Dajte tipy a triky, ako naučiť dieťa smrkať do vreckovky?

elkakk
18. sep 2019

Ahojte maminky snažím sa naučiť dcéru 2r9mes smrkat soplíky lebo keď býva chorá zlému jej soplíky na priedušky už SIM skúšala učiť podľa videá potom som urobila loďku a fúkali sme do nej nosom potom som natrhala na stôl vreckovku a fúkať samozrejme aj dohováranie sadli sme si a skúšali no nejde jej to stále fúkne ústami alebo do seba. Nemáte nejaké typy z vlastných skúsenosti? Dakujem

ruzasipova
18. sep 2019

@elkakk Mne sa to dcera naucila az po 3. rokoch. Musela riadne fukat, aby sopliku vyfukala aj postielku/papucky/... aby sa tam nezabyval na dlhsie. Ale samotne fukanie nostekom je tazke, daj tomu este cas.

evkamotka
18. sep 2019

Stlacame nozdricky a ze funime ako jezko. Ovlada to od roka a pol takymto systemom. Prilozime vrackovku a na funiace etapy vyfuka

gabulienka623
18. sep 2019

Moja má o pár dní 3r a tiež nevie fúkať. Tiež sme skúšali kadejaké finty ale nejde jej to, len do seba vtiahne. Tak musíme stále s vysavacom. Pričom staršia už po 2r krásne fukala.

bobula46
18. sep 2019

Môj syn má rok a asi od 8 mesiaca čo sa učil zvieratká som ho učila ako fúka ježko. A je to super pomocník teraz keď ma soplík. Vždy sa začnem pýtať ako robí psík, mačka, kravička a keď sa opýtam ako robí ježko som pripravená s vreckovkou v ruke a hneď priložím 😀😀

lenteraz111
18. sep 2019

Mojich som učila smrkat v 2 rokoch, možno aj trochu skôr. Ale používali sme aj odsávač ku na vysávač, no až cca v 2,5 roku si sami zapli vysávač aj s odsávač kou a soplik vysavali sami.

77daniela77
18. sep 2019

@evkamotka Presne takto som naucila fukat nostek moju dceru ze ako robi jezko😉