Škôlka a nástup v septembri

gabikacentrum
8. júl 2018

Ahojte som tehu a v októbri sa nám narodí babo doma mám dcéru ktorá v sektembri bude mať 3 a chcem ju dat do škôlky ale s každej strany počúvam že je to zlí nápad že bude chorá a aj to malinke bude chytať od nej tak neviem co mam robiť ale mala chce ísť stále sa ma pitná kedy pôjde do škôlky ku detičkami co bi ste robili na mojom mieste

veronika9797
9. júl 2018

Tam vplyva mnoho faktorov. Myslim si, ze take prave jesenne pocasie je "idealne" na choroby a v tom case je to normalne ze takmer cely kolektiv je chory. Zase zalezi aj od imunity. Moze sa nakazit aj nemusi. Moja sice bude mat v sept.2 roky a rodim v januari, ale zatial si chcem doma uzit obe deti. Ale ak si to bude situacia vyzadovat, asi by som tiez skusila aspon pol dna v MS a potom sa uvidi 😊 drzim prsty 😊

katkalubkova
9. júl 2018

@yanni tak to si dobra, ked si zo skolky nikdy nic domov nedoniesla ( chorobu ).
Ja som nevedela pochopit, ked mi raz jedna znama povedala v poradni, cakali sme obe druhy prirastok, ze co jej dcera dokaze doniest zo skolky. Az kym som sa sama nepresvedcila, ked zacal starsi a uz aj mladsi chodit do skolky. Je, ale pravda, ze starsi syn tazsie nesie chorobu aj mu dlhsie trva, kym sa z nej vyhrabe. Tak asi je to aj od organizmu,
ale teda moj nazor je, ze dieta si prvy rok v skolke odchorie. Preto je lepsie dat dieta skor do skolky ako neskor, napr., ako predskolaka ( to je hlupost ).
Teraz ma, ale napadlo, ze ja som syna nechala tiez prvy rok doma, kym sme mali 2 druhe babatko narodene v juni.
Ale zase na druhu stranu, kojene dietatko ma silnejsiu imunitu, tak by nemuselo ochoriet...

katkalubkova
9. júl 2018

@veronika9797 nas starsi syn je alergik a my mame zase pokoj od septembra do marca a potom to zacne! 😒

majulino
9. júl 2018

aj ja ti odporucam dat dieta do skolky, mala som rovnaky postoj ako ty, ale nakoniec manzel pivedal ze maly ide do skolky aby som si aj ja oddychla kedze on bol cely den v praci a nelutujem, rovno isiel na cely den, pacilo sa mu tam, nechcel chodievat domav a v skolke by bol najradsej aj cez vikend, co sa tyka chorob nic vazne v prvom roku nbnepriniesol, raz mal zapal priedusiek, ale paradoxne vtedy nechodil do skolky boli to len same prechladnutia a riedke sopliky.. teraz je syn prvak dcera skolkarka a ja som zaroven s nimi nastupovala do prace imunitu mali suprovu prvykrat ochoreli az v januari ale to bola chripkova epidemia

margaret17
9. júl 2018

@gabikacentrum ahoj.... Do škôlky určite ano!!! Ja mam novembrových oboch A tiez som mala dilemu ale nakoniec išla krasne v septembri do škôlky a ja v novembri do porodnice.... Uzasne krasne si zvyklaaj ked to trvalo dlho ale dobra volba to bola... Ved s malinkym babom budesmat hlavne zo začiatku toho veľa a na drobca nebudeš mať až tak čas sa venovať bude sa nudiť škôlka je úžasná bude mať kamarátov... Režim ty sa môžeš venovať povinnosťiam okolo seba domu a babinku aked staršie príde zo škôlky budete spolu.... A choroby tym si prešli vsetci a ak by bolo ozaj zle ze ajv škôlke bude nejaky virus tak si dieťa necháš dlhšie doma a hotovo neboj uvidis aka budes šťastna a to starsie dieta tiež!!!!! Nepocuvaj okolie ale ako to ty cítiš.... No škôlka je super vec

yanni
9. júl 2018

@katkalubkova No fakt. Ani jedno z deti. ked ochoreli, tak väcsinou cez prazdniny🙈 Najstarsi maval stale sople. Trvalo dlho pokym sa prislo na to, ze je alergicky na prach. Ma 12 a je takpovediac stale soplavy. Jednoducho prachu sa nevyhnes.

veronika9797
9. júl 2018

@katkalubkova hmmm cize zase nie jesen ale jar 😑 preto pisem ze je to fakt individualne, ved kazdy si pozna svoje dieta 😊 nasa mala bude mat 2 roky a okrem poradni nebola este u lekara a to s nou chodin aj medzi chore deti...o jej imunitu sa nebojim...tie alergie su katastrofa 😑

evittam
9. júl 2018

@katkalubkova Tak ja sa pridam k
@yanni . Mám dve deti, vzdy sme chodili od malička medzi deti,ludi, vsade. Syn od necelych 2rokov do jasli,skolka,skola. Dcérka chodí od min.septembra do skolky. Syn bol naposledy chory ked mal polroka, dcerka este vôbec,ak teda neratam par soplov. A az na kiahne, ktoré doniesol syn az zo skoly aj napriek tomu,ze mal možnosť minimalne 2x za rok-obaja perfektný priebeh bez teplot, komplikácii. Vsetko je len o imunite deti.😉

margaret17
9. júl 2018

@gabikacentrum ... a jasne ze choroby patria k tomu... Ako moja dcerka nebola 3 doky chora no ked nastupila do škôlky kazdu chvilu sopliky a kašle... Takze mladsi syncek to vzdy dostal.. Ale nikdy nic vazne.. No ked som vedela ze aj ked dcerka je zdravá a deti v skolke su visc choré ako zdravé tak som ju, skrátka nechala doma a hotovo prisla jar a bolo po chorobach... No ze som ju dala do škôlky určite nebanujem😀😉😚🥀

siska53
10. júl 2018

@gabikacentrum max.na doobedie.. na viac nie. Poznam.pripady,kde bola chorobnost babatiek dost vysoka.. vlastne vsetky,co takto mali babo a dalindo skolky starsie deti,tak mali vysoku chorobnost babatiek.
Som rada,ze mam len 2r.rozdiel a maly sa v 3r.ani do skolky nedostal, ze mala nemusela znasat choroby a ako starsia ich zvladla dobre,malamuz 2,5r.,tak to bolo celkom fajn,len nadchu..

A pocitaj,ze mozes byt casto chora aj tt.. nevies,ako to s nami cvicilo,ten ich prvy rok.. my dospeli sme boli viac chori a s tazsim priebehom ako deti..