Prečo niektoré mamičky ignorujú rady odborníkov?

savanahhh
29. sep 2012

Mozno som prilis uzkostliva mama,alebo chcem pre svoje dieta len to najlepsie?...vravi sa,ze kazda mamicka,chce pre svoje babo len to naj,no v realnom zivote sa stretavam s pravym opakom...Je to neinformovanostou mladych mamiciek alebo ich pohodlnostou???Nejde mi to totizto do hlavy a potom sa citim ako hlupana,ta co vsetko prehana,vela cita,vela "to" preziva...
Nechapem totizto,preco sa mamicky do vsetkeho tak straaasne hrnu...Viem,ze treba sa riadit aj instinktom,no nechapem:
Preco prestavaju dojcit kvoli "slabemu" mlieku...
Preco zavadzaju prikrmy predcasne,aj ked sa vsade pise,ze to pre dieta minimalne do 5.mesiaca nema ziadny vyznam...
Preco kupuju detom nepohodlne oblecenie ako rifle,mikiny s kapucnou atd,ked to male miminko potrebuje hlavne pohodlie,ked cely den lezi...
Preco akonahle dieta trosku prejavi zaujem o okolie,hned ho mamicky posadzuju,opieraju o vankuse,davaju do sportovych kocikov,dokonca stavaju na nozicky v 4.mesiaci...
Preco nechavaju deti sediet v lehatkach,autosedackach a detom popritom ochabuje svalstvo...
Uplne ma vytaca,ked ma kamosky totalne odpisu s tym,ze prehanam a pritom staci,keby si precitali nejaku knihu,ci len publikaciu,co davaju v porodnici,trochu sa nad tym zamysleli a uvedomili si,ze asi nieco na tom pravdy bude...
Co myslite...som prilis uzkostliva mama? 😒

miriem
9. nov 2012

@bambulka248 Vies, ono je to velmi zvlastne, ze vyrobcovia UM v kazdej reklame tvrdia, ze ho detom treba davat az do 3 rokov, lebo kravske mlieko kvoli svojmu zlozeniu pre dieta nie je vhodne. A toto tvrdenie spolocnost bez problemov prijima a kopec zien sa tym aj riadi. Ale ked sa najde zena, ktora chce svoje dieta do 3 rokov dojcit, vsetci sa chytaju za hlavu, ze booooze to je co za divozienku, ved to pre dieta uz urcite nie je zdrave. Len chcem vediet, preco UM je pre dieta do 3 rokov zdrave a dojcenie nie?
Nie je to otazka konkretne na teba, len mi to tak napadlo, pri tvojom prispevku, ze nepochopis zeny, co dlho dojcia svoje deti. Pre mna je to prejav lasky k svojmu dietatu, uzivame si to obaja, vyhovuje nam to tak, takze podobne hlasky si k srdcu neberiem. Ani tebe neberiem to, ze sa ti pri prvych problemoch uz nechcelo odsavat. Jasne, je to tvoje rozodnutie. Len si myslim, ze takymto pristupom su mnohe deti o nieco ukratene.

syrik
9. nov 2012

Jaj, ja by som tiež mohla písať román, aká som poohováraná, neschopná matka...Keď som návštevu slušne upozornila, aby si umyli ruky, keď šli k malej, tak skoro všetci náramne urazení a namiesto toho, aby si pri najbližšej príležitosti ruky umyli, tak sa malej ani nedotkli...chytím psa a hor sa k bábätku..chorééé...ale ja som není normálna, že mi to vadí...
Príkrmy? U nás platí, že keď môže začať jesť, tak môže jesť všetko...toľko, čo som odbehla do lekárne, naši ju už cpali medom, inkou, Merina keksami a rožkom...jedno cez druhé...ako psovi...Svokra by jej už najradšej bebe puding dávala...v 4.mesiaci už ju dávala sedieť a teraz mi zahlásila, že bude mať 7 mesiacov, treba dať do chodítka už...ešte sa sama ani neposadí...
Ale raz darmo...mám v okolí maminu, ktorá robí všetko naopak, dokrmovala, ešte nemalo 3 mesiace, sedí v chodítku, malo 5 mesiacov....ale to je asi dokonalá matka...teda aspoň podľa blízkeho okolia...

bambulka248
9. nov 2012

@miriem dojcenie je téma o ktorej sa dá naozaj diskutovať. donekonečna. je každého osobná vec ako sa rozhodne. mrzí ma ak som sa tá svojim príspevkom dotkla, ani som to tak nemyslela. len má celá táto téma tak trochu vytočila. ja nemám pocit že svojho syna o niečo oberam a s dojcenim som si za ten krátky cas užila svoje. koľko ľudí, toľko chuti. 🙂

miskakyska
9. nov 2012

@savanahhh ono sa tomu hovorí tu na koňovi,že si TABUĽKOVA MAMA 🙂 a súhlasim s Tebou..je tu aj téma NETABULKOVYCH..priznávam,že aj troška mojou vinou zamknutá...ale tie dristy,ktoré tam jedna pred druhou písala sa nedali prehliadnuť a človek musel na to reagovať ☹ ☹ kks žienky oni ma tam skoro zožrali za živa...jak supy sa tam pustili do mňa.....a to vyjadrovanieeee ☹ ako v štvrtej cenovej 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
10. nov 2012

@savanahhh čo je zlé, keď je dieťa v lehátku?

flower204
17. dec 2015

Mile mamicky, dufam ze mi aspon tu poradite .... mame skoro 7 mesiacov a po jedle krasne odgrgne ako stary chlap ale dalsie dve hodiny odgrgávame ked to nedame vsetko vonku tak place lebo mu to tazi .... uz sme to raz mali ale znova sa to vratilo...nikto sa s tym nestretol.... je to unavujuce davat ho 30x na ruky az kym vsetko nevygrga a to aj po dvoch hodinach ....neviete co to moze sposobovat? mliecko mame dobre davam bebu comfort s tym som spokojna .. ak sa s tym nejaka stretla prosim poradte .... dakujem velmi pekne,pekny den ☹