Povedalo vám dieťa, že vás neľúbi?

29. nov 2023

Stalo sa vám,že keď ste niečo zakázali dieťaťu tak vám povedali,že vás neľúbi?

rebrambora
29. nov 2023

Nie, ale pri malych detoch som bola vela x svedkom. Nic si z toho netreba robit.

20erika07
29. nov 2023

Naše nie, možno preto, ze odmalicka ked obcas neposluchli alebo sa spravali nevhodne ,vzdy boli ubezpecene, ze ich aj tak milujeme

dankabetka
29. nov 2023

Ahoj, pravdaze ano... Uz sme mali v zachvate hnevu kadeco 🙃 ze nas nema rad, ze sme najhorší rodicia na svete, ze sme pokakany, ze sa odstahuje, ze nas nenavidi......
Ja tieto reci vlastne vôbec neriesim... Vypocujem si uplne s chladnou hlavou...pockam kym sa situacia ukludni a potom poviem, ze ma mrzi aky je na nas nahnevany ale chapem, ze ma dovod.... U mna deti nic placom nevydupu...a tak potom mam taketo prejavy a aj tak je im to prd platne, lebo ja si stojim za svojim slovo vzdy....
Zatial som nikdy ani nezvysovala hlas za takuto reakciu ani netrestala...berem to ako emocne spracovanie situacie... Synovia maju 4 a 7, ten starsi uz tieto výbuchy nemava, mensi je vybusnejsii a aj viac emočne zalozeny....po vybuchu sa pridu ospravedlnit a pomojkat.....
Len pre upresnenie...s muzom som 18 rokov a nepohadali sme sa ani raz, u nas doma hadky nebyvaju a deti nemaju teda odpozorovane toto spravanie od nas 😂 a predsa vedia ako nas poslat " dokelu " 🙃

zuzinka888
29. nov 2023

Ano, a je to citove vydieranie, vzdy sme odpovedali- ale my teba ano.

zuzanka.zuzu
29. nov 2023

koľko má dieťa rokov? môj 2,5r a počujeme to obdeň 🙄 zuby umyť, ísť spať, obliecť sa teplo, prestať sa hrať, upratať hračky... na výber je všehochuť 👍 za 5 minút sme najlepší rodičia na svete 😍

viestta
29. nov 2023

Ano, aj mi povedal, ze sa od nas odstahuje k babke. O par minut som bola mamicka

althejka
29. nov 2023

no jasnee, zacalo to v skolke a pokracuje 11tym rokom s malymi obmenami.

danyelia
29. nov 2023

Och jasné, že má ľúbi, neľúbi, miluje...

taga
29. nov 2023

Mne dnes povedal, ze uz nie sme kamaratky, iba ak zajtra pojde na obed domov zo skolky 🤣

miggy
29. nov 2023

Jasneee...aj sa balila do kufra a sťahovala k lepšej mame. 🤣 O pár minút som už bola najslabšia maminka na svete 😊

viestta
29. nov 2023

@miggy s tym kufrom si mi pripomenula mojho brata, ja som nezazila, ale u nas sa je to "vesely zazitok z natacania". Brat zobral kufor, do neho strcil maca, 2 klobasy z chladnicky, obul sa a odisiel do sveta. Posedel chvilu na schodoch a potom sa vratil s tym, ze sa spytal ci uz ho budu posluchat.

euka210
29. nov 2023

Nie, nasi inak trucuju...je to len snaha o vydieranie a manipulaciu, nic si z toho netreba robit.
Nas sa chcel stahovat pod most 😁😁😁

mikadooo
29. nov 2023

Jasnééééé 🤪. A že som najhoršia na svete. Atď atp. Ale nie a nie sa zbaliť a ísť si hľadať lepšiu mamu... Už som im aj ponúkala, že je sa zbalím a idem het, ale ani na to nechcú pristať 🤷.

lonely66
29. nov 2023

aj puberta má svoje čaro. chvíľu ťa nenávidí, vzápätí ťa ide rozpučiť od lásky... už nech tie deti vyrastú a idú na vysokú školu 😀

deedol
29. nov 2023

ano, a pritom to nemal kde pocut, tiez ho skor ubezpecujeme o tom, ze ho mame radi, nech sa deje cokolvek. ono to vlastne v preklade znamena nieco ako: "teraz si ma fakt nastvala, mama."

denkatn
29. nov 2023

ano, moze to byt prejav negativnej emocie, ktoru pocitime ked sa nam nieco nedari. nemusi to byt skutocne strata citu. ak je, tak by som pracovala na tom, kde ako rodic nechtiac dietatu ublizujem. napr. vztahy sa nicia kritikou. dobry vztah vznika uznavanim pocitov a pocuvanim. na dobry vztah nestaci dat dietatu jest a oblecenie a nech sa hra samo. dobry vztah je vybudovanie si dovery, ze moze rodicovi povedat cokolvek a rodic ho neodsudi. hlavne nie za negativne emocie.