Prečo je môj 10 mesčný syn v noci často hore?

legss1981
12. máj 2012

Poprosím Vás o radu mam 10 mesacneho syna kojim stale este a budi sa v noci a vela krat je hore az 10 krat mrvi sa place nevei sa ulozit uz nevladzem dakujem

stvura
12. máj 2012

uplne normlany stav v jeho veku...mam dve deti "rovnakeho razenia"...ak ti to bude jednoduchsie, skuste spavat spolu, troska sa prespis (ak nie je typ ze spi len s prsom v puse)...ono sa to zlepsi okolo roka a pol 😉 (moja mala sa uz budi len 2-3x, syn mi v tom veku spal uz celu noc)

matul
12. máj 2012

mne sa to normalne nezda, nemozes mat slabe mlieko? Pribera normalne? Moja ma 4 mesiace a od mesiaca sa drvivu vacsinu noci budi len raz na kojenie... 10x je strasne vela, nedivim sa ti, ze nevladzes... Skus mu zmenit polohu postielky, mozno obratit stranu, kde spi v postielke... atd... drzim palce.

anniera
12. máj 2012

zúbky 🙂

irriss
12. máj 2012

syn+ caste buzeni = prdiky 😉 (?)

mirka7582
12. máj 2012

ahoj moj syn Ma 13mesiacou a poviem ti že niekedy je každu hodinku na cicike 😀 dakedy si ho dam do postele aby som si pospala ale som si všimla že vtedy tak často pyta ked sa mu tlačí zubok 😉 inak stavam 3x alebo 4x a pevne dufam že sa to upraví ked bude starší 😉 treba vydržat upraví sa to

angellinka
12. máj 2012

normalne...slabe mlieko 😀 😀 😀 a silne je potom ake??? 😉 obidve deti mi toto robili,vydrz 😉 askuste spat spolu.Neboj sa prejde to

lenka311
12. máj 2012

Mne celú noc prespala až tak týždeň potom čo som ju odstavila.. 😉 😉 😉 - mala 13mes 3 týžd. . Úplne normálne, hlavne teraz keď je teplo.. /je aj smädný, nielen hladný/
Mne spala vtedy v kuse od 20.00 do 24.00 a potom som ju každých 20min. kojila až do rána.. Keď som sa chcela vyspať, spali sme spolu, ja odhalený prsník, ona pri ňom - kedy si dudla ani neviem...
Odkedy som ju odstavila spí vkuse od tej 21.00 až do rána do tej 6.30 - 7.00...
Musíš vydržať, alebo skús to čo ja, nechaj ho pri "zdroji potravy" celú noc - len upozorňujem, že takto som si ju naučila spávať pri mne - ale ja som sa aspoň vyspala 🙂 🙂 🙂 .

lasto
12. máj 2012

Ja som mala ten istý problém. Tiež som myslela, že je hladný, ale boli to zúbky a pritom nemal ani opuchnuté ďasná. Trvalo to aj mesiac a keď vyšli, tak bez problémov sa mi budil len raz za noc. Potom sa to opakovalo zase pri ďalších.

gaby21
12. máj 2012

Chce byt s tebou, potrebuje ta citit 😅

anjelicek26
12. máj 2012

Slabe mlieko neexistuje, plus 10 mesacne dieta uz dostane na vecer aj veceru, neni dovod byt hore kazdu hodinu kvoli hladu ci smädu.

Pricina bude inde, ako tu pisu - zubky, brusko, neistota, chce sa tulit, ma velmi plytky spanok alebo zle sny. Plus vela deti citlivo vnima cas, kedy robi velke motoricke pokroky. Ergo uklada v noci to, co sa naucilo cez den. Moji vtedy tiez horsie spali, ked sa naucili nieco noveho, ci to bolo plazenie, stvornozkovanie, statie...

