Plač po kúpeli 2 mesačného synčeka

atuss
10. jún 2012

Ahojte maminy, mám 2 mesačného synceka a mám problém spojený s kupanim. Moj maly sa na kúpanie vždy veľmi teší a pri vyzliekani sa šťastne usmieva, cele kúpanie vždy prebehne bez problémov ale ked ho vyberiem z vanicky začne neutisitelne plakat, chytí ho priam amok a trvá mi aj polhodinu kym ho utisim. Vždy pomôže az flaska s mliečkom. Má niektorá z vás podobný problém? Nechcem aby mal syncek z kúpania traumu. Ako mám postupovať ??

slnieckolu
10. jún 2012

@atuss Moze mu byt chladno a preto placka,nasa mala tiez zo zaciat. takto reagovala...potom sme dali ohrievac a bolo po placi..

tortelinka
10. jún 2012

u nas bol zasa opacny problem, ze mu bolo teplo v malickej kupelni, tak som ho prebalila a obliekla v spalni

lili_mia
10. jún 2012

@atuss môže byť, že mu je chladno .. kúpeš ho vo vode s teplotou okolo 36st.? ked zrazu vyjdeš z takej teplej vody, tak aj v lete je ti chladno

danka483
10. jún 2012

možno chce byť vo vodičke dlhšie, bábo si pamätá že bolo vo vodičke v brušku asi mu je tam dobre a keď ho vyberieš tak možno preto plačká

amadora
10. jún 2012

môj malý má rok a pol a stále plače po kúpaní poprvé preto že sa mu vo vani páči a nechce ísť von a podruhé preto že nerád suší vlasy

strapco13
10. jún 2012

@atuss pravdepodobne place lebo je hladny...skus ho kupat inokedy alebo nie kazdy den a uvidis, ci tam je nejaky rozdiel
este detom zvykne vadit bude ked je teplo alebo zima po kpani..ale vacsinou im vo vodicke vytravi, tesia sa z kupkania, tak si to hned neuvedomia..len ako ich vyberies tak im dojde ze ma hlad

zuzkatko
10. jún 2012

ja som mala opačný problém mne malý do pol roka celé kúpanie prereval ako som ho namočila v tom začal pokial som ho neobliekla a nedala mu flašu reval a reval s dcérou som taký problém nemala tá čušala kúpala sa rada od začiatku

martinka17
10. jún 2012

@atuss maly sme rovnaký problém. Príčina bol asi hlad. Kúpanie bolo super, miloval ho, po kúpaní prišiel plač. Asi mu vadilo, že som ho vybrala a k tomu bol už hladný. Posunula som proste kúpanie o pol hoďky skôr a zrazu bol kľud. Krásne sme sa okúpkali, po kúpaní žiaden plač, pekne sme sa obliekli, trošku pohrali, pár minút a išiel večerný rituál papania 😉

evulilik
10. jún 2012

@atuss podľa mňa je mu zima ja mam tiež dvojmesačnu dcerku a veľmi sa jej kupanie páči. Keď ju vyberiem z vanicky už už sa chysta plakať ale hneď ju zabalim do osušky a do zavinovačky dame ciapocku a až ked sa trošičku ohreje až vtedy jej dam plienočku a pyžamko ... Vela krat sa aj pocikala takto bez plienky ale kašlať na to, jednoducho sa potrebuje ohriať a samozrejme mame spustený ohrievač a ked už chceme znova plakať tak to je už prázdne bruško... 😉

atuss
autor
11. jún 2012

@slnieckolu,
@lili_mia
baby, ja ked ho vyberiem z vaničky mam už hned za sebou pripravený plienku s uterákom a pod tým deku, zakaždým ho hned zabalím a do úst dám cumlík.... 10 sekúnd je ticho a ked si uvedomí že už nie je vo vodičke začne strašne plakať, ale charakterizovala by som ho skôr ako plač zo zúrivosti lebo je úplne odlišný ako ked plače že je hladný... myká hlavičkou zo strany na stranu a niekedy uplne sčervenie a nejde sa nadýchnuť, vtedy ho rychlo beriem na ruky a trvá mi dosť dlho kým ho utíšim ... neskôr sa ten strašný krik mení na také akoby žalovanie, skúšala som kúpeľ už aj kusok predlžiť, ale nepomohlo :/

micuchova
11. jún 2012

aj nasa to tak ma od narodenia...a doteraz presne neviem, cm to je. priklanam sa k hladu, aspon u nas, lebo kupeme tak, ze to vychadza kupanie papanie spanok. ale moze to byt aj ta nahla zmena z tepla do zimy. predsa len, deka a uterak nieje tepla vodicka 🙂

jezibosorka
11. jún 2012

@atuss my sme mali ten isty problem, po vybrati sme ho nevedeli utisit,,, no a problem bol v tom, ze neznasal,ked som ho zavinula do osusky,,,, raz,ked uz zacinalo byt chladnejsie, tak som vytiahla ohrievac-ziaric, a nastavila som ho na rozprestretu osusku a maleho som vytiahla z vane na nu,,, a on neplakal,ale ja som ho ani nezavinula do tej osusky, len lezkal a ja som ho utierala plienkou, uplne v pohode bez placu,,, vymasirovla som, obiekla uplne v pohode.....,,,, 😀 tak to robievam do teraz, nas sa strasne rad kupe, a bez placu po nom je to super,