So 7 mesačným synčekom nechodím na prechádzky

polacka
22. máj 2013

Dievcata potrebujem poradit. Od 4m nechodime na prechadzky, kedze moj malinky uz neprespi tolko. Ked sme chodievali tak mi v kociku prespal v pohode 3 hodiny, ale teraz uz len tak po pol hodinke az hodinke sa zobudi a kuka. Aby ste si nemysleli, ze sme stale zavreti doma, mame dom a hlevne zahradu, altanok, kde travime cas. byvavame vonku aj cele dni ak je teplo ale nechodim s kocarom po dedine. Myslite ze to je chyba? Maly ked sa zobudi tak ho aj posadim na chvilu, udrzi sa ale este je to samozrejme nestabilne, aby som ho v takejto polohe vozila, tak sa len kuka alebo nieco zuzle. Ja by som aj isla von, len mam obavy ze mi zacne plakat alebo byt nesvoj. Naposledy ked sa pri nas niekto pristavil sa zobudil a plakal, bal sa. Tak som isla len na dvor a bol v pohode. A v kocari neobsedi dlho, sak ani ho sedet nenechvam dlho, chce ist na ruky a tak. Co si myslite vy? pripadne mi poradte ako mam spachat vychadzku bez toho aby sa mi po hodine zacal nudit alebo plakat? dakujem

kristina.mihalovicov
22. máj 2013

ahoj, ja si myslím, že ho nemusíš voziť, len by si ho mala oboznámiť s ostatnými deťmi a ľudmi, lebo sa bude báť cudzích.

kokorunecka
22. máj 2013

Dieťa sa v kočíku podľa mňa nevie nudiť.. Zaujíma ho všetko čo je okolo.. A keď bude plakať tak čo.. Utíšiš ho a pôjdete domov..
Ja teda v tom, aby ste chodili aj po dedine, nevidím žiaden problém..

macamac
22. máj 2013

@polacka úplne v pohode myslím 😉
ja bývam tiež v dome a tiež sme veľa času trávili na terase, v záhrade
čo sa týka čerstvého vzduchu,je jedno,kde ho dýcha-a lepšie ako pri ceste, kde chodia autá 😉
v tomto veku ešte nejaké extra sociálne kontakty nepotrebuje, takže môžeš byť kľudná 🙂

marmete
22. máj 2013

@polacka Môj malý tiež nebol zrovna kočíkovo pozitívne naladený, takže keď bol jeho čas a zaspal, šup do kočíka, ja za minútu vychystaná a išla som po okolí vybaviť veci alebo sa iba tak prejsť, po pol hodinke hore a začal cirkus, všetko sa to zmenilo, keď som ho začala voziť v športovom, posadila a on mohol pozerať, odvtedy v kočíku vydrží dosť dlho 🙂 A určite sa s ním prechádzaj aj medzi ľudmi, nech si zvykne, že aj iní ľudia sú na svete ako jeho rodinka 😉

katkaseiner
22. máj 2013

@polacka skus radsej take prechadzky, ked nie si velmi daleko od domu... tiez som mavala problem, ze ked sa mi zobudila, tak som radsej utekala domov. Nie zato, ze by malo spala, skor preto, ze spala dost rozdielne.. niekedy 3 hodky, niekedy len 2.
Tiez sa mi vela pytala z kocika v takom veku, a aj teraz ked ma uz takmer 9 mesiacov. No co uz, zobrala som na ruky a pomaly tlacila kocik domov.
Tie prechadzky by som urcite nevynechavala... ma moznost/ alebo bude mat moznost vidiet ludi. Inak si myslim ze sa ich bude bat ked nebude vidiet denne cudzie tvare. Ja som aj z tohto dovodu zacala chodit do plaveckych jasliciek, sme v kontakte s cudzimi maminami, detickami a uz aj teraz ked sedi v kociku tak kazdemu kyva bez ohladu na to, ci pozna alebo nie 🙂

veronikam
22. máj 2013

No treba urcite s nim chodi von, medzi ludi, do obchodu, s kamoskami na obed, to je jedno, proste ho socializovat. Ja som s malym chodila uuuplne vsade, cele dni sme niekde lamfarili s kocikom. Aj pre Teba by to bolo urcite lepsie, stretnut sa s ludmi, pokecat, poprechadzat sa. Pre mna osobne to bolo dost na hlavu byt doma, ked som pol dna niekam nesla s malym, uz som bola nervozna.

