Príliš aktívne dieťa

mina121212
22. nov 2018

Mamičky potrebujem poradiť. Hľadala som podobnú skupinu ale nič som nenašla. Mám skoro 8 mesačného synčeka. Je to veľmi živé akčné šikovne dieťa. Lozit začal ako 6 mesačný. Pekne sedí postaví sa pri nábytku. Ale problém mi robi to ze nič ho nebaví dlhšie ako 1 min. Cely deň v pohybe. Spánok tiež nemáva dlhy. Chodím s ním aj na jogu. Všetci jeho skoro rovesníci sa pekne hrajú aj celu hodinu môj len lozi vsade vydrží chvíľu. Robi mi to starosti keď porovnám iné detičky. Ja viem že nemôžem hovoriť o hyperaktivite ale mali ste podobný problém a vaše detičky sa “ ukludnili “ bojím sa čo to bude neskor :(

pininka
22. nov 2018

@mina121212 len sa boj, mám doma to isté už 7 rokov. Nezastaviteľný zivel,ktorý na 5 mesiacov lozil aj sa postavil k nábytku, na 9 mesiacov chodil. Ešte nemal ani dva roky a už bicykloval bez pomocných koliesok. Všetky mamičky na ihrisku má ľutovali lebo sekundu nepostal, vyliezol kamkoľvek. Ale klopem, že nikdy nemal žiaden úraz, jeho koordinácia je perfektná. Môže mať aj neviem aky krúžok, nikdy sa nevybije. Radšej zdravé aktívne dieťa ako ležiace a choré.

mina121212
autor
22. nov 2018

@pininka veď ano na jednej strane sa teším že je zdravý a šikovný ale na druhej som každý deň zničená ako kôň. Keby je troska kľudnejší by mi stačilo 🙂

pininka
22. nov 2018

@mina121212 no a ten môj je druhorodeny a ešte mám dcérku ale tá je kľudná ako prvý syn. No aj tak som večer mŕtva. Ten môj potom začal veľmi dobre spávať cez.obed, spal do 6 rokov a ja keď som mohla spala som s ním. Inak keď sa narodil spal cez deň najviac pol hodinu a v noci každú hodinu hore. V živote som nezažila takú únavu

lavender21
22. nov 2018

Jedná sa o takzvané "náročné" dieťa. 😉 Je tu aj skupina na koníkovi: Mám náročné dieťa.... Tiež mám jedno doma 🙂 má 16 mesiacov, ako píšeš, nikdy sa s ničím nezahrá dlhšie ako pár minút. Potrebuje stále nové podnety, na ihrisku je ako neriadená strela. Akurát asi pred dvomi mesiacmi začala lepšie spávať, pospí aj dve hodiny cez deň, inak bol od narodenia aj to problém. Teraz má 16 mesiacov a ja sa teším, čo nás ešte čaká 🙂

evalin88
22. nov 2018

Maly ma skoro 8 mesiacov a tiež je oo ockovi mega akčny.. hrať sa nehrá s ničím okrem kociek aj to ich bura ale miluje trhať knihy a časopisy.. a nasledne ak ho nezastavim ich skuša jesť. Fascinuju ho elektricke zasuvky našťastie zabezpečene, žaluzie.. kable všetkeho druhu, domace papuče. Šnúrky, dokonca čalunenie sedačky ktore sa fakt snaži nechtikmi parať. a cez celu obyvačku sa preplazi ako blesk. Dnes skusil vliezť do vnutra konferenčneho stolika... 😊😊😊

mina121212
autor
22. nov 2018

@evalin88 píšete o mojom 😀 presne to iste mám

lucinka1988
22. nov 2018

@mina121212 môj 7mesacny syncek je na tom rovnako, dáva mi dosť zabrať, nonstop vyžaduje pozornosť, len s tým rozdielom, že cez den aj v noci pekne spinka 🤷‍♀️

beuss
22. nov 2018

@evalin88 tusim pises o mojom tiez skoro 8m😂😂 hlavne to co ho fascinuje sedi do bodky😂

conspi
22. nov 2018

@mina121212 tiež mám doma živé striebro 😂 od rána ako vstane sa nezastaví 😂 je to len pár dní čo cez deň spí aspoň hodinku ale samozrejme už iba raz 🙂 nebaví ho nič okrem nabíjačiek na mobil, všetky káble, zásuvky a lozenie po nábytku... Nemôžem ho na sekundu spustiť z očí lebo hneď niečo vymastí... Má rok... Postavil sa v siedmich mesiacoch a od vtedy sa nie a nie zastaviť 😂 a čo tak pozorujem, tak je to len horšie a horšie 😂 chovám ho za behu lebo neobsedí... Pije tiež za behu a vlastne všetko robí za behu 😂 kde sú tie časy, keď spal 2 až 3x denne 10 - 20 minút. Takto padám na hubu už o piatej 😂

danula.ch
22. nov 2018

@mina121212 ja mam takého u 8 ročného a nie, nevyrastol z toho 😀. A vlastne aj dcérka bola živel a aj ostala, nanešťastie aj problem udržať pozornosť im ostal. Najmladší má 10 mesiacov a vidím to tam tak nejak rovnako. Ale fakt radšej takéto akčné deti, ako príliš pokojne, aj keď pre rodičov je tá druha varianta menej vycerpavajuca. ..... . Pokiaľ nemáš smrteľnú kombinaciu neskutočne uplakane citlivé a akčné dieťa, tak si to vlastne môžeš užívať 😀

hettinka
22. nov 2018

@mina121212 mame takú starsiu dcéru, od polroka lozila, v 8 mes stala, v 11 behala. Pomáhal šport, plávanie, neskôr začala s inými športmi. Aktívna je doteraz, pohyb miluje, už je skoro dospela. Sle radšej nech sa hýbe, ako by mala len pri PC vysedávať.

