Opar na pere

bulik30
24. aug 2013

maminy mam 3 mesacnu dcerku a mne sa vcera vyhodil opar - mam velky strach ci sa nenakazila - prosím vas mala ste niektora opar ked ste mali male deticky ? chytili to od vas ? ak ano ake boli priznaky a co sa dialo potom ? velmi sa bojim. dakujem vam .

xlucia
24. aug 2013

@bulik30 nebozkavaj ju, ruky umyvaj dezinfekcnym mydlom a bude to ok

bulik30
autor
24. aug 2013

@xlucia uz ju nebozkavam ale v ten den ked sa vyhodil tak dostala pusu a poobede som uz mala herpes . bojim sa- nevies kedy by sa mal prejavit keby ze ho chytila ?

xlucia
24. aug 2013

@bulik30 max 48 hodin. bozkavas ju na licko ci na pusu?

bulik30
autor
24. aug 2013

@xlucia na licko , ale aj na rucky no proste ked sa salkame tak ju bozkavam celu . herpes sa mi vyhodil vcera , tak myslis ze ked do pondelka sa jej nic nevyhodi tak to mame zazehnane ?

xlucia
24. aug 2013

@bulik30 urcite. a je dobre ze na pusinku nie 😉 ani rucicky jej nepusinkuj, dava si ich do pusy... bozkavaj vlasky, brusko ...

bulik30
autor
24. aug 2013

@xlucia sak uz viem , len sa bojim a velmi :(

luliu
24. aug 2013

@bulik30 bude to OK. Bozkavala si ju este bez oparu, nie ked si hø mala To nemas ako ovplyvnit, jedine už ju nikdy nebozkavat, lebo opar mozes dostat hocikedy 🙂 Ja mavam opary a nikdy sa to na deti neprenieslo. Dodrziavaj základy hygieny a bude to OK. Ziadny strach

bulik30
autor
24. aug 2013

@luliu a mala si ich aj ked boli malinke ?

luliu
24. aug 2013

@bulik30 Ano, hned ked sme dosli z porodnice ☹

bulik30
autor
24. aug 2013

@luliu no svrbela ma uz pera ked som ju pusovala

bulik30
autor
24. aug 2013

@luliu a kojila si ? ale malinke to nechytilo ? .

luliu
24. aug 2013

@bulik30 nie nekojila. Neboj vsetko bude OK.

danim
24. aug 2013

ja ak mam herpes na pere- tak vzdy vzdy z velkeho vycerpania, unavy... ( co sedi aj u teba... po porode )... a nikdy za cely svoj zivot som nim nikoho nenakazila.. ani po dotyku ust- fakt nikdy
@bulik30
( kamoska ho ma tiez casto- natiera si viackrat za den octom- vravela, ze jednoznacne lepsie ako akakolvek masticka - odkedy mi to povedala som ja herpes nemala, tak nemam vyskusane, ale aj jej mama vravela, ze ocot super pomaha )

bubelko
24. aug 2013

@bulik30 mala som pri oboch, pri jednom som ho dostala hned na druhy den po porode, este v nemocke. (ale neviem uz, pri ktorom). ani jeden to nechytil a tiez som ich pusinkovala. a pusinkujem stale 😉

saskah7
24. aug 2013

@bulik30 velmi dobra vec su aj take male priesvitne naplaste na herpesy, dostanes to v lekarni, minule to mali aj v lidli... nalepis si to na herpes, je to priesvitne, takze to ani nie je vidiet a lieci ta to a zaroven chrani okolie pred virusom 😉

silvapokorna
9. nov 2013

@bulik30 ahoj. ja som mala veľakrát a našťastie deti to nechytili. ale poctivo som opar prelepovala špeciálnou náplasťou cosmos na opary a aj sa to rýchlejšie zahojí, sú ozaj účinné, aj to lepšie vyzerá a hlavne je to schovné a chránené.