Pediater v Rakúsku, ktorý nenúti očkovať?

sellycka13
31. máj 2019

Dobrý deň, prosím o radu, momentálne zatiaľ žijem v BA. Potrebujem info ako vybaviť ecard a či môžem chodiť aj ak zatiaľ žijem v BA s dieťaťom k pediatrovi napr do Hainburg, Gatendorf... Atď Hľadám pediatra, ktorý nenúti k očkovaniu. Takého istého pediatra budem neskôr hľadať aj Linz a okolie. Nemôžem očkovať kvôli alergickym reakciám a nechcem tu riešiť to, že ma tu budú na SR naháňať úrady,kym sa úplne neprestahujem.

maciatkolulu
2. jún 2019

@sisaka moja dcéra pred 21 rokmi tiež nebola kvôli diagnóze očkovana. A ešte mi bolo povedané,keďže ja v Tom čase mladá,neznala😊 a chytala som paniku,že sa nemám čoho báť...

mechurik
2. jún 2019

Vynimku dostal kolega .staci ak sa spyta pediatricky ci ponesie pravne nasledky za podanie ockovania a veskere liecebne naklady ak ste zistili neziaducu reakciu z 1.ockovania

nechtik_lekarsky
25. sep 2019

v Rakusku netreba mat pobyt, aby ste tam mohli ist k pediatrovi (a tyka sa to samozrejme vsetkych lekarov v AT). Ak nie ste v AT poisteni, budete musiet akurat za prehliadku zaplatit v hotovosti, ratajte okolo 60 eur. To je vsetko. Da sa ist aj bez rakuskeho poistenia. Treba to len povedat pri prijme. Ockovat v Rakusku nemusite, nie je to povinne.

sellycka13
autor
27. sep 2019

@nechtik_lekarsky ďakujem Vám veľmi pekne za info 😊