Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pásový opar a ovčie kiahne

mici111
30. jan 2016

Ahojte, idem po radu..moja mamina dostala pasovy opar, zijeme spolu v jednom byte, pricom moja dcerka nemala este kiahne..citala som, ze ovcie kiahne a pasovy opar sposobuje ten isty virus..mala ma horucky,ale kiahne zatial nic..myslite,ze je velka pravdepodobnost,ze dostane kiahne? Samozrejme,ze sa snazim v ramci moznosti,aby sa od babky nenakazila..dakujem 🙂

kladina
30. jan 2016

@mici111 moja mala sa nenakazila, aj napriek tomu, ze nemala kiahne. Bola v kontakre s naozaj hnusnou formou pasoveho oparu dokonca 2osoby v rodine. Kiahne dostala az o 3mesiace neskor v skolke. Tak neviem... Pasovy opar je nebezpecny pre ludi s oslabenou imunitou a srdciarov.

mici111
autor
30. jan 2016

@kladina aha dakujem..no uvidime..len ma to zaujimalo,ci mozem cakat kiahne..

sandey
30. jan 2016

@mici111 Práve čím skôr prekonať kiahne je najlepšie...

mici111
autor
30. jan 2016

@sandey ano, tiez by som chcela,aby sme to prekonali este kym sme v skolke, od septembra ideme do skoly a lepsie v zime ako v lete..

janinah
30. jan 2016

som relat.čerstvo po pás. opare,syn nemal kiahne a ani ich teraz nedostal ,nie je to pravidlo...treba však dodržiavať zvýš. hygienu,mamka musí mať svoje oddelené uteráky ,nik nesmie ísť na jej posteľ,veci prať pri 60st, dezinfikovať si ruky alkoholom- mamka,nie vy..je to kontaktná nákaza-dotykom...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli