So 7 mesačným synčekom nechodím na prechádzky

polacka
22. máj 2013

Dievcata potrebujem poradit. Od 4m nechodime na prechadzky, kedze moj malinky uz neprespi tolko. Ked sme chodievali tak mi v kociku prespal v pohode 3 hodiny, ale teraz uz len tak po pol hodinke az hodinke sa zobudi a kuka. Aby ste si nemysleli, ze sme stale zavreti doma, mame dom a hlevne zahradu, altanok, kde travime cas. byvavame vonku aj cele dni ak je teplo ale nechodim s kocarom po dedine. Myslite ze to je chyba? Maly ked sa zobudi tak ho aj posadim na chvilu, udrzi sa ale este je to samozrejme nestabilne, aby som ho v takejto polohe vozila, tak sa len kuka alebo nieco zuzle. Ja by som aj isla von, len mam obavy ze mi zacne plakat alebo byt nesvoj. Naposledy ked sa pri nas niekto pristavil sa zobudil a plakal, bal sa. Tak som isla len na dvor a bol v pohode. A v kocari neobsedi dlho, sak ani ho sedet nenechvam dlho, chce ist na ruky a tak. Co si myslite vy? pripadne mi poradte ako mam spachat vychadzku bez toho aby sa mi po hodine zacal nudit alebo plakat? dakujem

macamac
22. máj 2013

@polacka no tak vidíš
má rád ticho..tak akože prečo mu ho nedopriať?
každé dieťatko je iné a predsa nebudeš s ním tralagať po dedine len preto, že by si mala 😉
nie, na MD sme AJ preto, aby sme spoznali svoje deti, sme tu pre ne 24 hodín denne, čo už nebudeme nikdy
takže,ak má rád pokoj a kľud, tak mu ho dopraj
a hlavne, nemaj výčitky z prkotiniek 😉 🙂
neboj, si dobrá mamina-tá najlepšia pre tvojho synčeka 🙂

skutočne sa nedá porovnávať deti medzi sebou
dokonca ani súrodencov 😉

keenfan
22. máj 2013

@klincek ja sa tiež rozhodujem no viac ma to ťahá k mestu...hlavne pre dostupnosť vecí..a tak..

polacka
autor
22. máj 2013

@klincek 😀 tak to uz hej. Ked musis tak musis. Co narobime.

polacka
autor
22. máj 2013

@gaby21 ano ja proti nosicu niesom tiez mi v tom vydrzal ale je mu uz maly. a ten velky nosic to uz su tie krosna a to je na chrbat. s tym nebudem chodit po ulici to tak na turu..

polacka
autor
22. máj 2013

@macamac Mas pravdu dakujhem povzbudila si ma. Stale muza otravujem ze ci nerobim zle a on uz je zo mna nervozny tiez. 😎

eeffka
22. máj 2013

@polacka nuz mam dost 🙂 dieta mrnci ake cudne..... my ostatni mame nemrncave deti... 😀 len ho dalej izoluj a budete mat problemy, neviem co je divne ked si na dedinu pristahovana ist do obchodu/kostola/postu neviem co tam mate a sa prihovorit zenam s detmi... ked sa budes zatvarat na dvore vela kontaktov nenachytas.
a ze dieta sa boji dospelych aj aj by som sa bala keby som nevidela nikoho okrem mamy... my sme so 4m uz chodili po dovolenkach, kupaliskach a vy sedite na dvore..

carodejnica
22. máj 2013

@polacka Ja som presne rovnaká, tiež ma to nebaví labzovať po dedine a nebodaj po meste, a už vonkoncom po OC... myslím si, že môjmu synovi na našej terase pri dome na čerstvom vzduchu nič nechýba... on spí, a ja mám čas na domácnosť, ale aj na psychohygienu (rozumej surfovanie po nete)... ako idem rada s kamoškami pokecať vonku, alebo aj niekam si sadnúť, ale nie každý deň... raz za týždeň za dva stačí. 🙂

carodejnica
22. máj 2013

@polacka Zabudla som povedať, že do obchodu ku nám do dediny, do potravín chodievam normálne s malým v kočíku, (alebo v nosiči), uspím ho počas prechádzky a potom nechám na dvore, nech spinká.,.. 🙂 🙂

carodejnica
22. máj 2013

@eeffka Tak si predstav, že sú deti, ktoré sú umrčané od narodenia, dcérka bola taká istá, tiež sme boli radšej doma prvé mesiace, aby som si ju mohla v kľude nadojčiť, alebo ponosiť. Dnes je z nej sebavedomé, spoločenské dievčatko takže neboj sa @polacka , na socializáciu je čas, rob tak ako to cítiš.
A druhá vec, nie každý ma peniaze na to aby v kuse behal po kúpaliskách a dovolenkách....

polacka
autor
22. máj 2013

@eeffka neviem ci by sa to dalo nazvat izolovanie. Ved on z ludmi aj inymi je. Mozno nie kazdy jeden den. to mam ako chodit s malym do kostola? Tak to mi pride dost divne a na ppostu predsa kazdy den... No neviem. Ja som zase za to aby deita nebolo v priestore plnom ludi a bakterii vies? napriklad by som sa neodvazila so 4m ist na kupko. to mna napriklad desi. Myslis ze v tomto veku uz nanho posobi ze nieje kazdy den s cudzimi? A ja tie mamicky poznam, tykame si. Ved sme chodievali kazdy den dokym este spaval dlho 🙂

jolly84
22. máj 2013

@polacka aj ja mam dvor, tam som radsej ako na ulici, tiez nuda. raz za tyzden si spravim vyletik mimo dedinu. napriklad dnes idem do samorina. a maly sa vobec ludi neoboji. moze ho hockto vziat na ruky aj kocikovat. vobec sa ludi neboji. ak s nim nechces, alebo nemozes chodit po vonku, je fajn, ze ste na dvore. obaja mate svoje pohodlicko. vobec nic nerobis zle. vsak to nie je o tom, aby bol kocik v pohybe, ak zaspi aj v kludnom stave. rob tak, ako vyhovuje vam dvom, respektive si raz za tyzden niekoho pozvi 🙂

polacka
autor
22. máj 2013

@carodejnica to sa nebojis ho nechat vonku? ja bych sa teda bala. jedine s nim dnu. ale to uz by babky nakuuukali a uz by bol hore. Ano mas pravdu. myslim si ze mam co este vylepsit, ale na druhej strane necitim sa tak hrozne previnilo. aspon nie teraz po tejto diskusii 😉

eeffka
22. máj 2013

@carodejnica to nie je o penaizoch ale o pristupe... isteze nebudem sediet doma na riti ako pecival, ked mam muza, seba a druhe dieta, nepojdeme na akcie lebo dieta moze byt umrncane... si predstav ze ked moja reve tak to stoji za to 😀 , to som mala akoze sediet cele leto doma, co ked.....? reve ta reve sak prestane, preco mat stres ? Ma sme chodili odmala s oboma na dovolenku, na kupko, lyzovat, do obchodov ( uuuha zle zle bacily 😀 )

Aj ked som zazila minuly tyzden moju kamosku, "starsiu uzkostlivu matku" co bola cela sv strese ze jej dcera stale reve ( ma 6t a mrncala za 2hod co som tam bola a si 10min !!!)

@polacka co sa tyka chodenia do "kostola", to bol priklad neviem co tam mate... samam som bola na MD doma a ked som nesla von medzi ludi mala som ponorku, mas male dieta len 4m, za par mesiacov to pocitis inak, nic v zlom sama som zazila na sebe a to som aj pracovala na 1/2uvazku ze cim viac sa odtahujes od ludi tym vacsi odlud z teba zostane + nehovoriac o inteligencii, ked len doma papame a kakame, tazko zo seba potom vypotit suvislu zlozitu vetu a expresne protiargumentovat.