brumka
22. máj 2013

kde je problem??? mi sme chodili von zasadne ked mi mala nespala, v kociku mi nevedela spavat a mali sme s tym problem aj doma lebo bola nespavec. ved chodte von ked zacne plakat dako ho utesis alebo sa vratite domov. vzdy sme chodili von medzi spankom a jedlom

polacka
autor
22. máj 2013

@kristina.mihalovicov no ved totok, ze on sa uz boji... 😖

polacka
autor
22. máj 2013

@macamac dakujem. asi radsej v zahrade ako pri ceste... Je mi jasne ze ked uz zacne cupitat a tak tak von pojdeme isto, ale to bude podla mna ine ako takto z kocara. on tam fakt ze dlho nevydrzi..

polacka
autor
22. máj 2013

@veronikam vies my sme v dedine a nepoznam tu moc ludi, len z ulice a obchod asi nie. To chceme ist vsetci aj s tatinkom spolocne do obchodu 🙂 mne zase samota nevadi, chodila by som von samozrejme len koli malemu. Kamosky zo slobodneho zivota mam 50 km od tialto. hm Ale urcite to nejako spacham skor ci neskor. dakujem

polacka
autor
22. máj 2013

@brumka mne zase v kociku pospi sice kratko ale pospi, no ked sa zobudi posedka si asi 5 min potom ho dam do pololahu to tak 15 min a potom uz mrnci chce ist odtial prec. Kebyze uz stabilne sedi, to by nemusel byt problem to by vsetko videl, ale takto je to tazko. na rukach ho udrzim tak pol hodku kedze ma 9 kil. to tiez neni sranda. Este som skusala do nosica, ten bol celkom fajn ale uz mu je maly. ach

brumka
22. máj 2013

@polacka ja som moju malu donutila vydrzat vo vanicke 9mesiacov pridotm sme uz davno sedeli proste som to brala tak ze ked chce vidiet musi si pomoct sama 🙂 mozno to znie hnusne 🙂 podla mna by si po troske mala zacat chodit viac von. deti to potrebuju a myslym ze aj ty aa ide leto. o to lepsi dovod, skus mu nieco do ruky dat hracky, musi sa naucit.

sasikas
22. máj 2013

@polacka no moja dcerka bola vylozene ''anitkocikovy'' typ, ale von sme chodili stale....vlacila som ju ako maca vsade so sebou,obchod, posta, urady, kavicka, obed s kamoskou,manduca bola v kosiku pod kocikom a ked bolo najhorsie isla do nosica a bolo....teraz v lete je to uz o moc lepsie, ked mu zacne byt dlho, mozes si spravit chvilku pauzu na lavicke , trosku mu porobit srandicky, ponatahovat na rukach, potom do kocika nejaku hracku, mozno uz aj cosi na obhryzanie do ruky.....nevidim problem....a presne ako baby pisu, ta prechadzka prospeje nielen malemu ale urcite aj tebe...ako zahrada a vlastny dvor je sice super, ale neviem si predstavit neist von medzi ludi..... 😉

matozazzo
22. máj 2013

@polacka Su deticky, ktore nemaju radi kociar. Prvu som vozila, spala cely cas, len som bola unavena a nedajboze, aby ju niekto zobudil... tak som to zrusila, spala v postielke a bravala som ju do kociara, ked bola zobudena, napapana. Mala som 3-kombinaciu - takze v bugine, ale operadlo spustene nizsie, akoby pololezala. Prechadzka asi 30 min, pozerala, tak zacala byt mrzuta. Ukazovala som jej vsetko dookola, rozpravala s nou, a bolo to OK. Pri druhej ked som vysla s kociarom von, po 5 min cele okolie vedelo, ze sme von 😀 Jacala ako o zivot, vzdala som to, boli sme len na zahrade. Potom prislo obdobie, ked uz zacinala sediet, ze tiez som ju dala do buginy a sli sme ked sa napapala, hned von, vydrzala asi 20 min, postupne sa to predlzilo. Jej napr. vadili auta alebo ak sa k nej ozyvali cudzi ludia 😒
Potom prislo obdobie bez kociara - boli sme len na zahrade, je vonku, to je super, alebo v aute, rada sa vozila. Dodnes jej vadi, ked fuka silno vietor ☹ vtedy neobsedi, ale ked beha, je to OK. A tak zase prislo obdobie, ze sa chceli len vozit 😀 Takze pomaly 3r a dcerka, mamka chcem do kociara... Tak sme sa vozili... ak inak chodievas s malym aj inde, a je to OK, nesil to. Je este maly, mozno ma obdobie, ze sa este boji cudzich ludi.. To o mesiac - dva prejde .-)

polacka
autor
22. máj 2013

@brumka mas pravdu. musim nejako zacat, takto to asi donekonecna nepojde

polacka
autor
22. máj 2013

@matozazzo ano s tymito cudzimi ludmi je problem. zijeme tu len my traja a pes. babky alebo tety pridu raz za dva mesiace, alebo ideme my tam za nimi ked je nejaka ta oslava. a to je maly vzdy vyburany z ludi on sa boji aj place, dava neskutocne vyrazy. a tu na ulici su nejake mamicky s detickami, ale to su uz take 3 rocne a ked to naskoci na motorku tak vydavaju uzasny plastovy rachot. maly sa mi na od tych 4 m zacal plasit zobudil sa a plakal. je taky dost haklivy na zvuky a nedaj boze ked ho nieco zobudi, ze sa nezobudi sam, tak je dost nervozny. Uz som sa pytala tatinka ci by sme nesli aj vsetci autom na hradzu, kocar v kufri. ja by som isla na korcule dat zbohom tehu kilam a on by vozil a cakali by ma, ale to sa tiez neda kazdy den. 🙂

klincek
22. máj 2013

@polacka ahoj, mam po 30tke, vyrastala som na dedine a mna ani mojich rovesnikov nikto hodiny nekocikoval, ako sa to robi dnes..v meste je to trosku ine, ale vy mozete byt vonku aj bez toho, aby ste sa prechadzali po ulici-co by som ja za to dala🙂
podla mna je to v pohode. akurat treba syna trosku zvykat na ludi, aby sa nebal. ale to mozes spravit aj tak, ze pojdete na kratku prechadzku, ked sa uz doma vyspi..alebo si pozvi obcas kamosku si susedku, ak sa da.

tretiastvrta
22. máj 2013

@polacka nemusíš to siliť, sú rôzne obdobia vývoja detí, raz spí v kočíku aj 3 hodiny, inokedy sú to slabé pol hodinky. aj my máme 7 mesiacov a som rada, že ten spánok bol v zime taký dlhší, lebo si neviem predstaviť ju vyberať z kočíka v tých mrazoch. teraz nemá ani naša rada kočík, vydrží tak pol hodinku a nosím so sebou nosič. v tom mi aj zaspí a vrátim ju naspäť do kočíka, malo by to byť naopak, ale čo už 🙂 najradšej sme tiež na záhrade, len ja musím chodiť von, každý deň pre dcéru do školy a uži si, kým nemáte ďalších tristo povinností, ako my, napr. pre syna na tréning, na vystúpenie s dcérou, každý deň obchod a škola. netreba sa báť, vo veku, keď začne cupitať, môže začať spoznávať ostatné detičky, niekde na ihrisku alebo na prechádzke.

annie6
22. máj 2013

ahoj, moj spi v kociku asi tak hodinu(skoro vzdy, dlhsie asi este sa mu nepodarilo) a ked sa zobudi, ideme smer domov, ale tiez len tak pololezi alebo lezi a obzera sa, pripadne mu dam hracku do ruky a v pohode vydrzi, ved nemusi tam spat, urcite je preho zaujimavejsie obzerat co je nove okolo, neboj, zvykne si 😉

keenfan
22. máj 2013

@klincek a my napr. máme dom v dedine kde sa to moc ani nedá, kočíkovanie na dlho...na jednej ceste kde sa to ako-tak dalo jazdili polnohosp.stroje, tá cesta bola zúžená a tie stroje veľké a široké a keď po mne tretí raz trúbili tak som sa nato vy...a malý bol pekne na záhrade, aj v kočiari tam spal, keď nespal tak sa hral vonku, na tráve a tak..teraz sme v meste a je to naozaj iné, tam sú možnosti ísť von, na dedine to nie je ktovie čo na vyslovene kočíkovanie...

