Pribralo aj vaše štvorročné dieťa dosť rapídne?

majkaocka
26. jan 2021

ahojte dcera mala 4 roky v july od septembra cca som si vsimla ze rapidne pribrala asik jej zacalo viac chutit vo skolke a aj doma sa rozjedla este aj vecer chcela jest. a dost pribrala stretli ste sa niektora s tym rozmyslam ci nemoze mat stitnu zlazu

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
26. jan 2021

Moja pribrala za rok 3kg ale aj narástla 10cm 🤷🏽‍♀️🙈 to je strašne individuálne

simca06022011
26. jan 2021

no my sme to mali v takych cykloch.. pribrala, konecne som sa tesila ze nehrka kostami a zrazu ju natiahlo o "pol metra" a zase kost a koza... ale zase neviem, kolko je "vela". U nas skor tak na pohlad, par kg hore..Nic extra.

majamat
26. jan 2021

preswne ako pise @tomyhardy , dolezite je kolko narastla a kolko pribrala.

nika2393
26. jan 2021

Moja takto rastie pravidelne.... Jeden pol rok naberie a ďalší vyrastie ale ze extrémne.. Nestíham meniť šatník každý pol rok o číslo alebo aj o dve čísla skočí momentálne nosí už 128 a to bude mať v máji 5 rokov

majkaocka
autor
26. jan 2021

@nika2393 no nasa nemam to presne odsledovane ale mala zaciatko roka 2020 20kg cca a ako zacala chodit do skolky viac jej chuti jest teraz ma 26 kg

limetka69
26. jan 2021

@majkaocka cakala by som, ze sa coskoro vytiahne. Uz som to viackrat pocula, citala, ze deri si robia zasoby na rychly rast. 🙂

majamat
26. jan 2021

@majkaocka 6kg za rok je veru dost, aj ked neviem ako narastla. dieta po 3r az do puberty rastie v priemere 6cm za rok a pribera 2kg. ak pribrala 6kg, to je hmotnost na 18cm a vynimkou stavu, ked ej dieta z nejakeho dovodu velmi stihle a potrebuje dobehnut.
stitnu zlazu jej mozes dat skontrolovat.

elementissa
27. jan 2021

Na 4 ročné dieťa je 26 kíl fakt ze veľa. Teraz tu na stene bol príspevok, kde jedna pani písala, že jej 11 ročná dcéra má 25kg (ako to je zasa mega super malo, ale ja som mala na ZŠ také spolužiačky tiež). Ale 26kg v 4 rokoch, to je mega veľa (podľa mňa a asi aj podľa tabuliek... Ved priemerná hmotnosť 3 ročného dieťaťa je 13-15kg, štvorročné môže mať tak 17..) určite by som to ja osobne nenechala len tak a dala porobiť vyšetrenia. A zdravsiu stravu, viac pohybu

majkaocka
autor
27. jan 2021

@elementissa 21 je max ona zase nebizera tucno nato ze ma tolko kg

majamat
27. jan 2021

@majkaocka aku ma vysku? vaha sa ma vztahovat vzdy k yvske. dcera mojej kamosky mala v 2r 101cm a jej mladsia dcera sotva 77cm. take deti nemozu mat rovnaku hmotnost,a j ked maj rovnaky vek.

stanulienkat
27. jan 2021

Tak to ma dost kil. Mozno sa menej hybe. Skus upravit jedalnicek. Stitna zlaza je vyhovorka u kazdeho tlsteho. Obmedz sladke, sladke vody.

majamat
27. jan 2021

@stanulienkat 😀 to je pravda. casto tu vidat take prispevky, ze stitna zlaza, pribrala som.
na svete je mnoho obeznych ludi, vratane deti, ktorym stitka funguje dobre.
no na druhej strane, skontrolovat ju len odberom krvi nie je na skodu. pre istotu. to by mohol aj pediater.

mironka
27. jan 2021

Moja 5 rocna ma 19 kg...ale ona je velmi malo 😔

majamat
27. jan 2021

moja 10r ma 26kg, je stihla,a le j svojej vyske ma hmotnost v norme. pomer vaha a vyska je u nej na 47%, cize skoro ideal.
norma je medzi 25-75%. a teda na tuto hmotnost by malo mat dieta medzi 124-136cm. moja dcera ma okolo 130cm.

