Prvý príkrm. S čím začať a ako často?

zuzdav
12. nov 2017

Ahojte, zavadzame prvy prikrm, s čím začať viem, len neviem ako často? Mam mu dávať 2x denne, alebo iba 1x? A zvyšok dna mlieko? Ako ste dávali prvý prikrmy vy? Ďakujem

katka1416
12. nov 2017

3-4 dni staci raz denne a podla toho uvidite ci mu chuti. Potom kludne aj viackrat a postupne pridavat suroviny😉

ukulela
12. nov 2017

par lyziciek - mozno len jednu dve a raz denne najprv .... mozno zje lyzicku, mozno len olizne. a doplnit mliekom. ja som potom po tyzdni davala jednu porciu - taky ten maly polovicny vyzivovy poharik (doma varene, len to bolo ako odmerka) rozdelenu na dva krat - polku zjedol okolo 11tej, potom jedno kojenie o 2hodky a potom popoludni o tretej stvrtej dojest tu porciu. tak mi to vychadzalo a malemu vyhovovalo.

duuda
12. nov 2017

My sme zacali pred tyzdnom s prikrmami a tym,ze tu lyzicku ozaj len oblizne,nezje z toho podla mna nic,tak mu to ponukam dvakrat za den.

emi16
12. nov 2017

Nam lekarka kazala prvy mesiac len obed
Druhy pridat desiatu
Treti olovrant
Stvrty mesiac veceru a piaty ranajky
Aby sa creva nezatazovali

pininka
12. nov 2017

Ja prvy mesiac som davala len obed, jeden druh zeleniny, potom som pridala,bud olovrant ovocie, alebo vecera kasa. A na obed uz skoro vsetko, masko, zltok, rozna zeleninka. A netreba ani na lepok zabudnut.

zuzdav
autor
16. nov 2017

A je tu nejaka mamička co začínala s prikrmom u kojeneho dieťaťa už v 4 mesiaci z dôvodu nedostatku mm? Ja nechcem dávať um a laktacna poradkyňa mi povedala, že ak tak, um od 4 mes už dieťa nepotrebuje, tak radšej začať s vydatnym prikrmom. Ma niektorá s tým skúsenosť? Ďakujem

elviku11
16. nov 2017

ja som davala jeden chod denne dva mesiace....potom dalsie dva mesiace dva chody denne... a dalsie dva mesiace tri chody denne... nemusis sa nikam ponahlat

pininka
16. nov 2017

@zuzdav vsetkym trom detom som davala od stvrteho mesiaca a nemali s nicim absolutne problem.