Plač pri kojení

daru1111
12. mar 2012

Potrebovala,by som radu.Malinka mi uz 4dni place pri kojeni.Zacne papat a po10min.zacne plakat natahovat sa a odmieta prsnik a to iste robi aj na druhom:(Neviem,cim to je mozno aj tym,ze som mala hrcku pri bradavke,ale uz zmyzla,alebo este jedno nasa mala ma aj koliku:(uz som s toho zufala poradte

fialkaa
12. mar 2012

moze ist o laktacnu krizu - prechodne znizenie tvorby mlieka. ona taha, taha a jeduje sa, ze jej malo tecie. aspon my sme to tak mali, asi po tyzdni to preslo.

fialkaa
12. mar 2012

@daru1111 na tvojom mieste by som kontaktovala laktacnu poradkynu. su to zlate baby, cisla najdes na webe podla miesta bydliska. su ochotne, vedia poradit, pripadne ta aj navstivia

daru1111
autor
13. mar 2012

@fialkaa Dakujem🙂skusim aj laktacnu a uvidime

fialkaa
13. mar 2012

@daru1111 potom napis, ako to dopadlo. Pekny den 🙂 🙂

borisvolcko
13. mar 2012

Môj malý toto robil, začal piť a potom strašne plakal a prehýnal sa ako luk, bola to bolesť bruška, dávala som na to kvapky Sam Symplex. Mliečka som mala veľmi veľa.

kukucg
13. mar 2012

@daru1111 Aj my sme to mali, trvalo to niekolko dni, bolo to tazke ale preslo to, tiez si myslim ze to bola laktacna kriza, zaklad je vydrzat 😉

svetllana
13. mar 2012

Tiez sa priklanam k nazoru, ze to bude bud laktacna kriza alebo bolest bruska. Skus ju davat pocas kojenia castejsie odgrgnut, trosku pohladkat chrbatik..ak je to lakt. kriza, tak tam naozaj plati len jedno - vytrvat. Ono sa to upravi. Drzim palec 😉

lindt
13. mar 2012

my to mame doteraz a u nas je ten problem, ze si musi pocas papania aj viackrat odgrgnut. Proste ma akoby zaseknuty grg, strasne place, odtlaca sa a krici, tak ju dam,aby si odgrgla- co sa stane do par sekund, chvilku sa nosime a potom jej opat ponuknem prso. Vacsinou pokracuje v papani, napr. najcastejsie mi toto robi,ked ju kojim posediacky, pokial lezi a vidim,ze je hladna, lahnem si k nej a vacsinou tento problem nemame. Ale moze ist aj o laktacnu krizu,ako pisu baby. drzim palce

daru1111
autor
13. mar 2012

@lindt Ahoj ona si odgrgne dobre aj sa s nou prechadzam po case skusim znova a robi to iste ☹ Dnes som napisala laktacnej,tak uvidim,co odpise

daru1111
autor
13. mar 2012

@borisvolcko Ahoj ano mala ma koliku skusali sme espumisan,infacol a nic nepomohlo,tak som kvapky vysadila uplne polepsilo sa a ako vidim znova ju to chyta a teraz este aj odmietanie prsnika:(ale musim to dako zmaknut

daru1111
autor
13. mar 2012

@fialkaa Jasne potom napisem,co a ako 🙂

liave
13. mar 2012

@daru1111 ak je malinka kolikova velas tym nezmozes,ale nemyslim si ze ide o laktacnu krizu.skus si pred kojenim odrtiekat trosku mliecka mozno mas prisilne uvolnivanie mlieka a tak jej silno tecie preto sa jeduje.alebo skus zmenit polohu.zvacsa v klasickej polohe sa deti jeduju ked im rychlo tecie mliecko,alebo naopak aj je uvolnovanie prilis pomale.ak ma koliku a nic jej nepomaha ako kvapky sab simplex ani infacol ci espumisan pokus sa uoravit jedalnicek ,ale u nas toto nezaberalo.pokial kojis doma skus po lexiacky vtedy sa malinka dobre vyprdka lebo sa bude moct zapierat nozickami o teba.a ty skus pojest trosku kopru daj si do jedla ;) koprpvy olej pomaha vyprdkat 🙂 a mozes dat aj castejsie pocas kojenia odhrgnut ale ja by som to nerobila lebo ak mate koliky tak bude zase viac vzduchu pri prisati ;) kazdopadne mas doma este malicke babatko a crievka su vo vybine brisko proste boli musi z toho vyrast.ak ti ten plac "iba" vadi ale malinka sa napapa skus to vydrzat ono to prejde.ale pokial ju krco vito vystiera pouvazuj nad zmenou polohy a odrtiekanim mliecka pred kojenim.vela stastia ;)

daru1111
autor
13. mar 2012

@liave Ahoj ja uz som skusala aj odstrekovat vzdy pred kojenim,aj menit polohy pri kojeni a nic ☹ Nie plac mi nevadi len mam strach,aby nebola hladna..zajtra ideme do poradne a normalne sa bojim,ci pribrala a co na to povie doktorka,ked jej to poviem

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liave
13. mar 2012

@daru1111 napis mi viac ako vizera vase kojenie.kolko sa koji ako dlho je na prse a aku polohu pouzivate.ako je prisata.ake ma plienky?myslim zacikane zakakane a kolko denne.ja si myslim ze he problem v technike dojcenia ten je najvacsmi problem pri kojeni a nasledne aj deti su bud "hladne" alebo nespokojne...potrebujem viac info aby som mohla skusit pokoct.ake polohy ste skusali?100% bude niekde v technike zrada alebo...sa pridruzili ine neduhy ale tie by som vylucila no kazdopadne potrebujem viac info ;) a drzim peste na poradnu...a po nakojeni ako sa sprava?je spokojna?problemy si "len" pri kojeni?

daru1111
autor
13. mar 2012

@liave tak kojime priblizne 20 az 25min dokopy...vzdy je na jednom tak 10min.,vacsinou kojoim v sede zo spodu jej drzim hlavku a potom ju len posuniem nizsie a dam druhy...skusali sme v leze kojit a este ,ako som pisala to prve len ju nedam nizsie,ale prelozim z pravej strany na lavu.Po kojeni place a potom zaspi.Dnes sa cudujem,ze neplace pri jedeni len dufam,ze to nezarieknem.A iny problem je ta kolika:(

liave
13. mar 2012

@daru1111 ak by si mi skusila verit 😉 ?
skus zacat kojit malu v polohe na zvyslej...mozno jej bude viac vyhovovat lebo vtedy mliecko nestrieka...z mojich skusenosti viem ze nieje dobre kojit z oboch prsnikov...skus ju nechat do konca kojenia na jednom pokial sama nepusti prsnik...a druhy ponukaj iba v pripade ze este bude pytat a ak si nebudes ista tak ponukni ak vezme nechaj kojit kym pusti sama opet,ak nevezme tak dalsie kojenie zacnes z toho prsnika ktory nevysala 😉 a pouzivaj polohu zvislu...tato poloha sa odporuca najme ak je silne uvolnovanie mliecka a pre deti s refluxom 😉
po kojeni place mozno preto z elimitujes kojenie nechaj ju napapat s akolko jej treba ...a pred vecernym psankom skus kojit v lahu ale pred tym s atrosku odtriekaj a tak ponukni prsnik...je dost mozne ze ked kojis z dvoch prsnikov mala si vytiahne z vacsej casti iba predne mliecko co znamena ze ma v brusku vysoky obsah laktozi pretoze predne mlieko je sladkejsie a vtedy zvykne deticky viac boliet brusko....preto by som odporucila najrpv nechat napapat a vyprazdnit prsnik...mimochodom ako dopadla poradna? 😉
co s atyka este toho placu...je este malicka a deticky placu aj po kojeni preto lebo ich crievka sa este vyvijaju a najme po jedle to bolieva...predsa len 9 mesiacov bolo babo v brusku a crievka nemuseli pracovat a ucit s atravit taku zataz akou mliecko je i ked je iba materske 😉 nezne a najlepsie,ale vyvin je urcite bolavy ako ked rastieme bolia nas klby a pod 😉 tak bolia aj crievka a brusko ...niekto je citlivejsi iny nie...pokus sa tu polohu zmenit a nechat malinku kojit do vyprazdnenia prsnikov...jednak je to lepsie pre tvoje prsia a tvorbu mliecka 😉 jednak sa k nej dostane viac toho tukoveho mliecka ...silno drzim peste a hadam som apson trosku pomohla... 🙂

liave
13. mar 2012

http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...
tu je par poloh...tu s azvisla poloha naziva poloha obkrocmo... 😉

beton
15. mar 2012

@daru1111
este mi napada. nepises, ci pouzivate cumlik. takto sa zvyknu spravat deti, ktore pouzivaju cumlik, lebo daju vediet velmi neskoro, ze su hladne a ked hned netecie, tak sa odtahuju, placu atd. takze ak pouzivate, tak zlikvidovat.

daru1111
autor
15. mar 2012

@liave diky🙂

liave
15. mar 2012

Ja by som dudlik akO problem nevidela moje obe deti boli kojene a s dudlikom a nemali sme taky problem .nuz ale kazdy sme iny tak sa moze stat no problem bude niekde inde.

beton
26. mar 2012

@liave
@daru1111
http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...

je pravda, niektore deti to zvladaju bez problemov, ale u vacsiny deti je cumlik prekazkou dojcenia alebo minimalne rizikom.

liave
27. mar 2012

@beton aaano toto vsetko su dovody prec nedavat cumlik...moje obe deti som kojila vyse roka a obe mali dudel...nemali sme problem s ani jednym z uvedenych "problemov" dakujem z alink tuto stranku velmi dobre poznam a pomohla mi nejeden krat...no vsak ja si osobne nemyslim ze pokial s amamicka rozhodne dat dudlik a pocuva aj svoj matersky instinkt nieco pokazi...pokial to ma pomoct nevidim to ako problem...kazda sme ina a kazdej vyhovuje nieco ine...mimochodom ani flasa sa nema davat a mam kamosky ktore aj kolili aj davali MM s flase a nemali ano oni ani ich deti s tym problem...museli do prace a chceli kojit a jediny sposob ako to umoznit aj manzelovy bolo mliekco ostriekat a dat to dietatku cez flasku kym zena pracovala takze nevidim problem v tom aby sa vyskusal dudel...;)

beton
27. mar 2012

@liave je to loteria. aj ja mam take kamosky. osobne som si nikdy netrufla riskovat a ani nieco podobne odporucat.
dokrmovat sa da aj z poharika, lyzicky, striekacky, po prste. dosledky pouzivania flasky/cumlika sa casto prejavia ovela neskor a mamicka si to po case uz ani nevie dat do suvisu, kedze dovtedy vsetko fungovalo. ako pises, kazdy sme iny a kazdy ma aj inu toleranciu rizika, ze sa nieco pokazi.....ja mam nulovu :o))

simonkamoja
28. mar 2012

Liave
ahojte potrebovala by som radu moja malá bude mať v nedeľu 3 mes. a za posledný týždeň sa mi začala odťahovať od prsníka a strašne plače a vypína sa .dnes napr.som si všimla ,že začala až poobede doobedu bolo všetko v pohode krásne papala,potom sa trochu poobzerá niekedy 15 min. niekedy pol hodiny a začne plakať lebo už chce spať potom krásne zaspí a pekne spí ,no tak ku večeru je to horšie.Dnes sa mi dokonca stalo,že mi vo vaničke pri kúpaní začala strašne kopať nožičkami a rozmachovať ručičkami a potom začala strašne plakať.Papá zhruba každé 3 hodiny.Už sa stalo,že začala plakať pri kúpaní a všimla som si(odskúšala) ,že pokiaľ ju idem kúpať trochu skôr aby tak po tých 3 hod.už jedla tak je to dobre neplače.bolo mi to divné,lebo to je moje 3 dieťa a všetky sa radi kúpali.Niekedy (ak manžel robí poobede) a ja ju nechám dlhšie čakať kým uložím ďalšie dve dievčatá tak už potom je veľmi nervózna.Posledné 3 týždne už používame cumeľ predtým ho nebrala vôbec,napínalo ju tak som jej nedávala.Takže si myslím,že je na tom niečo s tým cumlom s ním predsa vydrží dlhšie kým ide papť.ale napr.večer po kojení jej ho nedávam a zaspí pri papaní a spí krásne.aj cez den ked dobre zaspí nechce ho a ked sa trochu začne budiť dám jej ho a ešte trochu pospí.čítala som tvoje príspevky LIAVE a s tým spúštaním mlieka myslím,že je to moj prípad,lebo moja malá začne ťahať,mlieko strieka a ona sa odťahuje akoby nestíhala piť.ale niekedy zase začne plakať a odťahovať sa až po krátkom pití a vtedy mám ten pocit,že má málo mlieka alebo pomaly tečie .Dávam ju aj grgnúť trochu ju upokojím a pokračujeme.aj 2x počas papania si grgne,myslíte,že je to kríza alebo bruško? Moju druhú dcéru som dojčila 1 rok a dva mesiace a tiež plakávala ale po odgrgnutí pekne pila dalej.Obe mali reflux a malá Timea tiež má.poradte mi prosím!!

stanuska3105
28. mar 2012

Moja mala toto tiez robila.Zverila som sa detskej lekarke a ta jej hned spravila vyter.Zistilo sa ze ma bacila.Po case sa jej pridruzil aj druhy bacil tak sme bojovali az do 6 mesiacov.

toskana
29. nov 2012

@daru1111 ahoj, uz je to dlhsie od vasho problemu, ale chcela by som vediet, ako ste to nakoniec zvladli, ako to dopadlo? my mame ten isty problem a nic nepomaha ☹ dakujem za odpoved, ahoj

daru1111
autor
29. nov 2012

@toskana Ahoj,tak nakoniec som navstivila laktacnu poradkynu a ta ma naucila,ako spravne kojit a ako ukludnit malinku na chvilku,ked zacala plakat.Bolo to zevraj tym,ze mala si zvykla na rychlejsi tok mliecka a to tieklo silno na zaciatku a potom pomalsie a s toho bola nervozna...no nam rady vydrzali len chvilku,kedze sa nam objavil slabinovy pruh a museli sme na operaciu a s tych vsetkych stresov som o mliecko prisla...ale urcite sa skontaktuj z dakou laktacnou poradkynou su to velmi mile pani a poradia...drzim palce🙂

toskana
4. dec 2012

@daru1111 dakujem ti za odpoved. aj u nas uz bola laktacna poradkyna a ako na potvoru, prave vtedy papala malicka pokojnejsie nez obvykle 😖 Tiez mi ukazala novy sposob kojenia, resp. polohu a vravela, ze to bude, ako aj u vas, tym prudom. Zatial vsak vyraznu zmenu velmi nebadam ☹ Snad to rychlo prejde, ahoj

namarie
4. dec 2012

@toskana a nebolí bábo bruško? Menším deťom viac pracuje trávenie najmä pri papani, neskusali ste popri koheni jemne masírovať brusko? Nám to pomohlo......