Presunutie deti so vlastnej izby

qwer2019
14. máj 2023

Ahojte, chcem v blizkej dobe deti dať do vlastnej (spoločnej) izby. Zatiaľ spávajú s nami v spalni, syn je odmalička na mňa dosť fixovaný, postielku ma stale prisunutu k manzelskej, dcéra tá je zase prilis citliva a poslednu dobu si vyzaduje spanok vedla mna, sice ju presuniem v noci do jej postele ale vela krat sa nad ranom vráti. Viete mi dať typy, triky, ako ich naučiť na vlastnú izbu? Majú 3,5r a 2,5r.
Ďakujem

princess59
14. máj 2023

@qwer2019 my sme síce dávali dcéru samú do izby cca v 19m ale fungovalo to tak že sme posteľ skladali spolu s ňou a robili sme okolo toho také haló že sa tam sama pýtala a tešila sa nato, hneď prvú noc prespala cca do 6 a sama prišla za nami do spálne potom, kupovala som s ňou obliečky, potom sme ich spolu oprali atď..... Miestami som sa cítila ako retard ale účel to splnilo, a stále sme jasali...wooow to je super, wooow to je tvoje atď.....

luccija
14. máj 2023

@qwer2019 už len z opisu si myslím, že to bude ťažšie, lebo obidve deti sú citlivé a vyžadujú to.
Skús nech si sami výberu posteľné obliečky, vyzdobiť izbu, malé svetielko, keď sa boja tmy
Len ich nenút a nepresviedcaj, že sú veľkí ..všetci tak spia...podľa mňa sa budú v noci budiť a prebiehať.ja by som ešte počkala, ale vyskusaj

qwer2019
autor
14. máj 2023

@luccija tak dcéra predtym spávala sama, skoro od bábätka, len potom sme sa stahovali do vlastného a aj ked mala vo svojej novej izbe, novú postel, ze tam spala z nadšením, po cca 2 týždňoch sa tam zacala sama báť. No verim, ze to bude ťažké. Preto som vám každej vďačná za tipy. Lebo ešte pár mesiacov takto pokope (bez muža, ten sa musel presunúť do inej izby, lebo by sme sa fakt nevyspali) a nepostavim sa

luccija
14. máj 2023

@qwer2019 s vekom prichádza fantázia a strachy.My sme tiež spali ako na ubytovni a v izbičke spali plysaci🙂