Ja osobne som sa na tej MD bavila z nudy aj s osobami co inokedy obieham, predavacky, postarka, dochodkyne 😀 😀 😀 by som na pustom ostrove umrela od nudy.

carodejnica
22. máj 2013

@polacka prečo by som sa mala báť ho nechať vonku, myslíš na dvore? buď ho nechám pod oknom v kuchyni a mám otvorenú vetračku, ale na terase, odkiaľ sa vychádza priamo zo spálne a chodím ho každú chvíľu kontrolovať... viď foto (obe fotené zvnútra)...
alebo ako si to myslela, pred obchodom, keď spomínaš babky? to nie je, to by som ho nenechala, u nás je taký obchod, kde sa dá isť s kočíkom.... 🙂

@eeffka čo ja viem, každý sme nejaký, je keď mám malé bábo, ja som asi ako vlčica, proste musím byť zalezená v brlohu, ja mám rada pokoj a kľud, svoje teritórium, proste hormóny, či čo.... veľa závisí od povahy matky máš pravdu... 🙂
Čo sa týka OC, tak nejde o bacily, mne napríkla nevadí, že sa deti zababrú na dvore od piesku, ale predsa len sa mi zdá lepšie, nech sú na čerstvom vzduchu na dvore, ako v klimatizovaných obchodoch... ja som v lete malej napustila bazénik, kde sa čvachtala celé dni, máme pieskovisko, polieva kvietky... ale uznám je iné, ak niekto býva v byte...

lucinocka
22. máj 2013

@polacka a preco ti vadi, ze zacne plakat? ved ho vezmes na ruky , utisis a idete dalej🙂 to by som ja so svojou nevylsa von ani raz.. ked bola v hlbokom kociku prevrieskala aj 2 hodiny, az na nas ludia pozerali, ze co tomu decku robim..a to nebol plac to boli hystericke zachvaty, trieskala so sebou, dusila sa, kaslala, fialova...teraz v sportiaku je ticho, ale treba ju zabavat, ma kolo seba kopu hraciek, spievam jej po ceste, ukazujem blbosti, rozpravam sa s nou, robim opicky..cize ona sa zabavi a ja dojdem s vyplazenym jazykom domov:D
A tiez ma tearz fazu ze hocikto sa na nu pozrie alebo sa jej dotkne a uz reve.. pritulim, dam pusu a ideme dalej🙂
Pri tak malych detoch sa ocakava ze budu plakat, myslim ze sa nad tym nikto nepozastavi🙂

rolak
22. máj 2013

@polacka svagrina nechodila po dedine s kociarom ani s jednym synom, maju velky dvor, vysupla ich v kociku ba dvor a tam si pospali alebo sa hrali, cele dni su vonku. ide o to, aby bolo dieta na vzduchu a nie aby si s nim nabehala sto kilonetrov. iste treba ho oboznamovat s okolin, ale nie ak vam je to neprijemne. nema v susedstve male deti? najlepsie keby sa s nimi zoznamoval a travili spolu cas napr u vas na dvore.

polacka
autor
22. máj 2013

@eeffka ano ja ta chapem co chces povedat. Len skus pochopit aj ty mna. Ja niesom osoba ktora potrebuje styk s druhymi ludmi aby sa citila dobre. Ja som praveze opak. Ja aj muz sme samotari. Pokial marko samotar nebude tak nevadi. Jasneze s nim budem chodievat do mesta aj do obkodu aj na viyety. Len mam pocit ze teraz by to mohlo byt aj zbytocne. On uz ma skoro 7 m. to som myslela tak ze v 4m mi prestal spavat 3 hodinovky chapes. Nechcem urobit aj v tomto chybu ze ho budem vlacit kae tae a chyti nejaku chripku alebo co. Je to tazke. Chcem prenho to najlepsie a kym mi nepovie co ma rad tak musim len odhadovat. Vies a ked sme na ulici a ostatne deti robia hurhaj a on sa na to zobudi a place lebo si nepospal tak k nim chodit nebudem. Skusim ho zobrat niekde len my dvaja, na tu hradzu napr. ale to je tiez. Je to tak pol hodinka od domu a ked sa mi rozplace zas kym sa vratim domov. Ale budem to muset risknut. Ked uz mi bude pekne sedkat tak to bude ine, na to sa tesim lebo obsedi a bude sledovat svet tym som si ista lebo teraz uz ho vselico zaujima, no ked je v pololeze toho moc neuvidi. 🙂

