Poštolky alebo abdukčná plienka

helen334
31. júl 2022

Ahojte chcem sa opýtať či ste balili na široko a ako, či ste dali dve plienky a postolky alebo
našla som aj abdukcnu plienku ktorá už v ,,sebe má,, tie dve lienky vsite ale neviem či to je to isté, popis by sedel pri tých nohavičkách a príde mi to aj praktickejšie nasadiť takú plienku ako dávať tie dve látkové a prichytiť to postolkami, čo myslíte vy? Dakujem

diewcatqoo
31. júl 2022

Nebalila som nasiroko. Nezijem na slovensku a tu pokial to vyslovene neodporuci otroped, tak sa deti nasiroko nebalia.

lulka321
31. júl 2022

@helen334 ja som balila naširoko dve plienky a postolky, s tou plienkou nemám skúsenosti.

mikadooo
31. júl 2022

@helen334 nebalila som ani jedno dieťa. Už v pôrodnici mi povedala sestrička, že pokiaľ ortopéd nepovie, že treba, tak netreba, len bude mať zbytočne zaparenú ritku. Návšteva u ortopéda by mala byť asap po narodení, ten má sono a skontroluje, či je všetko ok. Kedysi, keď sono nebolo, tak bolo balenie na široko dobrou prevenciou, lenže teraz vedia problém podchytiť hneď na začiatku a ortopéd vie potom dať aj správne ortézy, atď., alebo doporučí balenie "na široko". Čiže pokiaľ ortopéd nenakáže, nemusíš si robiť dopredu starosti.

marianarem
31. júl 2022

@helen334 Nam ortopred kazal balit nasiroko, ja som skusala postolky ak abdukcne nohavicky, obidve maleho stvali, ale tie abdukcne o dost viac. Tak potom uz len tie postolky.

helen334
autor
31. júl 2022

@marianarem a je to to isté ?

beata_k
31. júl 2022

@helen334 Preventivne sa to uz neodporuca. Uz mi to dvaja ortopedi potvrdili. Jednorazova plienka je uplne postacujuca.

valentina12345
31. júl 2022

@helen334 museli sme balit na siroko, davali sme toto: https://www.pilulka.sk/t-tomi-ortopedicke-abduk...
konzultovala som to s ortopedom. odporucam kupit rovno dve, lebo hoci to davas cez oblecenie, tak sa casto zaspini a kym vyschne, nech mas na vymenu. skusala som aj postolky, ale toto bolo praktickejsie.

lualjosa
31. júl 2022

@helen334 mala som 2 abdukcne od ceskeho vyrobcu ttomi, pouzivane na striedacku, kedze maly sa prekakaval az za golier. Prali sa uplne v pohode, urcite lepsie/pohodlnejsie riesenie ako skladanie plienky. Balili sme do 5m. Zaparenu prdelku sme nemali, a to sa maly narodil v maji 2019 do ozaj horuceho leta. (Plienky som pouzivala Bella Happy, priedusne). Inak som tu abd.plienku davala cez najvrchnejsiu vrstvu oblecenia.

helen334
autor
31. júl 2022

@valentina12345 presne toto som si objednala, tiež nám ortopéd odporúčal ale mne tie postolky nechce plače mi a ešte k tomu tieto horúčavy čo sú, no musí to byť pre neho nepohodlné

marianarem
31. júl 2022

@helen334? Myslim, ze co sa tyka efektu, je to to iste.

natalala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jumama
31. júl 2022

Nasa mala dysplaziu a tiez nosila abdukcnu perinku tak sa to tusim volalo. Bolo to ako postolky, ale bolo to vo vnutri vystuzene kovovymi palickami. A do toho som jej mala davat dve plienky. Prvy mesiac to mala mat stale, potom uz len na 12 hodin, hlavne na noc. Bolo to neprijemne, lebo sa nedala moc polohovat na bok a ani do autosedacky sa tak nezmestila. Nastastie to nosila len do 5 mesiacov.

mimi3008
31. júl 2022

@diewcatqoo ani na slovensku sa uz takto nebali, ak to nedoporuci ortoped

lucinika
31. júl 2022

@helen334 nebalila som naširoko, chodili sme ortopedovi a všetko bolo vždy v poriadku.

ivangeline
1. aug 2022

Jednorazova plievka ...bavlnena plienka a postolky som davala ja. Avsak 3tie bolo stale v nosici..tak bolo nasiroko bez toho.. xD

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz