Ostanú dcérke modré očká?

miirkka1
29. máj 2020

Ahojky. Dcerka ma 11tyzdnov. A ma taketo ocka.. obaja sme hnedooki.Prva dcerka mala od narodenia uplne tmavohnede ocka a tie jej aj ostali.Myslite zeby tejto druhej ostali modre?Lebo mne pridu az prilis tmave,tak si myslim,ze sa predsa zmenia.Len moj oco je svetlomodrooky, inak vsetci hnedooki.Viem ze sa farba meni a stala bude okolo roka,ale predsa ,ake ocka mali vasi drobci v tomto veku a ake im ostali?

hradnapani
29. máj 2020

to ti nikto nepovie, ale zrejme jej stmavnu. Mojim detom obom stmavli na hnedu po otcovi a na zaciatku ich mali modre, mozno tak do pol roka, roka a potom sa to pomalicky zacalo menit. V troch rokoch uz mali jasnu hnedu farbu. Farba sa dedi nielen po rodicoch, ale aj starych rodicoch, takze cisto teoreticky mozu zostat aj modre. Ale ked mate prevahu tej hnedej, tak asi nezostanu. (ja aj moji rodicia sme svetlooki a deti zdedili hnedu po muzovej rodine, tam su zase vsetci hnedooki).

senta_sofia
29. máj 2020

Syn mal este 4mesacny modre, postupne tmavli, ma take hnedozelene, zvysne maju tmavsie ako on

kittykat22
29. máj 2020

@miirkka1 tazko jej ostanu modre oci, ak mas ty aj s manzelom hnede 🙂 menia sa okolo 6 mesiacov. Ved uvidis, mozno motyka vystreli a bude po dedovi

jaass
29. máj 2020

@miirkka1 jeeeeej nádherné oči ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

mufka1
29. máj 2020

@miirkka1 ahoj ja ma. 3 deti a prvý syn mal hneď od narodenia hnedé aj mu ostali, druhá dcérka mala takéto ako tvoje babo a má hnedé a druha to isté stmavli jej. Myslím si že jej stmavnun do hneda 😊

darina2711
29. máj 2020

Aj môj drobec má modre ocka pričom ja mám zelene a manžel pekne hnedonzelene🙈k tomu je to vlasaty blondiacik a obaja sme tmavý🥴🤷🙈😀 ikto tretí v tom nie je 😄 dúfam že sa to ešte zmení ,má len 3 mesiace 😄

lucindav
29. máj 2020

@kittykat22 poznám deti ktoré majú modré oči, napriek tomu že obaja rodičia majú hnedé. Ale tieto sú take tmavé, tiež myslím že zhnednu..

miirkka1
autor
29. máj 2020

Vsak nevadi ,ked stmavnu,aj tak bude nasa.❤ Tak teraz som kukala manzelovych surodencov na fotkach,ma 3,vsetci traja maju modre len on hnede😀 zaujimave...susedov😊

evkakozickova
29. máj 2020

@miirkka1 ja si myslím že jej ostanú také krásne modré 😍😊môj už jej týždňi mal svoju farbu hnedú

helcanw
29. máj 2020

Keď je tvoj otec modrooky a jeden s manzelovych/priatelovych rodičov /starých rodičov ma modré oči je 25% pravdepodobnosť, že bábätku modré oči ostanú.

miirkka1
autor
29. máj 2020

Bola by som rada keby bola po dedovi...lebo ona celkovo je na nho zatial...na slnku su ocka svetle ale to asi kazde.

sonnenshein
29. máj 2020

Presne ako @helcanw napisala. U nas presne to iste, obaja sme hnedooki, ale obaja nesieme modrooky gen, a Chrumka zatial v 6tich tyzdnoch takto. A tiez som neskutocne zvedava, lebo obe starsie deti maju hnede, a skoro od narodenia ich mali hnede.

pehavcek
29. máj 2020

@kittykat22 to nie je pravda. Kludne mozu mat modrooke dieta aj ked obaja maju hnede. Staci ak si kazdy z nich od jedneho rodica zobral alelu pre modre oci.od druheho rodica maju hnedu alelu a kedze hneda je dominantna tak maju hnede oci. Ak ibaja rodicia odovzdali dietatu alelu pre modre oci tak bude dietatko modrooke. Blbo sa to vysvetluje, super sa to kresli a vtedy to ludia pochopia 🙂

abdn16
29. máj 2020

Mozu- nemusia 🙂

simsalabim
29. máj 2020

@miirkka1 mojej mladsej sa zmenili z modrych na hnede v 8.mesiacoch. Ja som sa uz tesila, ze jej ostanu modre....

helcanw
29. máj 2020

@pehavcek Áno! Ako mam ja rada Mendelove zákony 😂👍

asia83
29. máj 2020

@miirkka1 Aj môj syn má takejto farby očká, dcéra ešte svetlejšie modré. Ja mám zelené a muž hnedé oči. Samozrejme, že jej to už ostane. Možno sa ešte odtieň bude meniť. Syn má desať mesiacov, dcéra štyri roky. Dcéra mala od narodenia modré oči. Syn mal tmavé, keď sa narodil, keď mal týždeň-dva, už mal modré.

eriksonka1234
29. máj 2020

@miirkka1 z tohto už hnedá ťažko bude, ja mam hnedé, manžel úplne svietiace modré a deti majú modro zelené oči obe. Aj my máme známych obaja hnedé oči a syn ich ma svetlo modré

eriksonka1234
29. máj 2020

@miirkka1 takto sa sfarbili mojej dcére, tiež ich mala zo začiatku úplne modré

miirkka1
autor
29. máj 2020

@eriksonka1234 krasne oci😍 ale urcite je cela krasna to je vidiet

pehavcek
29. máj 2020

@abdn16 presne. Treba len pockat 🙂

ovaaa
29. máj 2020

Aj my mame obaja hnede oci aj vlasy. Syn ma velmi pekne modre oci a do 6r.bol blondiacik.

alexk12
29. máj 2020

@miirkka1 je možné že aj ostanú modré, môj brat ma hnedé oči po dedovi všetci inak mame svetle

pehavcek
29. máj 2020

@helcanw aj jaaaaaaa. Genetika ma v skole velmi bavila 🙂

choco6
29. máj 2020
jami33
29. máj 2020

@miirkka1 s manželom sme hnedooky tiež sme mysleli že dcérke sa zmenia a do dnes má modré (má tri roky) druhý syn sa už narodil hnedooky 😉

ivanka12311
29. máj 2020

Krásne očká 🥰aj môj synček mal také, už má 2r a nezmenili sa mu🤷

viellik
29. máj 2020

V mnohých prípadoch sa zmenia, ale myslím, že je to v podstatne úplne jedno a na týchto veciach nejako nezáleží. Mám kamošku, ktorá má jedno oko modré a druhé hnedé napríklad 🙂

pininka1
29. máj 2020

Môj starší mal takéto, sme sa smiali že je ako vlk a nakoniec ich má zelené. Mladší syn úplne svetlomodré a ryšavé vlasy.

83bambulka83
29. máj 2020

My mame s mužom obaja zelené a maly má 6 mesiacov a má krásne modré, obaja dedkovia majú modré tak dúfam že maly zdedí po nich 😁👀