klincek
22. máj 2013

@keenfan a na dedine to ani netreba, ked mas dvor a babo je vonku-a ty si zatial mozes nieco porobit. ked si v meste, musis ist von, aby bolo na vzduchu, ale pritom uz neurobis nic..ja som sa vela nachodila s kocikom, lebo vnutri nechceli spat, tak som vtedy snivala o dvore 🙂

nikolet_89
22. máj 2013

@polacka ahoj ja nevidim vyznam vozenia dietata v kociku pokial ste na zahrade, dolezite je ze je na vzduchu, a nieco ine je aby si dietatko neodvyklo od kocika a ty aby si nemala neskor problem sa s nim niekam prepravit

macamac
22. máj 2013

jeeej zmizol mi taký dlhý príspevok pre teba 😅
takže v skratke znova 😉
@polacka
ja som ťa prvým príspevkom chcela povzbudiť v tom,že 7 mesačnému dieťatku je jedno, ak spinká na dvore alebo prechádzke...kľudnejšie sa určite vyspí za domom
a ak aj v bdelom stave si s ním vonku na terase, podľa mňa nenapáchaš na ňom žiadne sociálne škody ( v tomto veku)

ja som bola naozaj rada na terase, čítala som si, relaxovala.ale to som mala spáčov niekoľkohodinových a určite by mi tak dlho nespali v hluku na prechádzke
každý sme iný, niekomu klape na karbit,žeby bol jeden deň doma, mne zase vyhovovalo ticho a kľud na MD
nemala som potrebu neustále niekde byť a hlavne nie v nákupných centrách sa socializovať
ale každý deň som sa snažila absolvovať aj prechádzku, aj keď sa mi nechcelo 😀 😉 ale moje neplakávali ...takže ťažko porovnávať,každé dieťa je iné

možno sa tvoj syn nudí a možno je za jeho plačom na prechádzkach niečo iné
neviem,kde bývaš,ale ak stretneš počas prechádzky 2 tety, 4 mačky a 1 psa-sa mu nečudujem, bo to by som sa nudila aj ja 😀 😀 😉
skús s ním zájsť napr. ak máte pozrieť k MŠ, deti rady pozorujú iné deti, zmeň mu vekovú kategóriu (keď sa momentálne bojí dospelých)
a v okolí nemáš nikoho na MD?
nás bolo síce dosť,ale málokedy som stretla nejakú kamošku...asi boli tiež na dvore 😀 😉
neboj, to prejde, dieťa je v tomto veku každým dňom iné

a že v skratke 😀

polacka
autor
22. máj 2013

@klincek ved aj toto ked sme v zime chodili po ulici hore dole 3 hodiny tak som zadrziavala aby som sa nepocurala. ked sme na zahrade, idem v klude cikat dam varit, alebo aspom osupem alebo surfujem na mobile alebo citam knizku. na ulici som fakt len kocarovala a nic.

polacka
autor
22. máj 2013

dakujem vam dievcata ze sa zapajate. z kazdeho prispevku si beriem nieco a myslim ze kazda mate pravdu. je jasne ze kazdy je iny a vyhovuje kazdemu inak.
🙂

keenfan
22. máj 2013

@klincek všetko má svoje pre a proti , mesto vs.dedina 🙂

polacka
autor
22. máj 2013

@macamac haha PERFEKTNA. no tu su mamicky a plna ulica deti ale to su 3 rocne a potom tak 8r a viac. robia hluk co mne nevadi ale marko je z toho trocha mimo. zda sa mi ze ma rad tichucko a stebot vtacikov, vtedy buvkaaa.

klincek
22. máj 2013

@polacka medzi nami..ja som raz musela ist cikat v parku-hanbim sa, ale fakt sa to nedalo vydrzat, dievcata spali iba pol hodku, nemohla som sa vratit, lebo by sa zobudili a bolo by peklo do vecera. tak som to riskla, esteze vonku nikto nebol 😖 . to sa ti doma naozaj nemoze stat 🙂

gaby21
22. máj 2013

@polacka Ahoj,ani ja som nechodila von s kočikom,moje deti kočik neznasaju, pouzivala som nosič, tak som ich tahala so sebou uplne všade, ked bolo treba, tak si v nom aj zdriemli, ale medzi ludi som musela chodit, aby som sa nezblaznila 😒

klincek
22. máj 2013

@keenfan to ano. skusila som oboje a za seba mam vybrate-snad sa mi raz podari byt znovu dedincanom🙂