Otáčanie sa bábätka v postielke. Ako je to u vás?

kika86
3. máj 2009

Ahojte maminy, chcela by sa Vás spýtať či má niektorá skúsenosti s pretáčaním sa bábätka v postielke? Keď uložím svoju malú v noci do postielky, tak cca 3 hodiny sa nič nedeje ale potom už je otočená o 180 stupňov. Čiže hlavu má pod paplónom a nohy vonku, niekedy zas je úplne bez paplóna. Stále vymýšla tie najnemožnejšie polohy. Minule ráno už len ležala na brušku prične v postielke a pozerala na mňa 🙂 Je to veľký výmyselník, ale takto vstávam v noci každú chvíľku len,a by som ju skontrolovala v akej novej polohe zase je.

Preto sa chcem opýtať či máte niektorá s takýmto skúsenosti a ak áno, tak ako ste to riešili?

Ďakujem za každú odpoveď 😉

yennn
5. sep 2010

@bubelko ved ja sa tiez tak trosku spolieham, ze ved hlavicku uz vie dvihnut, aj sa sam otocit, takze logika mi vravi, ze ved ked mu bude dochadzat vzduch, tak hlavicku dvihne, nie? 😝 Ale teraz bez srandy - samozrejme bezpecnost dietatka neberiem na lahku vahu, ked niekto tvrdi, ze sa nesmie, tak asi vie preco... Dospelacka logika tu nefunguje. No ja zajtra vyskusam spaci vak, lenze nerada by som, aby si v nom "nabil pusinku" ... uvidime 🙂

yennn
5. sep 2010

@lenocka84 heheh 😀 😀 aspon si to zuzitkovala v povolani? Letuska alebo tak? 🙂

lenocka84
5. sep 2010

@yennn no cestujem vela, aj ked len po svk, kedze mi zijeme v ba, moji rodicia v ziline a svokrovci v poprade, cestujeme dost
🙂 🙂 🙂 🙂

bubelko
5. sep 2010

@yennn ani ja neberiem jeho bezpecnost na lahku vahu. u nas to bolo ale tak, ze si do svojej postielky furt tahal moj a ten bol velky. bez neho uz nechcel spat, tak sme si povedali, ze mu kupime radsej vlastny, mensi. a ked som sa pytala doktora, tak mi povedal, ze uz moze, lebo uz je velky 🙂
ale ine - ako riesis teraz to, ze maly ti spava na tom paplone? ako, aj ho vzdy ked som tam otocim dole z paplona, niekedy sa na to ale zobudi. a niekedy ho najdem spat hlavou zaborenou do matraca, ale dycha normalne. tiez ho vtedy otacam.

kristinka123
5. sep 2010

ahojte baby ja mam zas opacny problem. Vecer ked malu ukladam spat davam ju pekne do stredu postielky a ona sa mi zakazdym otoci na pravy bok a natlaci hlavickou na hornu stranu postielky tak ze ma o nu oprete celo - tym padom ma hlavicku uplne vykrutenu do zadu a tak spinka celu noc az do rana potocena ako hadik. V noci som sa ju snazila x-krat otacat naspat - len zvrcala a do pol minuty tak bola zas. Nemoze si tym nejako ublizit? - myslim splostena hlavicka kedze prespi uplne celu noc na jednej strane, alebo kriva chrbtica a tak.......... 😒

suzik77
5. sep 2010

@kristinka123 ahoj, moja robi to iste, det.lekarka mi povedala, ze pokial sa sama otoci, je to v poriadku a nemam s tym nic robit. ine je, ked ju otoci clovek naschval, aby tak lezala (napr. keby mala prelezanu pravu stranu a otocis ju na lavu, len aby bola hlavicka "sumerna", vtedy je to chyba), tak sa tym nezapodievam. ja ju dokonca "podlozim" plysakmi, lebo ona potom pada nazad a budi sa na to. takto ju zachyti plysak a spi pokojne 😉

kristinka123
5. sep 2010

@suzik77 to budenie som ja zas musela riesit s cumlikom - bez neho nezaspi no 100x si ho vytiahne z pusiny a potom sa rozplace. Vzdy musi spinkat s niecim pritlacenym na tvaricke nech ju mam hocikde - chyti prve co je po ruke nacapi to na tvar, vykruti sa a tak spinka. Dnes som to vyriesila tak ze som jej na kraj postielky dala plienku trosku nasprejovanu sprejom do nosteka s morskou solou tak chytila tu a v noci bude inhalovat 🙂 Sama ju neotacam nikdy na to je moc panovacna - dam ju na chrbatik a sama sa rozhodne kedy sa otoci inac sa rozculi 😀
Ale ukludnilo ma to ze tak spavat moze - aj tak to bude mat asi po mne kedze ja tiez inac ako na pravom boku nezaspim mozno si pamata este z bruska.

yennn
6. sep 2010

@bubelko , vzdy ho otacam aj ja, ale uz je dost tazky, nejde to tak lahko ako kedysi, takze tiez sa mi dost casto na to zobudi 😒 Nic ine ma nenapada, akurat - dnes sa skusim vratit k 😒 omu spaciemu vaku, uvidime co to spravi s jeho pochodovanim a stvornozkovanim, ak bude zurit, tak ... sa neda nic robit