sense
27. jan 2021

Naša rástla a priberala vždy tak skokovo... Ono záleží aj od výšky...

deginko
27. jan 2021

Moja malá teraz 4r v decembri,má cca tých 17kg ale rada papa až niekedy viac ako ja,ale je štíhlucka dlho trvalo kým dosiahla tých 17kg stále mala kolo 16kg takmer cely rok a včera ju vážim a bum už ich dosiahla tak som ju odmerala a za necelé dva mesiace podrastla 4cm a teraz meria 107cm

majkaocka
autor
27. jan 2021

@stanulienkat sladke vody moc nepije obcas dzus ked nemame po ruke cistu vodu alebo caj doma len caj nesladeny ale rozjedla sa ako do skolky zacala chodit hrozne jej chuti gulas s knedlou buchty na pare co mi predtym moc nezjedla cm ma 108 a ked kuknem na zarubnu kde sa znacime tak to podrastla veru o 8 cm

majamat
27. jan 2021

@majkaocka fuha, no tak to an 108cm je 26kg strasne vela. pomer vaha a vyska je na 100%, pricom nprma je do 75%. ako som pisala, s touto vahou by malo mat dieta najemenej 124cm. keby aj 120cm, zeby malo lahku nadvahu,a le len 108cm je dost malo a hmotnost vysoka.

majamat
27. jan 2021

@majkaocka stitku jej mozes dat skontrolovat a teda ak bude OK, budete musiet nabehnut na dietny rezim, inak sa moze s hmotnostou trapit cele detstvo, rpipadne aj dospelost. samozrejme u deti sa nesmie vyrazne obmedzovat, staci len urobit rezim. primerane porcie, nepouzivat privelmi kaloricke potraviny, nejest duple, pravidelna strava - ranajky obed vecera a medzitym mozno skor nejake ovocie a pod. neico lahsie.

majamat
27. jan 2021

ked tak rozmyslam, 6kg za rok, to je tempo priberania u novorodenca. potom po 1r uz toto tempo klesa. mozno este v puberte, pri vysokom rastovom tempe moze byt aj taketo priberanie u dievcat je narast mensi,a le zaobluju sa a chlapcom nabieha svalova hmota. mimo tieto 2 obdobia nie.

majkaocka
autor
27. jan 2021

@majamat dneska som ju zas prevazila doma a mala 24 kg a tak som ju aj zmerala a uz bolo 110 na dvere si znacime a tusim od decembra podrastla aj o 8 cm tak uvidime ako dalej to pojde manzel ma z detctva aj strie na chrbte ze ako rychlo rastol

majkaocka
autor
27. jan 2021
majamat
27. jan 2021

@majkaocka jej, krasna foto. teraz vychadaza pomer vaha a vyska an 99%. na fotke ju dobre nevidim,a le nevyzera byt nejaka vlemi pevna. je mozne, ze ma tazke kosti a ma viac svalov. svaly su tazke. inak neviem.

luccija
27. jan 2021

@majkaocka a jedava v skolke?vela detom nechuti a potom si to vynahradzaju doma.
podla mna sa vytiahne a zase bude vaha stat chvilku.

majkaocka
autor
27. jan 2021

@majamat no ja mam tazke kosti moze byt ale je taka ubyta 😊 no uvidime ale poviem dr preistotu nech jej vezme krv.

luciannka83
28. jan 2021

Pozri, mozes ju obmedzit tym, ze jej nebudes davat sladkosti, zdravsie verzie jedal a mensie porcie. I moj je taky pevnejsi a vkuse by jedol. A je boj ho nejak zredukovat. Sladkosti vela nekupujem. Potom mi vyjeda piskoty, cerealie a tak.

majkaocka
autor
28. jan 2021

@luciannka83 nasa zase nejde pojest vela sladkosti vzdy si moze nieco zobrat ked zje vareneho a zase ked je doma nepoje toho vela iba to co jej chuti najviac ale ked chodila do skolky tak ked prisla domov bola hladna 😊