Nevysvetliteľný plač po kúpeli

lubjatqo
26. apr 2012

Ahojte,
chcela by som as opýtať či aj Vaše dietky robili niečo takéto ako môj synček: miluje kúpanie, je to náš každodenný večerný rituál. No po kúpeli začína katastrofa typu Armagedon-film. Proste začne neuveriteľne plakať. Počas celého krémovania telíčka, čistenia uší, krémovania tváričky plače a plače. Dám ho do spiaceho vaku, že ide jesť. Plače. Dám mu fľašku a plače. Nechytí sa jej proste. Sme už zúfali s manželom, lebo to začal robiť len asi pred týždňom a robí to každý jeden deň. Synček má 3 mesiace.

bodka13
26. apr 2012

@lubjatqo nám toto robil mladší syn a veru chvíľu trvalo,kým sme našli príčinu ....on bol už taký hladný,že bol "zúrivý" a ja zúfalá,lebo som ho nevedela utíšiť a potom sa nevedel prisať ☹ ...takže som to vyriešila tak,že pred kúpaním som mu dala trošku "cucnúť" z jedného prsníka a synátor sa zmenil na usmievajúce bábo,po kúpaní som ho dokŕmila z druhého prsníka a spiaceho položila do postieľky 🙂

ninan2
26. apr 2012

@lubjatqo bud je uz strasne unaveny, alebo vie, ze sa pojde spat (a to on nechce, lebo sa chce este "hrat" a pod), alebo je taky nestastny, ze sa este nemoze dalej kupat. A urcite existuju este aj dalsie dovody 😀

lubjatqo
autor
26. apr 2012

@bodka13 hm, no zajtra vyskúšame. momentálne papá 120ml, tak mu skúsim spraviť 30ml pred kúpaním a zvyšných 90ml po kúpaní. Ďakujem za radu 🙂

bodka13
26. apr 2012

@lubjatqo treba skúsiť,možno to pomôže a možno budete musieť hľadať a skúšať ďalej ...daj vedieť ako pokus dopadne 😉 🙂

frick
26. apr 2012

@lubjatqo možno mu je zima keď ho vyberieš z vody hm? Moja švagriná mala doma strašnú zimu v byte.V kúpelni ho okúpali a preniesli do obyvky a tam pokračovali v ostatnom.Malinký plakával vždy.Tak som im poradila el.ohrievač a fungovalo. 🙂

katrinka8
26. apr 2012

@lubjatqo - ja si tiez myslim, ze to moze suvisiet s tym hladom, ako hovori @bodka13 Kedze vravis, ze miluje kupanie. Mozno mu "vyhladne" - to zvykne vsobecne po pobyte vo vode 🙂 Ja by som asi skusila bud dat mu trosicku napapat pred kupanim (ale trosku len, aby zase sa nepogrckal potom), alebo by som skusila o nejaky cas posunut kupanie na skor, kym este nebude hladny, mozno by stacilo aj 15 minut. Neboj sa, urcite na to pridete a syncek si bude uzivat nielen kupanie, ale aj cas po nom 😉

lubjatqo
autor
26. apr 2012

@frick hm, toto ma nenapadlo. nakoľko bývame v podkrovnom byte, kde je stále teplo aj bez radiátorov. v spálni, kde spí má stálu teplotu 20°C. po kúpaní je, až kým ho neoblečiem v spálni. V obývačke máme tých 25-26°C. tak ho skúsim po kúpaní nechať v obývačke a tam s ním robiť tie večerné rituály (krémovanie atď). Ďakujem aj Tebe za radu. Ako tak čítam, mohlo ma to aj samú napadnúť :(

votaress
26. apr 2012

@lubjatqo nasho musim nakrmit lebo tiez neskutocne plakal po kupani , teraz to robime tak napapkame sa pol hodinku pockame potom chystame na kupanie veci, okupeme a v pohode a potom po kupani je zase hladny, nas skor zacal plakat bez priciny cez den. nic a zraz u neskutocny plac doteraz neviem preco a stalo sa to uz trikrat, neviem ci sa zlakol , alebo co.....

