Odúčanie od nočných plienok a vaše skúsenosti

bamartinka
7. jan 2012

Ahojte, chcem sa opýtať, ako ste odúčali od nočných plienok. Cez deň mi malá spí bez plienky už v pohode, ale spáva 2 hodiny. Potom sa ide vycikať. Doteraz mávala v noci plienku a nebola proti. Vždy ju mala plnú. S mužom si myslíme, že je to už návyk, že keď plienku má, tak do nej pustí. Robila to totiž tak aj cez poobedňajšie spanie. Potom sme ju jednoducho prestali dávať, asi 2-3 krát sa pocikala a odvtedy už nie. Pred pár dňami mi sama povedala, nech jej plienku na noc nedáme. Tak sme ju v noci 2x zobudili, nech sa vyciká. Nakoniec sa ráno aj tak pocikala. Takto sme to urobili 2 noci. Má podľa vás význam ju cez noc budiť na cikanie? Ona sa zatiaľ sama nikdy nezobudila, že jej treba, ale keď ju dám, tak sa vyciká. Sami s mužom však nevieme, či je to dobrý spôsob... alebo ju nebudiť, nech sa aj pociká a možno potom si nejako zvykne sa budiť akebo zadržať do rána. Aké sú vaše skúsenosti s odúčaním? Ďakujem

zuzikkaa
8. jan 2012

@bamartinka tak my mame tiez plienku uz iba na noc,ale vzdy suchu...teda mozno tak 1x za dva tyzdne mu ujde...ale pises ze sa pocika aj ked ju date 2x cikat...tak jej zrejme na spanie davate vela pit! najprv ju treba oducit od vecerneho pitia 🙂
no a podla mna by ste jej tu plienku na noc mali davat bez ohladu na to co si mala povie! treba a hotovo,,kym sa sama nenauci pytat...ono to pride samo ze ju to v noci zobudi,,ale zbytocne ju budit na cikanie je podla mna blbost 😒

anieli_1
8. jan 2012

@bamartinka no podla mna je somarina ju budit na cikanie v noci si na to zvykne a bude pripravena ze ju vy zobudite a ked uz budit tak rano nech sa vycika a ked cika aj pocas noci tak asi vela pije a uz by nemala aj telo by si malo oddychnut ani vy nechodite v noci tolko krat cikat........takze vecer pred spanim minimum pitia v noci vobec a rano hned na nocnik aj ked jej budete davat plienku ona si na to zvykne a pojde rano na nocnik ked sa jej bude chciet..........alebo ked sa pocika do oyzamka zeby ste jej nedali tak ju chvilku v tom nechat aby videla ze je to neprijemne...........moj alex si dava pozor ked je vonku alebo v noci este viac lebo vie ze by bol mokry a ma smolu plienku nema od 1 a pol roka....drzim palceky 😉

adetka
8. jan 2012

@bamartinka tiez by som jej na noc este plienocku davala... nasej sme ju davali do cca. 3,5 roka... aj ked mala od tych 3 rokovvacsinou suchu 😉 ... alebo to skuste ako moji rodicia... vzdy ked isli spat o polnoci ma vraj v spanku vyzliekli z gati, posadili na nocnik - ja som sa nejak podvedome vycikala - a dali ma spat... iba raz im to nejak nevyslo... a mama nestihla podomna podlozit nocik... vysledok si viete isto predstavit...

bokorova
8. jan 2012

Dcérka cez deň plienku už nenosí skoro rok a nepociká sa, no v noci ju má stále...aj ked veľa nepije má tvrdý spánok...tak ju nechávame tak, sama príde na to, že jej to už vadí a že bez plienočky sa lepšie spí 😝

jaaty
8. jan 2012

Tak ja som na to išla úplne inak, Hanka bola cez deň i obedňajší spánok bez plienky od 22 mesiacov. Keďže plienku v noci mávala suchú, zhodou okolností presne v deň druhých narodenín sme jej ju nedali. Úprimne Vám poviem, že sa odvtedy v noci nepocikala a to zvykla v noci vypiť aj 2 dcl čaju.
Nikdy som ju na cikanie nebudila a nikdy sa nezobudila sama, že chce cikať. Aj teraz som niekedy prekvapená, koľko večer vypije prípadne aj v noci (hlavne v zime, keď je suchý vzduch) a nepociká sa.
Takže is myslím, že keď má dieťatko v noci cca 1 mesiac suchú plienku, treba ju zrušiť. Dať do postele pod plachtu podložku a vyskúšať to.
Možno budete prekvapené, ako to vaše detičky zvládli 😉

