2,5 mesačný syn má dosť často spotené nohy a ručičky. Ide o závažný problém?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

môj 2,5 mesačný syn má dosť často spotené nohy a ručičky.

Môže to byť niečo závažné, alebo je to v tomto veku normálne a časom to prejde?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

veľa detičiek, resp. mamičiek si toto všimne a prichádzajú do ambulancie detského lekára. Hoci je to pomerne frekventné, je fajn nabrať základné odbery - cukor nalačno, moč a aj enzýmy štítnej žľazy. Prípadne odoslať dieťatko na kontrolu endokrinológovi. Tak sa vylúčia možné medicínske príčiny a vieme, že nejde o nič vážne. Ide iba o pomerne častý prejav termoregulácie dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas