Prerušovaný nočný spánok 3-ročného dieťaťa

10. jan 2023

Maminy, poraďte, pomôžte. Malý bude mať čoskoro 3 roky. Za týždeň ide nastúpiť do škôlky. Nočný spánok ma dosť zlý uz posledného pol roka, budil sa a plakal zo sna cca každé dve hodiny. Väčšinou, ale stačilo ho pohladkat, zakryť a spal ďalej. Spí sám vo svojej izbe uz dlho, vo veľkej posteli a spaval v nej celé noci dobre. Posledne týždne sú katastrofálne. Budí sa každú hodinu aj častejšie s plačom ako keby zo sna. Ak ho iba pohladkam upokojí sa, ale zacne znova do 10 minút. Ak ho kusok preberiem, prihovorim sa, zmení polohu do hodiny zas hore. Posledné noci mi o 3 ráno oznámi, že je vyspaty a chce sa hrať. Keď nie sme pri ňom, tak plače a volá nás. Keď som pri ňom v izbe tak sa mi prihovára a vymýšľa, rozpráva, debatuje a stále len že on už je vyspaty a chce sa hrať. Uspat sa nedá nijako. Cez deň však aj tak funguje relatívne dobre len je oveľa neposlušnejší a roztatareny. Obedny spánok mu nechcem rušiť týždeň pred skolkou keď tam bude musieť ležať 🤷 prosím poraďte, už som fakt v koncoch. Skúšala

autor
10. jan 2023

Skúšala som aj na obed aby nespal iba lezal v klude pri mne, lenže keď som cez obed pri ňom tak zaspi.

lasoli
10. jan 2023

nedavaj ho uz spat vobec na obed,v skolke sa dobre unavi a snad ani tam nezaspi.Polezat si ale moze

beahaydee
10. jan 2023

Asi fakt zrusit obedny spanok. Dcera ma 2r9mes a vacsinou uz nespi, ak obcas zaspi cez den, potom vstava extremne skoro, aj o tej tretej sme uz mali, alebo 4.45 a podobne. A tiez sa v noci casto budi. Ked nespi cez den, vydrzi do 6.30-7.00. To su asi tie deti, co nepotrebuju vela spat 🤷‍♀️

autor
10. jan 2023

@lasoli Keď on ide do škôlky už budúci týždeň. Bojím sa, že teraz mu tu budem pár dní niečo meniť a zrazu príde do noveho prostredia a navyše este bude musiet spať keď doma posledne dni nemusel. Bojím sa aby to nemal este ťažšie potom tam. Keby je väčší rozostup medzi tou zmenou a školkou už by som to urobila 🤦

autor
10. jan 2023

@beahaydee On spaval doteraz do pol 7 kľudne a to, že som k nemu išla ho pohladkat mi nevadilo, to skôr ako keby mal zlé sny alebo spracovaval deň. A zrazu takto, aj zaspaval predtým sám úplne v pohode a teraz musí byť niekto pri ňom až kym nezaspi...vymýšľa stále dačo, ani zaspať nechce večer...

lasoli
10. jan 2023

no tak to bude mat aj tak.A ty ides aj do prace?Lebo ak nie a chces byt este doma,tak ho daj len na pol dna a nevh si uplne zvykne na iny rezim a casom ked tm len lezat bude.To uz ale bude v skolke dlhsie a socializovany.

beata_k
10. jan 2023

Ja si myslim, ze sa boji skolky. Nerus mu obedny spanok, este ho potrebuje.

lasoli
10. jan 2023

@beata_k ako sa moze bat skolky,ked nevie co to je a nebol tam??

beata_k
10. jan 2023

@lasoli Ved prave.

lasoli
10. jan 2023

@beata_k no prave ze nema sa coho bat ,ked tomu este nechape,praveze prve dni sa deti tesis,az po cca tyzdni uz nechcu chodit.Cize tym strachim,no neviem,skor ak je v noci vyspatu a cez den spi,iz ten spanok az tak nepotrebuje.

beata_k
10. jan 2023

@lasoli Ja skolara mam a viem co pisem.

lasoli
10. jan 2023

@beata_k no ja mam 3,tiez viem o com pisem🙂

beata_k
10. jan 2023

@lasoli Tak super 👍

darius_a
10. jan 2023

Presne.
Aj mna napadol prvý strach z neznámeho.
Ak ho veľa pre veľa pripravuje vysvetľovaním a on nevie do čoho vlastne ide kľudne to môže mať súvis.
Starach sa prenáša do spánku.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jan 2023

@lasoli Ja musím ísť do práce, mám skvelú pracovnú dobu s ohľadom na škôlku a dobrý plat, ťažko by som našla niečo podobné 🤷 keby nemusím tak to neriešin veru 😟

autor
10. jan 2023

@beata_k Aj mne to napadlo. Snažili sme ho pripraviť v dobrej viere aby nebolo všetko nové. Ale zas nie ze by sme každý deň len to omielali. Máme aj knižku, on sa teší, ale je pravda, že mi to napadlo tiež. Človek to nemyslí zle, snaží sa aby urobil co najlepšie vie pre svoje dieťa 😟 ak by to bolo ono, tak čo podľa teba? Iba počkať kým začne škôlka či?

autor
10. jan 2023

@darius_a Áno aj to mi napadlo, písala som aj hneď vyššie komentár, že sme sa ho snažili pripraviť, ale zas neprehanat to. No možno to takto vypálilo, aj keď to som rozhodne nechcela 😟

gabika128
10. jan 2023

Mali sme toto isté keď mal malý asi 3 roky, aj nočné desy keď mal 2 a 2,5 roka. Neviem čím to bolo, ja si to vždy spájam aj s vývinom detského mozgu atď... S tým spánkom obedným to nikdy nesúviselo.

beata_k
11. jan 2023

Ano, ja by som pockala kym zacne skolka. A asi aj chvilu po tom ako zacne to pretrva. Kym si nezvykne. Pre male dieta to je velmi velka zmena. Niektore to cnimaji citlivo.

kataka10
11. jan 2023

Pred nastupom uz nemen nic. Ak ste mu rozpravali o skolke, je mozne, ze to takto preziva. Pobyt v skolke bude pre neho tak namahavy, ze bude vecer KO. Takze mozno sa aj spanok trochu zlepsi. Aj nas syn bude mat 3 roky a budi sa v noci. To je proste take divoke vyvojove obdobie - emocie, rec, socialne vztahy a to vsetko naraz a naplno.