Problém s odplienkovaním dvojročnej dcérky

nikus2408
27. jan 2021

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť lebo som už zúfalá, dćerka ma 2 roky a 4 mesiace pred mesiacom začala piškať na nočník sama od seba a už nemá plienky ale problém je s kakaním, nechce sa vykakať do nočníka väčšinou to dva dni drží v sebe a potom si čupne a kaká do nohavíc a stále hovorí že ona chce kakať na zemi ale na piškanie reaguje že chce nočník, prosím poradte niekto ako na to lebo ja s ňou neviem pohnúť neviem či je proste taká tvrdohlavá alebo má strach z toho kakania alebo či ja robím niečo zle .
Ďakujem za rady. 🙂

sekerka18
27. jan 2021

@nikus2408 moja dcéra ma tak isto 2 roky 4 mesiace. Cika do nocnika aj vnoci už nemá plienky aleeee kaká len do plienky. Keď som nedala tak 3 dní držala. Potom boj plač kým sa vylákala. Ja nebudem trápiť dieťa takže čakám kým sama začne.

iritka
27. jan 2021

u nas sme sa tiez dlho trapili, tiez chcela kakat len do plienky a postojacky, inak to zadrzala, jedneho dna pred 3 narodeninami ked sa jej uz velmi chcelo tak som ju presvedcila nech ide na velky zachod skusit ako to robi mama, ze uz pojde do skolky a tam deticky tiez chodia na zachod + motivacia kinderko. podarilo sa, vychvalili sme ju ze je uz velke dievca a odvtedy chodi tam.

siska53
27. jan 2021

@nikus2408 nas kakal do plienky do 3,5 roka.. prosto mal dovtedy blok.

alikal
27. jan 2021

nasa tiez presne v 2 rokoch a 4 mesiacoch zacala chodit na nocnik, s kakom bol dlhsie problem. ale asi nie ako dva tyzdne, tiez vzdy spravila do nohavic, vzdy sme len povedali ze nevadi, ale bolo by lepsie keby to skusila stihnut do nocnika, aby sme nemuseli prat a nemala spinave gatky a zacala sa pytat aj na to potom. nekricala by som na nu za to, je to velmi tazke pre tie deticky takato obrovska zmena, nie je pravda ze v dvoch rokoch to maju mat zvladnute. trpezlivost a ona to pochopi 😉

marcellka32
27. jan 2021

V Holandsku majú deti plienky do 3-4 rokov a nikto to nerieši, pretože vedia, že vtedy je dieťa zrelé pochopiť, že má ísť na wc, niektore pochopia skôr niektoré neskôr, neriešia, netrápia deti vo veku 2 roky a menej na nočník...každý sa raz oducil, proste príde moment, kedy začne chodiť na wc ;)

elzus
27. jan 2021

@nikus2408 tuto otazku si davam a ja 🙂 cikat pekne aj vonku sa pyta aj doma na zachod, alw kakat len do plienky a ma 2.5 roka. Ale co zmozem som rada, ze kaka aspon. A to ked mu treba tak krici kakat ale na zachod ani za boha. Povie ze sa boji hovienka ale v plienke nevadi 🤦🙈. Raz sa to snad nauci. 😂

ivangeline
27. jan 2021

Môj tiež nechce akosi vidieť hovienko a už častejšie sa pýta na cikanie. Mal teraz 2r.Do leta to dá určite. Vesvetlovat, ukazovať, ako cidete vy na wc ale nenutit, aby nemala veľký blok.🙈

hennyinnsbruck
27. jan 2021

Moja sa odplienkovala keď mala 2,2 roka.

S kakanim bol problém prvé 2 týždne.
Prišlo mi to ze nevie KEDY ma ist. predsa iné je keď tlači na kako jak keď treba curat.
Držala su ritulu, keď som povedala musíš kakat? Nie... Alebo ano, sadla, nič.... Dávala to to gatí.

Keď sa pokakala povedala som nevadi stane sa, naučíš sa, ale skus kakat tam kde pisas... Ked sa podarilo do serbla tesila som sa jak male decko a ona potom tiež. A klaplo to po 2 týždňoch. 🙏🙏

hennyinnsbruck
27. jan 2021

Skúsila si keď vidíš ze mu treba ho posadiť na serbel a zabaviť? Ja som ešte mojej ukazovala ako ma kakat teda ako sa ma dopredu prehnut a tak tlačiť lebo sa tam vrtela, nevedela ako tlačiť v sede 🙈😂

babydesire
28. jan 2021

Mne pomohlo ked som sa dcerky zacala pytat ci nebude aj hovienko ked cikala na serbliku/wecku..a hovorila pribehy o tom ako hovienko v ritke tlaci a potom boli aj ritka aj brusko lebo to hovienko chce do zachoda a potom sup do kanala a tam je hovienku dobre...zamerne som slovo "hovienko" vymenila za slovo "kakanie" (budes aj kakat? - bude aj hovienko?) Jedno nechutne slovicko spravilo zazrak a 2,3rocna slecna zo dna na den kaka tam kam treba uz takmer dva mesiace,,nebyt aktualneho pandemickeho nariadenia vlady uz sa zaskolkovava..oooch.