho ist teraz? Mám vraj dráždivu maternicu, už to dnešné cupenie pri serbli a spratavanie mi spôsobilo, že doteraz mám strašne krce v bruchu a to fakt cely deň ležím a muž sa stara o dceru. Ako ju najlepšie odplienkovat? Ona sa rano budí Skorej než ja, cca polhodinku sa v postieľke hra, čiže vtedy sa určite vycika, než začne na mna volat, ani stolicu nemá pravidelnu(napr sa nevykaka hneď po jedle, ale napr po 2-3 hodinách, alebo vôbec). Spi mi celu noc(11-12hodin, ani to si neviem predstavit ju v noci budit). Po poobednom spanku má mokrú plienku, aj cez deň cika do nej priebežne, nemá ju napr 2-3 hod suchu

nika82
20. jan 2020

nechaj to na leto

deedol
20. jan 2020

pripnem sa, maly 21m je na tom podobne, len oznamuje az pocas a nie vzdy. chcem pockat aspon do jari, ale rada si precitam tipy a triky 🙂

ukulela
20. jan 2020

urcite sa s tym teraz nezapodievaj. mozes skusit plienkove nohavicky, nech sa ponasaju na obyc gatky - stahovanim a vytahovanim - a pavidelne ponukat nocnik. ale plienku by som dole nezhadzovala a anito nesilila. moj mal 2 roky prec,ked sme skusili dat plienku dole - spatne rozmyslam, kedze som cakala do jari, tak 2 a pol roka skoro ... a v pohode. ziadne nehody lebo uz rozumel a vedel sa vypytat.

deedol
20. jan 2020

@ukulela plienkove nohavicky myslis jednorazove alebo take tie treningove?

ukulela
20. jan 2020

@deedol myslim jednorazove, len kvoli manipulacii, treningove je este skoro, ked sa nepyta. tie su len na nehody.

mogaa
21. jan 2020

Naša má roky a tiež nie je odplienkovaná....Niečo iné je kakanie a niečo iné je cikanie....Naša napr,na šerbli môže sedieť aj hodinu a nevyciká sa tam....ale keď vidíme že tlačí, dáme ju na záchod a teda už pochopila že tam sa tlačí....ale cikať počas dňa tam tiež neciká....treba to nechať na máj-jún keď už bude teplejšie a dieťa môže behať len v nohavičkách bez plienky, pár krát keď sa dociká tak pochopí že sa treba pýtať ked ciká lebo bude mokré....naša mala v lete cca 1,5 roka skúšali sme to ale ešte si to neuvedovala a chytala hysáky keď sa pocikala, dieťa potrebuje svoj čas a nie niečo sa učiť čo ho stresuje

autor
21. jan 2020

Dakujem baby za povzbudenie, naozaj sa ani ja teraz na to necítim, len poznáte tie reci rodicov, že “vy ste už boli v tom čase dávno odplienkovane”🙄🤦🏽‍♀️ Len neviem, keď za mnou príde, že cikat(ohlásiť potrebu) ako mám reagovať, či ju aspoň niekedy dat, ignorovať to, alebo čo s tym

nikaeli
21. jan 2020

moj drobec ma onedlho dva roky a je plne plienkovany.. uz niekolkokrat som to skusala, na nocnik si nesadne ani za svet (iba ak obleceny), na wc tiez nie.. posledne dni mi tiez hlasi, ze "kaka", ale akonahle ho chcem posadit, zacne neskutocne kricat, az prestane kakat.. takze to este nechavam tak.. pritom moja dcera kakala na nocnik uz ako 8-mesacna a ked sme niekde boli a potrebovala, ani za svet nechcela kakat do plienky, takze sme so sebou vsade vlacili nocnik 🙈

uplne by som ju asi neignorovala.. nesadne ti na zachodik? na tu detsku dosku? aby si nemusela cupiet pri nocniku.. ze by si si sadla na stolicku v zachode (viem, ze tam nebyva moc priestor, len uvazujem nahlas, aby si v nej "nepotlacila" to, ze ti uz ohlasuje potrebu.. ze aha, mama ma nepocuva, kaslem na to).. nech ju aspon ocko da raz za cas, ked sa necitis dobre..