livocka21
22. máj 2013

@polacka sak ked mas velku zahradu tak nemusis chodit na prechadzky 🙂 vacsina mamiciek chodi na prechadzky preto, lebo sa chcu prejst ony 🙂

macamac
22. máj 2013

@polacka nenechaj sa znechutiť a natlačiť si do hlavy, že ak niečo robíš inak ako druhí, robíš to zle 😉
treba myslieť na to,že každý sme skutočne iný a čo vyhovuje jednému, druhý by pri tom zcvokol

a neboj sa, ešte som sa nestretla s tým,žeby sa z maminy na MD staľ odľud 😕 😖
a že dieťa len preto,že v siedmych mesiacoch neprešlo celý svet, nevedelo súvisle rozprávať 😒
to sú mi novinky 😝

ja som rada,že počas prvej mojej MD som nemala net a pri druhej riadne filtrujem
vieš,ono niekedy fakt tu mamina sa chce poradiť a o pár minút z nej niekto spraví prípad pre psychiatra,dokonca aj jej dieťa....
to je tu ťažko
treba chápať,že sú ľudia viac spoločenskí a menej
a vedci napr. sú ľudia,ktorí celý život strávia hodiny zatvorení v labákoch a skúmajú a skúmajú...a nepotrebujú pri tom byť na Václaváku 😀 😉 a urobili pre ľudstvo možno viac,ako ukecané a spoločenské ženské 😉
to prosím na odľahčenie, nikoho nechcem uraziť
len preto ma vždy ten vedec napadá,lebo môj syn tiež bol dosť vláčený a socializovaný,ale za to sa z neho nestal typ stredobodu pozornosti...je tichý, kľudný, k hre nepotrebuje extra spoločnosť, dokáže byť sám so sebou a hodiny sa hráva sám...premýšľa,niečo zostrojuje...v rodine hovoria,že bude chirurg alebo vedec 😀 😀 a to nemá po mne, ja nemám rada nejaké dlhé úvahy, ja som akčná a občas až prerýchla 😀 😀 😉
dodnes o ňom nevieme-fakt, on je taký tichý člen 😀 a to ti poviem,pochodili sme s ním viac ako s malou...zato jej je plný dom 😀 😀

takže podľa mňa, s povahovými črtami sa narodíš a tým,že s pár mesačným nechodíš na pol dňa preč neznamená,že z neho bude nejaký asociál

achjaj
ja som inak pochopila,že nie si zamknutá len v dvore,ale že nespĺňaš kritéria dennodenného prechádzkovania 😉

nech je tak či onak, ty vieš sama,čo je pre vás najlepšie 😉 🙂

polacka
autor
22. máj 2013

@carodejnica Super ja to mam podobne. A myslela som v tom obchode. Tu je taky krpaty obchod tam som este ani nebola a ani sa nechystam. je to hned na hlavnej ceste (priamy tah na Piestany) takze hluk.

