Problém s vláskami 17 mesačnej dcérky

24mima
16. jún 2017

Ahojte mamičky, idem za vami po radu. Mám dcérku, ktorá má 17 mesiacov. Nikdy nechcela dudlik radšej mala prstek, vyskúšala som rôzne dudliky, ale nechcela žiadny iba palec....to jej zostalo dodnes, prstek si cmúla obcas cez deň, keď ju prestane niečo baviť, ale hlavne v noci..najhoršie na tom je, že na jednej ruke si cmula palec a s druhou si krúti vlásky...dospelo to do takého štádia, že sa jej začala robiť plesinka...doktorka mi povedala že ju mám ostrihat, ak to nepomôže potom príde návšteva neurológa. Mala niektorá z vás takýto problém s dieťatkom? Ako ste to riesili? Trápi ma to že jej chýbajú vlásky má ich už dosť dlhé(asi 10cm)a je jej to vidieť čoraz viac. Dávam jej na noc dlhé pyžamko, zo zúfalstva som jej na pyžamku zasila rukavik, ale to nie je riešenie. ..som zúfalá, prosím poradte čo robiť a ak ste mali podobný problém ako ste ho riešili? Ďakujem za každú radu.

pribinak
17. jún 2017

K tomu neurológovi by som urcite sla. Radsej nech ju pozrie ako nieco zanedbať.
Inak uz som pocula viackrát, ze deticky toto robili, niekedy to bolo len tak z únavy, inokedy to bola taka dráždivost

henikav
17. jún 2017

@24mima a co tak jej vlasky na noc vypnut, alebo dat taku lahku ciapocku? Zatial kym si od toho zlozvyku odvykne

janickacrazy
17. jún 2017

@24mima Sestra mala podobný problém so synom, tam pomohlo jedine ostrihať úplne na kratúčko, lebo tiež sa mu začala robiť plešinka. No pri chlapcovi to tak nevadí, ale asi iné riešenie nebude, je ešte malá, tak ju ostrihaj a daj jej nejakého plyšáka do ruky, ked bude zaspávať, moj si napr. v ruke žužle uško z plyšového havka, no lepšie ako vlasy.