ivia123
29. apr 2012

Ahoj.Moja dcerka presne takto plakala,ako pišeš ty.Ale nemaj obavu za kratky čas to vymyzne.Ja som skusila kupať o pol hod.včašie,ako sme boli zvyknuty, niekedy to pomohlo.,Ale tušim do mesiaca to zmyzlo.Niekedy si babo potrebuje poplakať a je to prave večer .Určite mi daš za pravdu,že tvoj synček neplače cez deň.Neboj zachviľu budeš na to len spomynať. 🙂

lubjatqo
autor
29. máj 2012

Ahojte, tak som tu znova a píšem čo a ako. Je to každým dňom horšie a horšie. Skúšali sme kúpať ráno, obed, večer. Skúšali sme všetko od zimy v izbe, cez hlad až po to či nie je unavený. Proste on po vybratí z vaničky sa rozplače a plače tak hodinu až dve. Plače tak nie že ho niečo bolí ale tak ľútostivo. Zoberieme ho na ruky, to sa rozplače už tak, že sa zajakáva. Položíme ho, je to ešte horšie. Skúsili sme už mňa, manžela, svokru, moju mamu. Kúpal ho zakaždým niekto iný nič. Skúšali sme už naozaj všetko. Tak som to konzultovala s lekárkou a tá mi viete čo povedala? Že preháňam lebo ho NEVIEM OKÚPAŤ!!! Okej, ja možno hej, som mladá ale taká moja matka, ktorá pracuje s deťmi celý život a svokra to isté? Plakal im rovnako, možno ešte viacej. Prababka malého povedala, že či proste nemôže mať strach z vody. Ale to pochybujem, lebo on sa miluje kúpať. Pri kúpaní je to vysmiate, šťastné a spokojné bábätko. Iba po kúpeli je to hrôza. Už sme naozaj zúfali a na rodinnej pohode to vôbec nepridáva. Obaja s manželom sa bojíme, čo mu môže byť. Fakt treba iba počkať a ono to prejde? Trvá to už 2 mesiace a každým dňom je to horšie a horšie :(

zuza.m
29. máj 2012

možno si len potrebuje poplakat ,ked vieš že je napapany ,nič ho neboli že plače len tak bez pričiny tak to vobec nerieš.nech si poplače.ja som malu koly tomu začala kupat každy den.preto že sa vždy po vybrati z vaničky rozplakala a plakala a plakala ,perfektne sa unavila a potom mi krasne spala.možno že maly už citi že si pri tom kupani nervozna a vyciti to.ved is z toho nič nerob pekne si ho poutieraj , poobliekaj nachvilu by osm ho nechala nech plače na podložke a potom ho zobrala,on bude vdačny že ho maš na rukach a skor sa ukludni.teda tak osm to robila ja.ked bola nespokojna na rukach tak som ju na chvilu položila,jasne že bol väčši plač ale ked osmju zobrala tak sa upokojila skor.

alabama0011
29. máj 2012

@lubjatqo nasa to tiez robila, preto sme akekolvek aktivity po kupani odlozili na neskor.. teda ked uz bola sucha a vysmiata jak leco.. potom si uz dala robit hocico aj nakremovat, aj usi, atd.. proste z vody sme ju len rovno zabalili a rychlo vysusili a zaujali niecim inym..neviem, ci mate nieco podobne..

dana33
29. máj 2012

@lubjatqo ahoj aj nam maly plakaval pokupani,až sa zachadzal,ale netrvalo to dlho,sam od seba prestal,ale skuste ho kupat normalne vo vode raz tyždenne,a ine dni by som ho iba poutierala vlhkou rukavičkou,ajtak všade pišu,že deti by sa nemali každy den kupat,iba najviac spotene časti ano,skuste aj tie vlhke utierky,teraz ich je vela druhov 🙂držim palce 😉 vyrastie z toho 😎

mummy01
29. máj 2012

@lubjatqo a skusala si ho pred kupanim nakrmit?Mozno bude spokojnejsi....A na Tvojom mieste by som nekupala kazdy den,staci 3x do tyzdna a kazdy den len umyt ritku.

skajinka
29. máj 2012

@lubjatqo moj starsi takto plakal po kupani ako tvoj presne🙂a nepomahalo nic,do slova a do pismena nic...vies v com je problem?ze tvoj drobec sa chce ist kupat dalej a je z toho vytoceny,ze ho vyberies z vanicky a on chce vo vodicke este ostat.Potom ho vezmes na ruky a on si mysli ze ibe spät do vodicky,polozis ho do postielky a on krici este viacej,lebo to nie je vodicka ale sucha postielka🙂aspon moja skusenost je takato a to trvalo cca od 2 do 6 mesicov.Myslim si,ze aj tvoj drobec je na natolko rozumny,ze chce dosiahnut to,kde mu bolo prijemne🙂nekup ho kazdy den,alebo len sprchuj..prejde ho to🙂

skajinka
29. máj 2012

A este som zabudla,ze mojho po kupani nezaujimali ziadne kremiky,olejceky,hracky,relaxacna hudba alebo nebodaj masaz telicka o ktoru som sa pokusala.Nic jednoducho.Ved pokial sme ho obliekli tak ja som ostala jak vybluta haluska🙂potom ho manzel dal spät do vodicky a on prestal.

