Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spanie trojmesačného bábätka

dominika0126
11. apr 2021

Ahojte. Idem si po radu. Maly bude mať 3 mesiace a zdá sa mi, že veľa spi. Vydrží tak hodinku hore, max. hodinku a pól znova chce spinkať. V noci sa budí len na papanie a hneď zaspinká. Preto sa chcem spýtať, či to tak mali aj vaši detičky.
Viem, že každé dieťa je iné, len som z toho nejaká znepokojená.
Tak do 2 mesiacov zaspal aj na 10 minút má gauci, ale teraz vyslovene len v postieľke alebo v kočíku zaspí. Spinka tak hodinku

s_a
11. apr 2021

A čo iné by akože také bábätko malo robiť a ako dlho by podľa teba cez deň malo byť hore? Pol dňa? 🙈

denden77
11. apr 2021

este je malicky 😊 a ty bud rada a uzivaj, casom to skonci a budes len spominat so slzou na krajicku, ako si si mohla v klude kavu vypit 😂

dominika0126
autor
11. apr 2021

Len sa slušne pýtam. Som prvorodička, nebeha mi 6 deti po dvore...

marianarem
11. apr 2021

@dominika0126 Nas vydrzal takto kratko hore este aj ked mal 4-5 mesiacov, takze mne to pripada byt v poriadku.

adelaida33
11. apr 2021

Podľa mňa je to v poriadku. Aj moje obe deti v tom veku toľko spinkali a aj max. toľko vydržali byť hore.

zuvelyn
11. apr 2021

Aj moj tak spal, och koľko času som mala na seba vtedy, teraz bude mať rok a stale dobre spi v noci od 19 do 7 zobudí sa len na mlieko raz - niekdy dvakrát a hned spi ďalej, a cez den od 11 do 14-15. Buď rada za nenáročné dieťa 🙂

ptmt1011
11. apr 2021

Ved je este maly. Co ine ma robit. Bud rada! Moje deti spali max15minut. Pol roka. Potom horkotazko pol hodku. Az po roku pali poobede hodinku dve

alexandra2010
11. apr 2021

@dominika0126 Ahoj. Donosene dieta ktore ma ca 3 mesiace papa cez den asi kazda 3,5-4 hodiny. Vydrzi byt max jednu hodinu po jedeni, potom spinka. Ked vecer napr. o 19 papa, tak v noci este dvakrat je hore na jelo. Po 4.mesiaci sa to bude menit, viac hore a dlhsie case medzi jedlom, v noci jedno papanie. To je skusenost po svojich dcer, obidve rovnako a dalo sa ich dobre nastavit 🙂
Uzivaj si.

danielahamar
11. apr 2021

mám 3,5 mesačného a áno, vydrží hodku, najviac dve cez deň, ale potom nasleduje 15-30minútový šlofík a pokračujeme dalej, takto je to až do večera a o cca 18 máme nočný spánok, cca do 3 prvé budenie a potom o 6 druhé budenie a pokračujeme dalším dňom aj dnes, za celý deň hodil 3x15min. spánok😨

dominika0126
autor
11. apr 2021

@alexandra2010 Maly nemal ani 3kg, keď sa narodil a teraz budeme mat len 3 mesiace a už má vyše 6kg. Ešte som sa tým ukludnovala, že asi rýchlejšie rastie, tak možno preto potrebuje toľko spinkať. V mojom okoli čo sú mamičky, tak ich deti sú pomerne dosť dlho hore. Preto som chcela vedieť aj názor druhých. 🙂

alexandra2010
11. apr 2021

@dominika0126 ano. moze byt tak. moja mala po prepusteni 2800 g a spala do konca 4.mes vela. mala aj zltacku. vtedy bolo dolezite ju budit kazde tri h na papanie.hlavne sa neporovnavat s inymi detmi. casto ide o chybanie rezimu a deti su vytuningovane , prekrmene...a spia do 20 minut cez den a potom su nervozne, potom sa uz nevie ci su hladne, ci maju krce z vela mlieka alebo ci su len unavene. Postupovala som podla knihy Tracy Hogg, nastavila som moje baby a fungovalo super, aj ked rozne deti mam.
My mamy mame byt nad vecou a naozaj snazit si to nastavit. deti sa nenarodia s prirodzenou schopnostou denneho a nocneho rezimu. Potrebuju nasu pomoc.

sruma
12. apr 2021

@dominika0126 myslim ze je to v pohode 😊

lucylliana
12. apr 2021

Náš maly bol hrozný spáč v 3mesiacich bol tak hoďku pol hoďku bdelý a potom zasa ďalej spal a deti sa menia priprav sa že to čo platí teraz o mesiac už nemusí

mravenek
AMBASÁDORKA
12. apr 2021

Aj my sme to tak mali...teraz ma mala 9 mesiacov a už je to úplne iné. Takže fakt užívaj 😉

lenka2710
12. apr 2021

@dominika0126 aj môj tak spával zhruba do 4mesiaca, joj to boli časy, som nevedela čo s voľným časom 😂😂 teraz ma 10 mesiacov a vydrží byť hore tie 3-4 hodiny, o 10 prvý spánok o 15 druhý spánok, o 20 nočný spánok, jedno krmenie, o 7 budíček 😊 ale od 5.mesiaca spáva zatiaľ rovnako, čakám kedy prejdeme na jeden! Staršia od 11 mesiaca mala len jeden a od dvoch rokov ziaden, to boli nervy, celodenny kolotoč, takže si užívaj a hlavne neporovnavat 😉