kkupka
8. jan 2012

ja tiež teraz riešiem ten istý problém.určite som za to, aby si jej dala ešte plienku na noc, aj keď bude suchá. ona sama príde na to, že už plienku nechce. moja večer vypije mlieko a potom chodí veľakrát cikať, preto som skončila s mliekom pred spaním a dávam jej ho skôr, aby sa mohla ešte pred spaním vycikať. V noci sa samá budí aj 3x, že potrebuje na záchod. ak sa tvoja nezobudí, určite ju daj aj sama, viem to z rozprávania aj iných mamičiek, ktoré tak urobili. držím palce

benne
8. jan 2012

Ked sa mne Monča začala odúčať od plienok, schválne to tak píšem, lebo na moje snahy nereagovala, ale začala s tým sama, ked už bol jej čas, tak najprv prestala cikať cez obedné spanie, a to tak, že začala revať odušu zo spánku, ale nepustila. To isté bolo v noci, teda sa na to cikanie zobudila, sama.. a stále mi v noci chodí 1xcikať a to má cez 4roky, ale budí sa sama. Suseda má chlapca v podobnom veku a viem, že strašne dlho ho nevedeli naučiť, aby sa v noci alebo nevycikal do plienky, alebo zobudil na cikanie, no trvalo to veľmi dlho, mal cez 3 roky a tiež to odoznelo samé.

muriel293
8. jan 2012

my sme začali až vo veku dva a pol roka v lete lebo v zime to nemalo zmysel,vždy sa pocikal...ale dlho dlho už v noci spal tak že mal do rána suchú plienku tak som ho dala spať bez nej a bolo to ok ibaže na druhú noc sa pocikal ...asi je ten detský zadoček už navyknutý na to že ho tá plienka hreje ale tak som sa nevzdala skúsila som ďalšiu noc a odvtedy nemáme v noci plienky samozrejme cez deň tiež od leta...pocikal sa mi iba dva razy raz v nemocnici asi od stresu a raz keď prechladol...teraz ideme do škôlky zajtra som zvedavá čo spraví zmena dúfam že to bude suché 😉 určite je super tá nepremokavá plachta aj keď je taká igelitová neprirodzená ja som do postieľky dávala na ňu aj deku...

bamartinka
autor
8. jan 2012

@zuzikkaa
@anjeli_1
@adetka
@bokorova
@jaaty
@kkupka
@benne
@muriel293
ahojte, vdaka za reakcie. Mala bude mat uz 3 a pol o chvilu, preto sa pytam. Je pravda, ze popija cely den a chodi dost casto cikat cez den... Vecer dostane mlieko, kupanie, zuby, cikanie a spat. Takze chapem, ze o 2 hodinky, ked idem spat, ciak opat. A podla zistenia dnes, ked prisla pocikana, bolo to po 4 a pol hodinach. Ale uz sa konecne na to aspon zobudi, ked sa pocika 🙂 Ked sme zacali s odvyjkanim poobede, pocikana v tom spala a ani sa neprebrala. Po par razoch prestala cikat. Preto si myslim, ze je to u nej aj taky navyk, mam plienku, kludne pustim. Vyskusam este to pitie mlieka presunut na skorsi cas a uvidim par noci. Ale myslim, ze ked v tomto veku sama povedala, ze nechce plienku, chce to skusit... Asi 🙂

bamartinka
autor
8. jan 2012

samozrejme, keby mala suchu plienku cele noci, uz ju davno nema 🙂 Druha mladsia o rok sa vecer vycika 2x a potom ma suchu plienku. Je to dost individualne...