strapco13
29. máj 2012

@lubjatqo tak ho nekup kazdy den, staci len rychlo umyt
a mozno place ze sa mu nepaci ze ste ho z vody vybrali
mojej vadilo to ze lezala na chrbatiku, tak som ju utierala a obliekala na rukach, mala neznasa lezat na chrbte

lenka_b
30. máj 2012

moja mala tiez plakala ked bola male babatko a nerozumeli sme tomu, kupelna bola vyhriata, cize ked sme ju vybrali z vody, bolo jej teplucko, utekak mala tiez ohrievany... presne tak, ako opisujes ty - vo vode super usmiata a spokojna a von ako vymenena.... nenormalny plac.. Nakoniec som prisla na to, ze bola asi velmi hladna, davala som jej jest pred kupelom a sa to utisilo az napokon uz vobec neplakala
a ked uz bola potom vacsia, tak mlieko pila uz vo vani z flase 🙂
Teraz ma 2.5 a zacala plakat pred nedavnom ked vypustim vodu alebo vypnem sprchu, ale to je len taky akt... Proste sa so mnou len hra a skusa trpezlivost
Skus mu dat papat pred kupelom, mne to zabralo 🙂

zlati235
28. feb 2013

@lubjatqo presne tak place aj moj. Tiez vobec neviem preco. Kupanie zboznuje, ale hned ako ho vybereme z vody, tak spusti to jeho vrieskanie. Vobec sa ho neda utisit. Neznasa ani prebalovanie cez den, ale to ho nejako zvladame zabavit (aj ked nie vzdy pomaha). Ja len dufam, ze s toho coskoro vyrastie. Moj syn Oliver ma styri a pol mesiaca. 🙂

lucialucialucia
9. júl 2014

@dana33 nám to malý tiež robí posledné dni ale nič si z toho nerobíme proste ho treba troška pootáčať a skúsiť rôzne polohy a treba dbať aj na to že je to predsa len záver dŇa a je to aj na neho troška moc vnemov a zážitkov - nám pomáha keď ho dáme posiedačky - chrbtom mne na brucho - vnáručí a potom opakovane skúšam kojiť a na taký 2-3 krát sa chytí a potom už je dobre a napapa sa a zaspinka.
Treba skúšať veru a určite nie prestať kupať kvôli tomu , raz za týždeň je trošku málo predsa len sme v 21 storočí. Veď sama si skús na sebe ako by ti bolo keby sa kupeš raz za týždeň a utieraš sa len vlhč. obruskami 🙂 🙂

emocia
9. júl 2014

@lubjatqo ahoj. Je mi veľmi ľúto, čo prežívate... veľmi ľutujem tvojho synčeka ☹ PREČO VLASTNE NEDOJČÍŠ? V ňom sa nazbierala frustrácia a večer je už unavený a keď má nastať dojčenie, tak ho začneš potierať... musí byť zúfalý, chudáčik... čaká prsník a ty ho natieraš... 😒 Treba riešiť dojčenie, potom bude u vás raj. Alena laktačná poradkyňa. POMÔŽEM TI VRÁTIŤ SA K DOJČENIU, kontakty sú DOLE na mojich weboch.

lubjatqo
autor
9. júl 2014

@emocia ??? Lutuj seba a nie moje dieta!!!

marionmarion
9. júl 2014

@lubjatqo a co keby ste babo nechali vo vode dlhsie? je na to super, kupacie vedierko, lebo tam je pod vodou cely, cize nie je mu zima, ani po dlhsej dobe, je v polohe ako v maternici...mozno mu je prikratko v tej vodicke, preto tak place, ked ho vyberate...

cawes
9. júl 2014

@lubjatqo zasnem nad jej prispevkom!!!! väcsiu sprostost napisat nemohla

tajka1986
9. júl 2014

diskusia stará, ale pobavila pani s príspevkom vyššie :D My sme mali toto isté len opačne. Keď sme sa podvečer vrátili z prechádzky, plač, rev, nič nezaberalo, trvalo to presne rok, jediné čo pomohlo, bolo každý večer napustiť vaňu a bol veget 😀

emocia
10. júl 2014

Psi brechajú a karavána ide ďalej. Ale píšem sem s tým, že sa vždy môže nájsť niekto, kto jednoducho chce brechať. Čo už. Opakujem však, že veľmi ľutujem synčeka mamy lu... každovečerný úpenlivý plač hovorí o ťažkom neporozumení matky potrebám svojho dieťaťa. Podpis: Alena, poradkyňa pre dojčenie a život s bábätkom s históriou pomoci vyše 700 matkám. Majte sa, mamičky, veľmi fajn.