Pľuje pri jedení. Čo s tým?

kobolova
12. apr 2010

Ahojte, baby,
pomaličky mi začínajú tiecť nervy = naša 9,5 mesačná kráska papá priam ukážkovo (od 7.mesiaca príkrmy), s ničím sme nemali problém, no asi pred 2 týždňami si náhle spomenula, že vie robiť ústami "pŕŕŕŕŕŕ!" = ako koník a začala nám to robiť pri kŕmení. Po každom jej prŕŕŕ s plnými ústami jedla samozrejme, som jej dôrazne povedala "NONO" (pri ostatných zakázaných činnostiach naň už reaguje a činnosť opustí), no ona počká 2 lyžičky a urobí to znova. Keď poviem opäť NONO pozrie sa, uškrnie, otvorí ústa na ďalšiu lyžicu, tú zje, možno aj 2-3 a urobí to opäť. Od jedla som celá ja, ona, stolička, podlaha, však asi viete... Začína ma to pomaličky vytáčať, čo mi poradíte? Je evidentné, že je to pre ňu super hra, ale čo urobiť, aby pochopila, že pri jedle to robiť nemôže... Mám ju v tej chvíli prestať kŕmiť a viac jej nedať? Teraz, ak mi to urobí 5-6 krát, prestanem ju kŕmiť, to už väčšinou zje aspoň polku obeda/kaše...
Ďakujem za rady, dúfam, že mi ušetria nervy 🙂.

vefi89
12. apr 2010

ja na toto teda recept nemám, ja som švagrinej naučila dcéru to isté, ale to bolo nedopatrením, a tiež si s tým nevedela rady, snáď len keby si skúsila odpútať jej pozornosť na niečo iné. ale myslím si, že prestať kvôli tomu papať nie je dobré, však ona ešte nemá toľko rozumu, aby pochopila, že čo robí. Ja som Nellinu potom naučila, že keď jedla cestovinku, alebo hrášok, tak ho pučila rúčkou a teda bolo z toho menej jedla po zemi ako keď ho "plula"
snáď len veľa nervov 😉

prsky
12. apr 2010

kobolova...treba mat pevne nervy a skusit to ignorovat - ked vidi reakciu, je to vacsia zabava (je to ako so spinavymi slovami). skus sa to brat ako perfektnu novu znalost tvojej dcerky - ved aku sucinnost svalov a dychu to chce, aby urobila plnymi ustami "prrrr" 😉

kobolova
autor
13. apr 2010

No, dnes na obed som to vyskusala, ked plula, ignorovala som to, a krmila dalej, obcas som jej pozornost odlakavala novou vecou, ale to skor vtedy, ked zacala protestovat...
Sice sa potom v polke obeda zatala a viac uz nechcela, ale aspon som sa nevytocila ja, hoci som bola komplet od mrkvicky 😀 .
No, baby, skusim to nadalej aplikovat a uvidim, ci ju to casom prejde... Dik za rady. Ak to nepomoze, este sa urcite ozvem 😀 .

lolitka25
23. okt 2013

@kobolova Pomohlo to? Nas 7 a pol mesacny drobcek to zacal robit pri kazdom jedle a som z toho uz pomaly zufala.... Vela sa nenaje, potom je hladny nervny, no s plutim neprestane aby sa napapkal.

kobolova
autor
23. okt 2013

Ano 🙂
Pochopila to dost rychlo, ze uz na to nereagujem a behom tyzdna to uplne prestala robit 🙂. Takze to zabralo. 😀