macamac
22. máj 2013

a k tomu bytu
áno, kto býva v byte,je to riadny rozdiel
ja som vyrastala v meste v byte a mama dodnes spomína,aké to mala náročné...obe sme chceli ísť von, musela odstaviť obed, obliecť nás aj seba-veď fakticky už vyjdením pred dom šla medzi ľudí,tak nepôjde v teplákoch od sporáka...potom keď sme na obed prišli, boli sme samozrejme okamžite hladné...bolo treba dovariť....
skrátka v bytoch je to určite o tom,že tam fakt denne vonku na prechádzke alebo pri baráku,ale s tým rozdielom,že sa obed nemôže nechať variť (napr.),ako si to môžem dovoliť ja-som vonku, na terase v teplákoch 😀 deti šantia na dvore a ja kľudne varím a robím si aj doma zároveň
toto je pre mňa úúúžas, ktorý by som nemenila a som rada,že teraz som tam,kde som 😉

polacka
autor
22. máj 2013

@macamac ano to by som asi nezvládla v byte. Ja som na dome vyrastala takze pre mna to je prirodzene. Je velka výhoda ked si mozem navariť kym maly vonku spí. Ked zacne chodiť bude to zas o inom...

petra8786
22. máj 2013

my nechodine kočikovat,ja kočikovanie teda nemam rada a neuznavam nejaksi..mame rodinny dom ,.sme na dvore hrame so so psikmi ,alebo nejak sa zabavame..nevidim na kočikovani nič extra a to ze dieta nebude socializovane a bude sa bat ludi je uplna hlupost,nezavisi to od kočikovania....doma mame bazen,aj tam sa pohrame....ja ho nechcem odmalička zase učit len behat cele di po vonku medzi deckami..nech sa radsej nauči ako sa zabavit aj ked je sam,nech sa nauci byt samostatny..nie len deti ,detia ič ine,,,hmm moj nazor..maly ma 8 mesiacov

petra8786
22. máj 2013
renab
22. máj 2013

@polacka rob, ako to tebe vyhovuje. 7-mesačné dieťatko o nič nepríde, že sa nepreváža po dedine. vonku je a to je podstatné.

polacka
autor
22. máj 2013

Dakujem dievčatá.

dionyzka
22. máj 2013

... ja si myslim, ze treba s nim chodit von - u po dedine. Musi si zvyknut na ludi, na auta, na bezny zivot - aby sa nebal, jednoducho vsetko bral ako beznu sucat zivota. Treba sa stretnut s inymi mamickami, pokecat, deti sa pohrat. Moj nazor.
Predstav si, ze mas 2 alebo 3 deti. Nepojdes rano do skolky, lebo Ti najmensie neobsedi v kociku alebo place. Urcite nie, dieta sa nauci, chce to len trpezlivost.

betina1984
22. máj 2013

@polacka my si teda nevieme predstavit, ze by sme nechodili... Tiez mame dom, aj zahradu, ale mali radi pozeraju po vonku... Tiez sa bali ludi, ale zvykli si. Tiez mi kolkokrat vrestia na celu dedinu, jeduju sa, biju sa... No a? Preto nemam chodit s nimi von? Teraz mame rozbombardovanu celu dedinu, je tu kopec bagrov, nakladiakov... No neni nic lepsie, strasne radi sa pozeraju, chodime pozerat kacicky na potok, trhame kvietky, chodime na detske ihrisko... Chodime von 2-3 krat denne na 1,5 hodinu, niekedy ich vypustim doma na travnik, radi sa nahanaju v trampoline... Je dobre, ked si zvykaju na ludi, nebudu taki bojazlivi...

polacka
autor
22. máj 2013

@betina1984 to je velmi pekne. Ved ja nehovorím ze nebudeme chodievat von kvoli tomu ze maly place. Myslím ze to je týmto obdobím kedy este nesedí normálne a v pololahu ho to po chvíli omrzi. Verím ze za nejaký ten mesiac sme vonku urcite ked uz bude sediet. Bude uz viac okukany a tak. Ja nemam v pláne prezit jeho detstvo na záhrade.

katren
22. máj 2013

@polacka my sa tiez nechodime prechadzat po dedine..... 😝 a naco aj? mame velky dvor, doma vsetko "po ruke" a nemusim balit tasku.....a dalsim dvom to tiez vyhovuje 😉
hlavne, ze sme vonku 😉