andrejka1974
8. jan 2012

moja mala dcerka na noc ma este plienku spi celu noc v postielke nezobudi sa keby som ju zobudila tak asi tak skoro nezaspi ma uz 3 roky 3 mesiace

majka1981
8. jan 2012

@bamartinka podla mna ked sama hovori, ze plienku nechce, tak jej ju nedaj. bude pocikana par krat, ale zbada a pochopi 🙂 . My bezplienkujeme (ale s plienkami, este do jari a potom ich zrusim), tak ja sa na toto vsetko hladim inak 🙂

masinka
8. jan 2012

ja mam odskusane ze treba dat nepremokavu plachtu, spaciu plienku radikalne zrusit a hotovo. vyskusat to tak na tyzden, ak sa bude denne pocikavat, tak by som plienku na noc vratila a vyskusala zase o mesiac-dva. Ked budes cakat , kym bude plienka sucha, tak sa mozno nedockas - decka su pohodlne a ked vedia, ze maju plienku, tak sa na nocnik neunuvaju. A v noci by som na cikanie nebudila, bud to zvladnu same, alebo na to nie su zrele...
vecerne pitie zase az taky vplyv na nocne pocikavanie podla mojich skusenosti nema. Nelka si vecer da dva glgy a ide v noci trikrat cikat, Dianka vypije pred spanim pol litra vody a v pohode spi do rana....

Nelka zacala chodit na nocnik mesiac predtym, ako mala dva a pol roka. plienku som jej ale na spanie davala - a vzdy po prebudeni bola plna..... raz, po obede som jej ju zabudla dat a nepocikala sa.... odvtedy bola po obede bez plienky a o o par dni sme to vyskusali aj na noc...ked mala dva a pol roka, bola komplet odplienkovana. nehodu mala iba parkrat, aj to len v pripade, ze bola prechladnuta a brala nejake oblbovaky - po tych sa nezobudila ze jej treba.... Dia sa sam zacala pytat ked mala rok a tristvrte, behom par dni presla z nocnika na WC a zrusili sme aj nocnu plienku... kazde dieta je ine, niektore na to dozrie skor, ine neskor....

bamartinka
autor
8. jan 2012

@masinka Dakujem, hej deti sú iné a mladsiu ťahá staršia, aspoň u nás. Mladšia dcérka tiež obkukala nocnik od staršej, začala, keď mala rok a osem mesiacov, vyzlieka si plienku, že ide cikat aj večer, keď si myslím, že už spí. Plachty mame 2 a zatiaľ ich striedam, ale kedže Natálka je velmi rozumná, snáď to zvládneme rýchlo. Ale asi sa ešte trošku naperiem 🙂 dik baby

anika11
9. jan 2012

mne starsi syn nenosil plienku cez den uz dlho a na noc stale a vzdy bola rano plna.ked mal asi 30 mesiacov,tak som vyskusala,ci by to neslo aj bez plienky.v noci som ho budila na cikanie,ale vzdy mi plakal a ked som nahodou zaspala,tak bola mokra postel.tak som mu znova zacala davat na noc plienku.asi po mesiaci som znovu vyskusala,ci by to uz islo aj bez plienky a huraa.maly prespal celu noc a sucho.odvtedy sa mi ani raz v noci nepocikal a to ho vobec nebudim na cikanie,vydrzi celu noc.to dietatko asi musi byt na to pripravene a je zbytocne ho nejako nasilu ucit..

anika11
9. jan 2012

@masinka suhlasim,ze cakat na suchu plienku asi nema vyznam.my sme tiez mavali vzdy rano mokru plienku a ked som ju zrusila,zrazu vydrzal.dokonca ked mal obdobie,ze cez den bez plienky a vnoci s plienkou,stalo sa,ze ked som ho isla dat spat a dali sme plienku,vycikal sa do nej aj ked este nespal...ludia su uz odmalicka pohodlni 🙂

mbrazd
9. jan 2012

u nas to bolo všetko naraz, jednoducho sa malej povedalo, že plienočky už nie su, že budeme chodit na zachod, nedávala som jej ani na spinkanie, dala som jej prebalovaciu podložku pod plachtu. A super, nehoda sa jej stala možno raz - mala dva roky a mesiac. Samozrejme, že sme pred tym skušali cez den, ale ked som sa stale pýtala na cikanie a aj tak sa mi docikala, rovno sme plienocku vratili a skusili sme povedzme za dva tyzdne

