Soplík a kašeľ u 1-mesačného

elis_00
22. sep 2018

Ahojte, máme doma 5-týždňového chlapčeka a cca týždeň trvá, čo má soplík, tak sme odsávali, ale už sa objavil aj kašeľ a dnes sa nám tým kašľom aj začal dusiť, chudák nevedel čo má robiť, tak sme rýchlo vytiahli soplík z nosa a už začal dýchať...No ale bojím sa, neviem čo mám robiť, či ísť ku lekárke, ale tá zasa predpíše nejaké lieky, tomu by som sa chcela vyhnúť. Máte skúsenosti? Čo pomáha? Ďakujem veľmi pekne! ♥

deginko
22. sep 2018

@elis_00 morska sol..ja osobne najviac idporucam.physiomer,pekne rozpusti hlieny a potom odsat..ale zasa neodsavat moc casto bo sa moze vysusat sliznica a tym tvorit este vacsie mnozstvo soplikov,ja odsavam hlavne pred spanim

petinkaaa
22. sep 2018

Morska sol staci kupit tie jednorazové ampulky chicco akebo libenar, kvapky do nisa moze tiez ja som davala nasivin a trba ist k lekarovi aspon pre fenistil.

lienka9
22. sep 2018

@deginko nam lekarka tiez povedala..rozpustit morskou solou, odsat a nasledne zvlhcit nejakym nasivinom pre deti..

elis_00
autor
22. sep 2018

Ďakuje, to mu pomôže aj na kašlík? A prosím vás, to dusenie bolo normálne? Mám strach teraz aj zaspať.

deginko
22. sep 2018

@lienka9 presne tak to robim aj ja..tiez morska sol odsat a nasivin..ale ten davam vylucne na nocny spanok aby pekne dychala a dobre spala,ale cez den sa snazim pikial sa da nasivin zbytocne nedavat..iba ak je ozaj,ze tazke dychanie tak dam aj cez den..🙂

deginko
22. sep 2018

@elis_00 pravdepodobne ma kasel lebo mu stekaju sopliky do hrdla..ak das tu sol a pekne vsetko vysajes malo by byt ok 🙂

grelu
22. sep 2018

@elis_00 ja by som mozno isla na pohotovost, ak sa to zhorsuje...nas tiez mal tak ako mesacny a skoncili sme v nemocnici so zapalom priedusiek. Pozri si RSV virus

miirabell
22. sep 2018

@elis_00 pri stekajucich hlienoch do hrdla sa odporuca vyvysena poloha. Pokojne pod matrac v postielke dat deku alebo mensi vankus. Dietatko sa moze dat do polohy az 45 stupnoveho uhla, ak je to nevynutne, ale zvycajne az tolko netreba. Nam to poradila lekarka a pomohlo ;)

lubik87
22. sep 2018

@elis_00 hygiena nosa ..dávaj libenar odsaje a libenar...choď určite k dr nech spraví crp a budeš vedieť či bude liek opodstatnený..teraz máš vo vzduchu veľa.virusov my sme chorí celá rodina :/ kašle ti drobček lebo mu zatekaju sopliky...môže mať tiež RVS vírus ..mala zhruba trojmesačna mala ..