Zjednoduchsi si to ako sa len da - spat pri tebe, prsnik von a nech sa koji ked potrebuje... aj ty sa potrebujes vyspat.

tea333
12. máj 2012

ja by som ho dala k sebe do postele a v polospanku dojcila na poziadanie.
slabe mlieko neexistuje.moj syn je tiez extremne budivy, ma takmer 21 mesiacov a budi sa 3x za noc, niekedy viac.

hajanka
12. máj 2012

pretoze je to dieta a deti placu 😉 ak nieco potrebuju, svoje potreby jednoducho nevedia vyjadrit inak
plac je ich volanim o pomoc, moze sa jednat o bolesti bruska, prerezavajuce sa zubky, o zle sny, o hlad, o strach, o tuzbu citit mamu co najblizsie....

mimave
12. máj 2012

tiez mam to iste doma, maly mal teraz rok. skusila som snad vsetko, nic nepomaha, tym ta nejdem deptat, ale raz to skoci 😉 aj polohu postielky sme menili, aj som skusala odstavit v noci, aj neviem co na svete vsetky rady co mi kto dal, len som trapila jeho aj seba, najlepsie nam je ked spinkame spolu, on sa ku mne natlaci a chyti ma a spinka aspon hodku-dve, potom didi a zas nacucne sa okamzite zaspi. ked spal sam bola to uuuplna hroza, o tom ze som kolko krat nevladala vobec vstat ani nehovorim... takze ja sa tiez priklanam k spaniu spolu, mozno ta tiez proste len potrebuje citit, neviem....

evca35
12. máj 2012

môj sa do roka budil aj 10x za noc, aj 3x do hodiny na dojčenie. Keď mal 9 mesiacov, nevládala som ho vyberať tak často z posieľky, tak som si ho dala k sebe do postele a keď sa zobudil, len som si ho pritiahla k sebe a na prsníku mi zaspal a častejšie ja skôr ako on. Bolo to pre mňa jednoduchšie a ľahšie som to zvládala. Budenie a dojčenie trvá dodnes 🙂 Ale už sa budil len 1-2x, teraz sa mu režú druhé stoličky, tak znova aj 5x 🙂

kathy7337
12. máj 2012

časté budenie som veru poznala..... bolo to ťažké obdobie. treba ho nechať s vami v posteli (alebo my sme prisunuli jeho postielku k našej manželskej posteli bez bočnej steny, takže mohol kedykoľvek preliezť za mnou). ten malý človiečik vás potrebuje cítiť, spať s vami a nie byť zavretý v postielke, či dokonca v inej izbe. kojiť ho treba na požiadanie, proste kedy chce. v noci sa nadstaviť, dať mu prsník a ty kľudne spi. drobec ked dopapká, vypluje bradavky a spí..... mám pocit,že ja som nerobila nič iné len kojila. vo dne, v noci, proste neustále.... kojila som ho do 2 rokov (24 dlhých mesiacov) a robili sme to takto, ako som ti písala....

belanka
12. máj 2012

Myslím,že to nie je len o kojení alebo zuboch.Mne sa staršia dcéra budila ešte dlho po tom,čo som ju už nekojila.Poriadne začala spávať až okolo 3rokov.Mladšia dcéra má teraz 3roky a ešte celú noc neprespala.Ja mám v detskej pohotovostný matrac,na ktorom často skončím,lebo už na to nemám nervy ani energiu.Nezostáva mi nič iné ako vydržať a dúfať,že raz.... ☹

azarijka
12. máj 2012

10x hore by bola u nas pohoda, nasa bola hore aj viac ako 20x bolo to hrozne, verim ti ze nevladzes. Ja som ju v 13mes prestala v noci kojit a odvtedy spava super 🙂

marianka0101
12. máj 2012

ahoj, presne toto sme mali my, začalo to asi v tomto období a skončilo v 15 mesiacoch, keď sme skončili s kojením. On chce byť pri tebe, chce ťa cítiť, to je síce fajn, ale chápem, že ono niekedy je toho fakt moc a byť hore každú polhodinku.. uff... Mne sa malý napríklad úplne odstavil cez deň, večer pekne zaspával sám a prišlo 22:00 spustil plač a iba na prsníku by bol prisatý, bolo to náročné obdobie a naozaj to ukončilo až to, že som "surovo" zrušili toto nočné kojenie. Lebo videla som že cez deň vôbec nechcel, ani si nespomenul, ani večer pri zaspávaní nič a potom v noci prisatý, ale keby aj ozaj papal, ale on nie, on sa iba držal a kontroloval, či som na blízku...