renca3
9. jan 2012

takze moja skusenost. starsi syn sa zacal sam budit na cikanie nieco po 2 rokoch. mladsi ma silnejsi spanok, tak som ho budila ja. len on sa nevycikal a len sa vynervacil zbytocne. potom som mu zrusila plienky a cikal do postele par krat do tyzdna a neskor takmer kazdy den. tak sme sa vratili k plienkam a trpezlivo sme cakali, kedy bude aspon 2 tyzdne sucha. podarilo sa az ked mal 5 rokov aj 3 mesiace prestala som davat plienku na noc. len som chcela napisat ze deti su rozne a ak neplatia na ziadne metody je zbytocne sa stresovat. proste sme pockali o nieco dlhsie.

slavica2
9. jan 2012

MOja dcerka ma 3 roky a 4 mesaice, cez den nema plineku asi rok a pol. ale v noci ma stale plienku. nezobudi sa. a casto aj v noci pije. neriesim to, vidim, ze je to uplne normalne

alex31
9. jan 2012

Ahoj, tu je moja skusenost ... moj maly mal v novembri 2 roky. Od leta bol uz bez plienky cez den , uplne v pohode, nemali sme ziadne problemy. Od konca decembra 2011 sme uz aj bez plienky na noc a taktiez uplne bez nehod. Tiez som pre pripad nehody kupila do postielky nepremokavu plachtu, ktoru tam stale ma. On sam mi zacal akoby davat signal ze je uz cas plienky nedavat ked sa mi uz viac ako mesiac budil aj cez den aj v noci bez toho aby bola plienka pocikana. A to mi veeeeeelmi vela pije aj tesne predtym ako ide spat a ja mu nemozem povedat ze mu nedam lebo hned robi cirkus ze chce pit. A v noci ho nebudim, bud sa mi zobudi sam alebo jednoducho vydrzi do rana. A samozrejme kazdy vecer ked ide spat tak sa ho opytam len tak viac menej pre srandu ci chce plienocku alebo nie. No a on stale sam povie tou svojou recou ze nie lebo plienocky nosia len male babetka a on je uz velky 🙂)) Jednoducho tato veticka u nas zabera uplne pri vsetkom 😀 😀 😀 Ale kazde dieta je ine a to treba brat do uvahy ako prve. A podla svojich skusenosti by som dieta urcite "sledovala", obycajne samo vysiela akesi signaly ci uz je na istu cinnost pripraven alebo nie. Samozrejme v niecom treba trochu aj nakopnut ale urcite by som nenutila do nicoho co samo este nechce. V tvojom pripade by som parkrat skusila bez plienky, ak by to ale naozaj neslo tak dva tyzdne by som pockala a potom opet zacala odznova a tak stale dookola, ved raz by sa to uz podarilo. Treba davat pozor aby zbytocnym nutenim nebolo dieta viac vystresovane. Ako som pisala moj maly bol v tomto akosi velmi sikovny a velmi rychlo sme oducili aj cez den aj v noci. Tak vela stastia a drzim palce nech sa podari 😀 😀 😀

brunkova
10. jún 2012

Možno reagujem neskoro, ale predsa moja malá má za mesiac 3 roky a plienočku na noc má stále :( skúšali sme už všetko, v noci nič nepije, dostane mliečko 2 hodiny pred spaním, aby sme sa stihli aj vycikať, aj tak v plienočke je raz - až dvakrát nacikané. Skúšali sme ju budiť, a výsledok bol taký, že na nočník ani len pozrieť, a vôbec jej nevadí, keby spala aj pocikaná. Pre časté choroby, ktoré máme jej tú plienočku dávame a čakáme, kedy sa začne už aj v noci pýtať. Počula som od mnohých mamičiek, že je dobré v noci dieťa budiť, a ono si na to zvykne. No neviem... 😖

carodejnica
10. jún 2012

@brunkova Mne sa teda to nočné budenie nepáči, mňa by teda porazilo, keby ma v noci ktosi nasilu zobudil a nútil na záchod... 😠 Ja som za to, že tomu treba nechať čas. Nepoznám zdravého dospelého človeka, čo by mal na noc plienku. 😅
Moja dcéra je zhruba od 2 rokov bez plienok na deň, na noc som dávala doteraz - mávala ju pocikanú niekedy každú noc, niekedy každú druhú , niekedy iba raz- dva krát do týždňa, ako kedy - no a nedávno prišiel zlom, mala už viac ako dva týždne suchú plienku a potom si aj sama si rozkázala, že plienku nechce, lebo je už veľká. 😅 Tak je už týždeň bez plienky a bez nehody. Pre istotu má pod sebou podložku pri inkontinencii, ale zatiaľ sme v suchu. Večer, tesne pred spaním, sa vyciká a hneď ráno ju dám cikať. Netreba to siliť, môj názor, a robiť z dieťaťa cvičenú opicu... 😵

brunkova
10. jún 2012

@carodejnica tiež si myslím, moja reč 😉 , len najhoršie je na tom, že iní z rodiny porovnávajú deti - tá už nemá plienky a vy ešte máte? to ma vie tak dožrať. 😠

carodejnica
10. jún 2012

@brunkova Niečo mi hovor... som sa napočúvala.. 😠 Pri všetkom.. Naďa začala chodiť ako 17 mesačná, takže sme si užili, nehovoriac o plienkach, vraj všetky deti naokolo boli v roku bez plienok... 😠

brunkova
11. jún 2012

@carodejnica hotová katastrofa 😠 neznášam to, ale priznám sa, že niekde v kútiku duše ma to zožiera, veď už by aj mohla byť bez plienky, ale všetko má svoj čas 😀 musíme vydržať 😵

kaja73
11. jún 2012

@brunkova ja som noc riesila tak,ze som od 2 rokov maleho reagovala na jeho nepokoj ,vrtenie sa a vtedy som ho dala cikat-bolo to vacsinou cca 2h po zaspani a okolo 5h nadranom.
Nikdy som ho na cikanie nebudila,on bol vtedy cistocne sam od seba prebudeny,len sa nevypytal cikat,tak som ho dala ja. Takto sme fungovali do 2 r a 3m-v tej dobe sa pocikal mozno tak cca raz za 10 dni-nevedela som sa odhodlat nedat mu plienku-spal v hrubom spacom vaku a nechcelo sa mi to v noci vyzliekat,prevliekat postel.....,ale potom som sa konecne odhodlala a on sa odvetdy nepocikal ani raz-vzdy reagujem na jeho vrtenie sa a nepokoj-ale uz je to zriedkave-a cim dalej castejsie uz prespi celu noc bez cikania,alebo cika raz okolo 2-3 nadranom-zas sa prebudi,vrti sa,prehadzuje,tak ho idem dat vycikat.
Vyslovene pisat sa vypyta vzdy az okolo 6h-v noci sa cikat slovne vypyta len zriedka,ale ani sa nepocika.
Teraz ma 2 r a 5m-ciez 2m je uplne bez nocnych plienok.
Inak cez den je bez plienok uz od 16 a pol m-takze ta noc nam v porovnani s tym trvala pomerne dlho,ze bol na plienkach.
Ale asi keby som odhodlala skor moholo byt bez nich minimalne od presne 2 rokov-ale bola som leniva to cez zimu riesit. 😝

brunkova
11. jún 2012

@kaja73 máš pravdu vo všetko čo si napísala, ja ju aj počujem, keď sa vrtí, aj sa jej opýtam, či chce cikať, a odpoveď je: Nie. Zobrala som ju na nočníček aby sa vycikala a výsledok bol katastrofálny, ani za svet sadnúť na nočník 😖 😨 tak neviem, či ju mám trápiť v noci, alebo nie 😒

kaja73
11. jún 2012

@brunkova moj tiez takmer vzdy najskor povie nie,ale potom ho trosku skrabkam na chrbatiku a ked prestanem on sa sam vypyta cikat,alebo uz aspon neprotestuje a v pohode sa vycika.
Ono sa tym deckam nechce ist von z postielky-ani mne sa kolkoraz nechce vstat na vecko,ale musim 😝
Nasilu ho nikdy cikat nedavam- vzdy pockam kym suhlasi 😉

brunkova
11. jún 2012

tak na ten náš súhlas sa teším :D :D dám vedieť, keď sa to zlepší, ale asi to tak skoro ešte nebude 😉
@kaja73

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz