Plač pri kojení

lenkakp
20. jún 2015

Ahojte, viete mi, prosim vas, poradit, ze ako na plac u synceka?
Syncek bude mat 8 tyzdnov a posledny tyzden ked ho idem krmit, tak zacne plakat, niekedy to prerastie az do hysterickeho placu. Ked ho dam na rameno, tak prestane, ale akonahle sa dostane do vodorovnej polohy, tak koniec...niekedy sa nakoniec pokaka, ale uz sa stalo, ze nie, ze len to tak preslo. Ked place velmi (aj hodinu), tak ho nakoniec dokrmim cez cievku Nutrilonom, lebo uz je podla mna aj tak vyhladovany po tom placi, ze ho uz neviem nakrmit, jedine styl chvilocku taha, potom zase place, chvilu taha, zase place...
Myslela som, ze je problem v prisati, alebo mu nechuti moje mlieko, popripade koliky, ale toto sa deje len cez den, v noci pekne papka, tak neviem, ze kde je problem...
Stretli ste sa s tym uz? Nejake rady? Zeby to boli len krce v brusku a jednoducho len preckat?
Dakujem 🙂

lambrett
20. jún 2015

ahoj, ja mavam toto iste a je to strajk....dobre, ze si nedala flasku 🙂 prejde to, ak budes trpezliva a ak nedostane flasku. moj dostava flasku, lebo mne sa cievka nepaci ako sposob papaniaa flasku dostal uz ovela skor, ked som mala zapal prsnika. moj tiez v noci lepsie papa, lebo prsnik je naliaty mlieckom a tecie mu pekne. cez den ked poklesne tvorba pravdepodobne, tak sa nevie ani prisat, jeduje sa a atd....len to vydrz, vela bud s nim, spinkajte spolu, maj ho koža na kožu a skusaj stale prikladat ked si poziada a malo by to prejst.mozno skus zvysit tvorbu mliecka, mozno mas tiez mensi slabsi tok cez den a preto sa jeduje a skusaj aj inu polohu. my sme sa v tomto obdobi kojili len na lezato (to bol strajk asi pred necelym mesiacom) a teraz zas lezato ked velmi tecie a ked uz menej tak klasicka poloha ked ja sedim a on je vodorovne. drzim prsty

marcelatje
20. jún 2015

@lenkakp tzv. nočné deti, lepšie papajú keď sú prispaté 😀 😀 😀 😀 my sme mali tiež také obdobie, keď sa hnevá nedávam mu zbytočne vystihnem kedy zaspáva, alebo sa budí a vtedy papá pekne 😀

martuska75
20. jún 2015

@lenkakp niektorým to prejde a niektorému aj nie 😖

lambrett
20. jún 2015

inak mne t kojenie ked uz je v polospanku, resp ked sa este len obudza nefunguje, lebo sa mi vzdy fajne pogrca potom

lenkakp
autor
20. jún 2015

ja uz nechapem...je jedno, ze ako sa zobudi, ci s usmevom a ja ho hned davam na prsia (preventivne, aby neplakal), aj tak zacne plakat, alebo ci sa zobudi s placom...vacsinou ho idem krmit po cca 2-2,5hod. a nechce sa mi verit, ze by bol az taky hladny, ze tak place, takze kvazi ma krmenie na poziadanie...
zvlastne je aj to, ze takych 3-5min. si potiahne a potom zacne plac a je uplne jedno, ze ktore prso mu dam alebo ci zacnem rovno s cievkou...pride mi akoby po spapani isteho mnozstva zacalo brusko boliet (lebo pocujem take zvuky z jeho bruska ako ked dospely ma potom hnacku - a pritom stolicu ma normalnu), lenze potom nechapem, ze nasledne po placi mu nevadi, ked mu dam aj 120ml, to ho brusko netrapi...

lambrett
20. jún 2015

@lenkakp das mu 120ml coho? UM?

sabina1975
20. jún 2015

@lenkakp na tie "zvuky" z bruska daj mu espumisan kvapky aj moja to mala a doktor nam poradil a preslo to a hned bola kludnejsia a aj lepsie spala

lenkakp
autor
20. jún 2015

@lambrett jedno, ze coho, ci mojho odsateho mlieka alebo umeleho...moje nemam tolko odsate, tak to zvykneme kombinovat (samozrejme nie do jednej flasky), alebo striedat
uz sme dnes (okolo 17:30) vyskusali to,ze ci sa nejeduje, lebo je prilis hladny, vypil cosi (cca 3min.)z laveho a potom plac, tak sme mu dali moje 30ml - vypil, potom zase plac a uz nechcel ani lave, ani prave, tak sme dali 120ml umele - vypil 100ml, mierna koma, po cca 10min. zivy, usmieval sa, blabotal si, pokakal sa, tak som ho prebalila a potom sme si lahli spolu spat, spal cca hodinku, normalne sa zobudil, pozeral na mna, spokojny, tak hned som strcila prso (tentoraz prave) a teraz som to uz odsledovala, ze sal 4min. a potom plac a uz nechcel ani jedno prso, tak som ho utisila a dala teraz do postielky, ze uz nocne spinkanie (to fungujeme takto od zaciatku a nema s tym problem, ze medzi 19-20 sa napapa a potom do postielky, pustim hudbicku a pekne sam zaspi a spi az do polnoci, niekedy aj dlhsie)
zacinam mat dojem, ze ci sa on nenaucil uz aj na cievku, ze kaslem ti ja na prso, dostanem aj tak cievku, lebo ked som mu ju teraz nedala a dala ho do postielky, tak rovno vyplestil oci a nechapal 😀

lenkakp
autor
20. jún 2015

@sabina1975 espumisan mame od cca 2.tyzdna, maval krce, lebo ved chlapec 🙂 krce celkom ustali, ale teraz zacal bojovat s tymto a mam dojem akoby bolo jedno, ze ci dam espumisan alebo infacol (ten mu moc nezaberal na zaciatku,resp.espumisan bol lepsi), dokonca aj pupik mu mazem na brusko a nic...

lambrett
20. jún 2015

@lenkakp no vidimze fungujeme skoro rovnako, ibaze my nedavame cievku ale rovno flasu. mne sa cievka nepaci, lebo sa mi nepaci davat prsty do pusy babatku. pride mi to take fujky. ale tiez tak, place trochu spapa ale odtahuje sa a nervaci :-/ ake UM pouzivate?

marcelatje
20. jún 2015

@lenkakp ešte ma napadlo že kamoškin malý mal skrátenú tú uzdičku pod jazykom a jednoducho sa dojčiť nevedel, aj to skúšal ale nič z toho vždy musela dokŕmiť z fľaše

lenkakp
autor
20. jún 2015

@lambrett prave preto drhnem prst predtym ako ide tak pit 🙂 davame mu Nutrilon uz od cca 2.tyzdna som problemy s mliekom kvoli par ludom...teraz mi napadlo,ze cosi take tu uz bolo,vtedy sme volali laktacnu,lebo sa nevedel prisat a presne ako pise @marcelatje problem bol s uzdickou a nevedel sa prisat,pouzivala som klobuciky,ale doslo to do stadia,ze nechcel ani tie,lebo flasa...smikli mu uzdicku,dali sme cievku a cca 2-3dni a vsetko v poriadku...vydrzalo to tyzden,teraz toto a pritom sa prisaje a pije,len mu to vydrzi velmi kratko,lebo nie,ze sa jeduje,ale zacne plakat,niekedy len vzlyka,inokedy plac do bordova ☹

sardinka32
20. jún 2015

@lenkakp Ja som par tyzdnov dozadu riesila nieco podobne...podla mna je to strajk v dosledku toho, ze sa Ti znizila produkcia mlieka a bude este horsie, lebo cim menej Ti vypije, tym menej mlieka sa Ti bude tvorit a casom moze revat uz len ked mu prsnik prilozis k ustam. Treba rychlo konat, ak ho chces aj nadalej kojit, aby sa Ti neodstavil uplne. Mne to pride tak, ze on potaha par minut a potom, ked uz mlieko netecie alebo tecie len velmi malo, tak sa zacne pajedit. A ak uz okusil flasu, tak je to o to horsie pre Teba a lepsie pre neho, lebo sa menej nadrie a napije sa viac a rychlejsie. U nas je to uz O.K., ale trvalo 3 tyzdne, kym sa moje dietko bez revu prisalo.

lenkakp
autor
21. jún 2015

Nocne krmenie za nami,uplne pekne sa napapal,bez jedineho zamrncania. Cez den mlieko mam,samozrejme,ze nie tolko ako v noci,lebo v noci sa budi tak kazde 4-6hod. a cez den to je podstatne castejsie,inak uz sa stalo,ze tento plac zacal aj pred krmenim a co vsetci hovoria? Ked place,daj prsia,tak asi ho len tisit a az potom davat prsia,aspon za ten cas budem mat viac mlieka 🙂 ach jaaaaj,kolko toto este potrva...

ammellia
21. jún 2015

@lenkakp tiez som mala take obdobie, matke sa upravi (poklesne) tvorba mlieka a dieta zrazu nezaziva ten tok mlieka, na ktory bolo zvyknute. Dolezite je dietatu prsnik nenutit, najprv uisit a az potom dat prsnik. Precitaj si tento clanok na mamile a postupuj podla neho, idealne ale bude vyhladat laktacnu.

http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...

Drzim palce, zvladnete to urcite!

syssu
21. jún 2015

@lenkakp @lambrett a prečo nedávate cievku priamo na prsníku? vtedy to má aj tú výhodu, že dieťa saje na prsníku a teda stimuluje tvorbu.. a nemusíte prst drhnúť :D teda ja som po prste asi iba raz dávala, inak vždy keď bolo treba cievku tak som ju popri bradavke vsunula do pusky a žiadny problém..

lenkakp
autor
21. jún 2015

@ammellia @syssu laktacna tu bola a sama mi nevedela zaviest cievku,ked bol prisaty,hned sa odpojil akonahle sa dostala ku kutiku ust...povedala,ze kedze je prevazne krmeny z prs,tak nevadi,mame dat cez prst...mliecko sa mi zvysilo,tak sme dokrmovali uz minimum (1-2krmenia,dokopy cca 60-90ml) a zrazu vypuklo toto,takze mozem znovu do seba ladovat senovku+benedikt a spol.

ammellia
21. jún 2015

@lenkakp bylinky su super ale veľmi dôležité su aj tie ostatné opatrenia - kontakt koza na kozu, spolocne spanie, nosenie atd.

lenkakp
autor
21. jún 2015

Alelujaaaaaaaa...pre istotu tuk tuk...dnesny den bez placu a pekne papal 🙂
Dakujem vsetkym za rady,aspon budem na buduce vediet a nemusim stresovat po tyzdni 🙂

lambrett
21. jún 2015

@lenkakp no super, dnes asi stastny den, aj my sme dnes papali pekne, krajsie ako dni predosle 🙂 ale uzivam Benedikt+senovku a prsia sa rychlejsie plnia, no hlavne ze sme sa kojili 🙂 😉

sardinka32
21. jún 2015

@lenkakp No tak super, ze uz je to lepsie...ale moze sa to opakovat. Ja som si kupila senovku grecku aj benedikt lekarsky (tablety) a pijem caj pre kojace matky a osvedcil sa mi caj fenikel, aniz, rasca...ten pijem stale rano aj vecer jednu salku...ked bude dost mliecka, tak maly nema dovod sa jedovat a bude pekne papat, uvidis. 🙂

lenkakp
autor
21. jún 2015

@sardinka32 anoooo, beriem...ako povedal moj manzel, ja snad uz len kokain neberiem :D beriem senovku, benedikt, motherlove (more milk plus), leros caj, weleda caj, hipp caj, gravimilk (to mam este z tehotenstva), ricinus comunis, matysak biela hroznova stava - to mi pomaha asi najviac 🙂 a samozrejme vodaaaa 🙂
moc na mna ta senovka a benedikt neucinkovali, ale ked davam toto vsetko, tak mam dojem, ze aj ano, hlavne castejsie malemu davam cez den, popripade odsavam, ked stiham, lebo ved stale je pri mne 🙂 teraz ako plakaval mi kleslo mliecko trosku, takze mozem nahanat znovu 🙂

ruthike
21. jún 2015

Moja mala takto isto, zacalo jej to v 6. Tyzdni, predtym jej to slo ako po masle. Ona mala prirastenu uzdicku jazyka a reflux, obe zacali sposobovat problemy po 6. Tyzdni, uzdicka preto lebo uz nevedela jazyckom pracovat natolko aby si vycucala kolko potrebovala a reflux sa casto prejavi po 6. Tyzdni. Kym som sa ale dopracovala k tomuto poznaniu, stratila som mlieko. Vela zdaru zelam, hlavne aby maly pekne rastol, netrap sa ak buds musiet prejst na flasu, ja som seba i malu trapila az do 14. Tyzdna, mala zacala chudnut a obe sme nariekali. Pediater ti moze predpisat medicinu proti reflux a aj ten jazycek by mal vediet posudit

ruthike
21. jún 2015

@lenkakp inac uzdicka niekedy prirastie znovu

sardinka32
21. jún 2015

@lenkakp No panecku...keby to vsetko, co papas a pijes ucinkovalo na 100 percent, tak to by si mohla kojit aj trojcata :D Tak tak...okrem byliniek a cajikov treba casto prikladat a co sa nevypije odsavat, aby sa viac dotvorilo a este verit si, ze mliecka bude dost, lebo aj tu svoje zohrava psychika. 🙂 A priprav sa na dalsie rastové špurty...tusim vseobecne Ta to najblizsie moze cakat v 3. a 6. mesiaci.

dodkamatus
21. jún 2015

My sme tym presli tiez.ked uz isla doba kojenia tak ma chytali mdloby.u nas zaberala nesmej sa pesnicka od kriwfiny ta ne🙂ked sme sli kojit tak som pustila tuto pesnicku spievala tiez a tak pekne papala.manzel skusal pochvilke vypnut a plac bol veliky potom opat dal play a zase papala.🙂pesnicka by bolo asi jedno ktora ale musela jej hrat hudba.🙂ta ne bola istota🙂a ked si spomeniem jak sme obaja s manzelom spievali v noci ta sa smejem uz ale v tom obdobi mi uz z tej pesnicky sibalo🙂potom z toho vyrastla🙂tak skus aj ty🙂

lenkakp
autor
22. jún 2015

@sardinka32 ano,plne si uvedomujem,ze este pridu tieto casy a psychicky ma to uz nerozhadze,lebo hned na zaciatku (2-3tyzden) som zacala bojovat o mlieko kvoli par ludom-psychika je svina a da sa povedat,ze bojujem doteraz,takze pomaly,ale isto to raz "dobehnem" alebo bude mat pol roka a zacneme s prikrmami a uz nebude mat taku spotrebu 🙂
@dodkamatus presneeee,u nas ide sedi mucha na stene 😀 😀

hrmiona
22. jan 2019

Nečitala som celu diskusiu.My sme tiež mávali zhruba od 6 týždňa štrajk.Tiež sa maly prisal, potiahol a strašný rev, vystreté ruky aj nohy a cely červený. Laktačná poradila dojčiť hneď po zobudeny, u nás napríklad zabralo a keď už bol moc unaveny, tak vo vodorovnej polohe dojčiť nehrozilo. Sadla som si do polosedu na gauč a položila si ho na brucho, sám si našiel prsník a tak mi pri dojčení aj najlepšie zaspal.
Ešte mi veľmi pomáhalo dojčiť v nosiči. To bola ako posledná alternatíva, ktorá zaberala. Napr. doma revy pri dojčení, tak som ho zobrala do nosiča von a kym som zošla zo 4 p. po schodoch dolu, už bol pridriemaný a inštinktívne prsník hľadal.Aj doma som ho pohuštala v nosiči kym nezačal driemať a potom sa nadojčil pekne.
Opakovalo sa to v cykloch (pár dni horor a pár dni lepšie) asi tak do 5 mesiacov.Teraz ma 1 rok a dojčí sa stále a veľmi rád.

lenkakp
autor
22. jan 2019

@hrmiona ooooooooch, ja som aj zabudla, ze som cosi taketo riesila pred 3,5r. 🙂
Ale preslo to casom, s tvorbou som bojovala stale - evidentnr kvoli tomu, ze ma vlastny styl jedenia (doteraz 🤦‍♀️) a to jest menejkrat, ale vela naraz, co prsia tazko zvladaju zvysovat tvorbu, ked nie je casto dieta prikladane...napriek tomu som ho dojcila nieco vyse roka
Teraz mame druheho pisulaka a mam mlieka aj pre druhe dieta, toto druhe dojcenie je uz o inom 🙂 aj vdaka info a skusenostiam s prvym 🙂

hrmiona
23. jan 2019

Stará diskusia,som si nevšimla dátum 😂