mina121212
autor
22. nov 2018

@hettinka som rada že som neni jediná len občas je to dosť vycerpavajuce. Raz mi jedna pani povedala že keď je v znamení baran tak ho mám dať na šport a nebola od pravdy ďaleko asi ho budem veľa musieť zamestnávať tým športom. Hlavne nech sú zdravé tie naše deti a nech sú akčné ako chcú 🙂

pininka
22. nov 2018

@mina121212 naša je baran a je úplne kludnucka. Ten brány syn je v znamení Panny. Tie sú skôr vytrvalé a precízne. On má školu niekde, ale futbal mu ide super

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danula.ch
22. nov 2018

@oliolijanka sladkosti som jedla pri všetkých, oxitocin bol iba pri chlapcoch, dcéra to "nestihla"

lubik87
22. nov 2018

@mina121212 mala má skoro 11 mesiacov.. štvorkuje od ukončeného 4 mesiaca. Sama začala chodiť v 8 mesiac a 16 deň. Teraz už behá ako blesk ,vylieza na gauč stoličky doma stále poletuje jedine kde sa zahrá je u starkej alebo keď sa napcha do puknutia na obed...spávať sa jej veľmi nechce 🙂 stnator ten bol vegetak...ju v kočíku sedieť neudrzim ani 5 minút 🙂je úžasná len nech je stále taká zvedavá 🙂

lula313
23. nov 2018

@oliolijanka mne bolo celé tehu zle, takze ja som moc toho nejedla a sladkosti úplne minimálne, ak vôbec. Skôr som mala chut na slané ako sladke.. a oxytocín mi dávali, lebo porod nepostupoval, epi nezabrala a mala bola vysoko..
Naša tiež bude mat 8 mesiacov, je kojena, 4,5 mesiace hrozne koliky, len sme sa s mužom pýtali jeden druhého, prečo sme chceli dieťa a či ju už neodnesieme do hniezda záchrany, potom bolo asi 2 týždne dobre, od vtedy sa tlačia zuby. Tiež stvornozkuje, posadza sa, stavia od 6. Mesiaca, chodíme plávať, na play wisely, aj na plavani nám navrhli prejst medzi staršie deti, aj na playku nad nou lektorka žasne, že to a tamto ešte nevidela u tak malého dietata. Tiež ju baví všetko 2 minuty, keď som s nou neni v miestnosti, tak spustí rev na cely dom, všetko jedlo si pre ňu musím pripraviť vecer vopred, tiež malo spi, bavia ju len aktivity, ktoré robime spolu ako vkladacky, taká loptickova drahá, vyťahovanie loptičiek z pohárika, od 5 mesiaca vraví mama, tata, baba, napodobni koníka, vyplazi jazyk a naschval robi veci, ktoré vie, že nemôže. Muž si mysli, že to je tým, že je brutal inteligentná a je taká, lebo sa nudi🙄

beuss
23. nov 2018

Baby a kedy Vam tieto aktivne deticky zvyknu vstavat?? Lebo moj ma uz asi 2 tyzdne muci budickom o 5 😑

hettinka
23. nov 2018

@oliolijanka sladkosti som asi jedla, sle nie prehnane. A pôrod v termíne a bez vyvolavacky.

Inak, naša je rak. A vstávala od 1 do 2 rokov o 3:00 každý deň, do 5:00 sa hrala a potom ešte hodinku spala.

beuss
23. nov 2018

@oliolijanka no ja som sladkosti jedla veru na kila v tehotenstve..paradoxne predtym vobec.. neviem ci to stym nejako suvisi.. a porod som mala vyvolany prostaglandinom.

conspi
23. nov 2018

@beuss sme mali asi dva mesiace budíček medzi štvrtou a piatou ráno 😂 teraz medzi šiestou a siedmou 🙂

conspi
23. nov 2018

@oliolijanka dcéra má 11. Je býk a je kľudná. Bez sladkostí a bez oxytocínu. Syn je škorpión. Živé striebro 😂 bez alebo len veľmi málo sladkostí ale s oxytocínom 🙂

beuss
23. nov 2018

@conspi tak to si ma potesila veru 😂😂

conspi
23. nov 2018

@beuss si časom zvykneš 😀 odporúčam ak sa Ti dá spať keď spí drobec, tak spi 😀

evalin88
23. nov 2018

@mina121212
@beuss aspon viem že je nas takych viac.. inak mam dilemu, svetielka na stromček su toťiž 1 dlhy kabel samozrejme. 💥Ako to budete mať vymyslene ??? Maly je určite schopny na seba stromček omotany kablom zhodiť. Mam mať radšej bez svetiel ??

beuss
23. nov 2018

@evalin88 toto iste riesim aj ja..a vobec kam strom cely postavit, kedze on je schopny ho cely na seba prevratit.. vobec netusim zatial.
Inak momentalne v kupelke bucha po pracke, ktora perie😂

beuss
23. nov 2018

@conspi rada by som..no on aj ked spi poobede, je medzi tym aj 3x hore a znovu treba uspat..takze nic moc spanok..ja prave zaspavam, on sa zobudi a stale dokola 😆

mina121212
autor
23. nov 2018

@lubik87 no my aspoň v kočíku vydržíme aj 2 hodiny to je jedine miesto kde je kľudný

conspi
23. nov 2018

@mina121212 tak ale toto Ti závidím 😂 Syn v koči max 5 min a potom je to des a hrúza 🙂

conspi
23. nov 2018

@beuss tak to nie je žiadna výhra 🙂 ale je nádej, že sa aspoň spánok upraví. Chce to len čas 😂