jezibosorka
12. máj 2012

juj to iste, 11mesiacov mame aj 1o x za noc je hore, idu aj dalsie zubky, moj v noci nepije uz mlieko, to mi odmieta pit uz asi 3 mesiace, a tak len vody sa napije, a tiez je nespokony a prehadzuje sa, zacina sam chodit, tak ked sa zobudi,hned vstva a derie sa z postielky,,, s chodenim sa mu asi aj sniva,,,,,..a od pol noci spi s nami uz, ale zaspat vie pekne sam v postielke, pohladkam ho po vlaskoch a spinka,,, len to budenie ,,, a aj ked je madzi nami,tak sa budi a okopkava nas,alebo mna sklbe za vlasy a muza za usi.. :D cakame,kym toto obdobie prejde a konecne sa vyspime, 😉 drzim palce aj ked je to fuska

vinifred
12. máj 2012

..ja sa divím,že ja som toto prežila..od 3- 9 mesiacov bol hore od 21.30 do 4.30 permanentne vkuse,reval ako tur,len čo som ho uspala,a vliezla do postele do 5 minút bol zase hore.a to som ho uspávala na rukách,v kočíku,na prse,na fitlopte..a do roka a pol sa budil viac-menej pravidelne tiež každú chvíľu,zase zuby a tak stále niečo..a teraz keď bude mať 5,sa budím ráno s tým,že muža nájdem v detskej s dcérkou a synáčik sa rozťahuje vedľa mňa..náročný čas a mám pocit,že ešte teraz nie som dospatá...lehnu a nehnu.. 😀 zajtra na Deň matiek si zaslúžim aspoň diamant veľkosti mojej hlavy.. 😀

igiana
12. máj 2012

Mne sa mala budila na to, ked som ju prikryla prikryvkou a ona sa chcela pretocit, prikryvka jej zavadzala a tak sa zobudila a zlostila. Tak som ju musela prestat prikryvat a radsej viac naobliekat. Este sa niekedy castejsie budi, ak jej je zima, alebo naopak horuco (hlavne teraz ked sa uz nekuri a vonku su vykyvy teplot)

Deti sa zvyknu casto budit aj vtedy, ked kontroluju, ci je pri nich mama. Moja mala spi v postielke napojenej na moju postel a tak ma citi, ze som pri nej.

Pri zubkoch sme mali aj my hrozne noci, to treba len pretrpiet.

Dalsi dovod moze byt, napr. exem, ktory svrbi, nejaka skryta zaparenina napr. pod pazuskou, v zahybe na krku.

Niekto v noci male neprebaluje, preto sa moze citit nepohodlne, hlavne ak ma viacej nacikane.

Niektore deticky zle spia, ak sa vecer najedia tesne pred spanim kase, preto je lepsie davat veceru hodinu-dve pred spanim a potom uz len kojenie.

Skus si pospat s malym cez den, ja som to tak riesila, ked boli tazke noci. Kojenie za to stoji.

katuska169
12. máj 2012

nejdu mu nahodou zubky?tedy lubia bit deti mrzute a nespokojne aj ked spia.nastastie moja 10.mesacna dcerka prespi celu noc ale my sme uz na umelej strave 😅

lucula73
12. máj 2012

ahojte kočky
ja mám 2,5 ročného,takmer,stále sa vnoci budí,ja tiež neviem prečo.....nekojím,ani sme sa nekojili,spí s nami v spálni,vo svojej postielke,hladný v jeho veku nie je....fakt neviem.....zobudí sa,v lepšom prípade sa iba posadí a volá na mňa,v horšom začne revať.....netuším,čo s ním 😠