Povoliť 2-mesačnému cucanie rúk a prstov?

janapeterjana
3. aug 2019

Ahojte, 2,5 mesacny syn asi objavil, ze ma rucicky, zvykne si ich cmulat (nie od hladu, ale hocikedy). Moja mama ma strasi, ze ak mu to dovolim, stane sa z toho zlozvyk. Vraj som to ako mala robila, cmukot bolo pocut po celom byte a nie a nie prestat. Mali ste s takym skusenost alebo mu mam normalne dovolit, aby sa s ruckami hral a cmulal ich?

kristina2412
3. aug 2019

@janapeterjana neviem si predstaviť ako sa v tom dá tak malému bábätku zabrániť...to by si ho ani na sekundu nemohla nechať samého...teraz si cmula ruky,potom objaví možno prsty na nohe,neskôr si bude dávať do úst predmety atď. Je to len fáza,prejde...

evittam
3. aug 2019

@janapeterjana Suhlas s
@kristina2412
Dost by ma zaujímalo ako presne tomu chces zabrániť. Dcerka si cmulala prsty a hlavne palec-fukla ho aj k cumlu tak ten sme zrušili. Je uplne v poriadku.😀😉 Este niekedy ked je nervozna tak pocumle. Nerobím z toho tragédiu.

seahorse27
3. aug 2019

Mna by celkom zaujimalo, ako chces 2,5 mesacnemu dietatu zakazat, resp. nedovolit davat si ruky do ust. Je to prirodzene, vsetky male deti to robia...poznavaju svet aj ustami a v tomto veku poznavaju svoje ruky, o chvilu to budu nohy a potom aj rozne predmety...

zuba1987
3. aug 2019

@janapeterjana ahoj, je to prirodzeny zdravy vyvoj babatka, nechaj ho drobceka nech sa tesi ze objavil rucicky

evinkakub
3. aug 2019

Mne skor príde divne mu to zakazovať. Este asi neexistuje sposob ako to zakazat 2,5m babatku

bobricek1979
3. aug 2019

Je to úplne normálne

fialka1318
3. aug 2019

@janapeterjana moj brat ked mal tri mesiace cucal prst prv cez decku ktorou bol prikryty ale potom sme ho zakryli uterakom lebo bol nahucky v lete a bolo teplo tak sme si vsimli ze cuca prst tak ze si dal nanho uteracik taky maly kusok a cucal si prst cez neho 😃 a skusil by dakto zobrat 7kg 3mesacnemu dietatu uteracik az fialovel od nervov 😃 vystrihli sme mu take male uteraciky z toho uteraka a davali prat osobitne lebo ked ho nemal salel 😃 on jediny sa bil za uteracik v ustach do toho roka a pol 🙂 takze je to normalne podla mna hoci sme nechapali preco necuca prst a rucky ako ostatne batolata ale prst mu chutil len cez uteracik 😃 bez neho nevedel existovat akokolvek sme sa ho snazili osalit 😉

malfea
3. aug 2019

@janapeterjana jav som čítala, že to pomáha vo vývoji reči, že si takto trénuje rôzne pohyby úst a jazyka

lucka12399
3. aug 2019

Je to normalne podla mna, pride na nieco nove tak na cmulanie zabudne 😀 .. a aj tak mu v tom nezabranis .. ruky mu nezviazes ..

jaja23
3. aug 2019

@janapeterjana môj malý si ako trojmesačný začal cucat palec. Nechcel cumlík, ani prso, proste palce. Pediatricka mi hovorila, že ho mám naučiť na cumel, lebo ten sa dá zobrať a palce nie. Tak som stresovala, malému som nútila cumlík, vyťahovala palce a on plakal. Potom som stresovala, že bude mať krivé zuby. Ale nechcela som ho stresovať. Cucka si ho dodnes. Keď je unavený, strci si prstek do pusinky a musí držať niekoho za palec.Tak aj zaspáva. Ma skoro rok aj mesiac. Cucka si ho keď zaspáva. Cez deň málokedy. Potom v noci, keď je hladný. Vlastne na to sa aj zobudím. Takže mne sa nepodarilo ho oducit. Ale nestresujem už.

janapeterjana
autor
3. aug 2019

@jaja23 moznoze toto mamina myslela... Ze ma to nevedela oducit.

chrissie_kf
3. aug 2019

@janapeterjana a cuckas si ten palec dodnes ?🙂) ak nie zrejme so sa to niekedy oducila 🙂)))

katus226
3. aug 2019

Mame mapu vyvoja od nutriklubu a tam je hned pri prvom mesiaci uvedena suhra ruka - usta, podla mna je to uplne prirodzene...

jaja23
3. aug 2019

@janapeterjana no môj muž má synovca, ktorý si cmulal palcek do šiestich rokov. A svokrova sestra tiež tak dáko. Takže asi to mame v rodine 😄

olgad4
3. aug 2019

Človek je cicavec, cucanie-sanie je preňho prirodzený reflex, ktorým príma po narodení mlieko. Ak tento reflex bábo nemá sú potom veľké problémy s jedením. Takže milé maminky budte radi, že vaše bábätká si cucajú pršteky.

drsmolinka
3. aug 2019

Je to uplne prirodzene a nie je dovod 2,5 m dieta to oducat 🙂

bambuliii
3. aug 2019

Určite nezakazovať, je to potrebné pre psychomotorický vývin bábätka...

janba
3. aug 2019

Je to úplne normálne, bude si ich cmulat teraz a keď mu pôjdu zuby, už mu tie prsty radšej sama necháš v ústach 😀

1duchess
4. aug 2019

Teraz by som to neriesila, je to normalne 🙂 az ked bude vacsi, vymenila by som mu to za cumel. Kamoskina dcera ma 4roky a je z toho obrovsky zlozvyk. Cmúľa si ho pri zaspávaní, v spanku v noci a uz aj pocas dna ked je unavena alebo ked je nejaka kríza.

bagre
4. aug 2019

@janapeterjana ahoj, ide o to či si ožužláva ruky kadejako, alebo cielene len jednu časť... brat sa naučil na prst, a bol problém,aj palec mal mierne deformovaný. A syn si vymyslel "zlepšovák" - posledné 2 prsty, tiež namiesto cumla. Strašné trápenie bolo odnaučiť ho od toho... ruku nezahodíš ako cumel, nehovoriac o vývine reči, sánky....
Takže bábo skúša a skúma a ešte dlho bude, len treba odsledovať či sa z toho nestáva zvyk 😉