Spánok 1,5 mesačného bábätka. Koľko by malo spinkať?

ladybird1l
19. feb 2007

ahojte mamicky, chcela by som Vas poprosit o radu, alebo nejaky komentar k mojmu problemu. Moje dievcatko sa mi zda, ze na babatko velmi malo spi. RAno sa zobudi, napapa a do takej jednej dve hodinky spi. Potom zase papa a ideme na prechadzku, tak v kociku dalsie dve hodinky spi. To sa zobudi o takej piatej, a potom je hore do dvanastej. Je uplne cula, ked zaplace tak len kvoli tomu ze je hladna, ale to by ma cumlala kazdu pol hodinu, tak ju musim zabavat nech ma aspon hodinove prestavky medzi papanim. Aj ked sa ju snazim uspat, tak drieme desat minut a potom je zas hore. O tej dvanastej, pol jednej mi zaspinka a potom sa budi bud okolo stvrtej alebo piatej, takze za noc v podstate jeden krat je hore.Ale ked to zratam, tak za den aj s nocou spinka dokopy 10 hodin. Nie je to malo? Je mozne aby bolo 1 a pol mesacne babatko hore sest hodin vkuse?

ladybird1l
autor
22. feb 2007

chcem sa vam pochvalit alebo postazovat (?) ako sme spali vcera. RAno vstala o osmej a hned po papani spala styri hodiny, to som zirala, lebo tak dlho davno nespala. Poobede sme si obidve zdriemli od tretej do stvrtej. Tak som si povedala, ze ju skusim tak zabavit aby vydrzala hore do tej siedmej osmej, aby pekne v noci spala. Lenze to moje dievcatko, vesele, ciperne si bolo hore do jednej v noci. Cize dokopy sedem hodin. A to mi ani neplakala, jednoducho oci vyplestene a usmev stale na tvari, az okolo pol jednej bola uz nervna ze sa jej nedari zaspat, nakoniec mi zaspala pri prsniku. Ja uz som bola vecer zufala, lebo od osmej som sa ju snazila xkrat uspat, a vobec nic nezaberalo, vobec sa jej nechcelo spat. Od tej jednej mi potom spala do siedmej hodiny rana, takze sme sa nakoniec pekne v noci obe vyspali 😵

adkaw
22. feb 2007

no my sme tiež dnes v noci podozrivo dobre spinkali 🙂 zaspal o 12tej a spinkal až do 5tej rána 😀 to som nezažila od začiatku tehulkovania prespať 5 hodín 😀

vladusko
24. feb 2007

My spíme doteraz doma cca 30 minutovky. Pokiaľ chcem, aby malý spal dlhšie, musím s ním ísť von. Ani vonku Ti nespí dlhšie? Ani my sme cca do 3 mesiaca nespali boh vie ako dobre, potom sa to upravilo. Dovtedy zaspával len na prsníku, teraz sa mu to podarí niekedy aj za pomoci dudlíka a niekedy aj úplne samému. Tiež som išla zošalieť, keď som videla ako mojim susedkám a kamoškám deti úkážkovo spia. Ale faktom je, že každé dieťa je iné.

adkaw
24. feb 2007

vonku zaspinká hneď a to hlavne v aute 🙂 to potom potiahne aj 3 až 4 hoďky ale doma najviac hodinku 😒

ladybird1l
autor
24. feb 2007

moja mala najdlhsie spinka vonku, ked dojdeme domov,taha este aj doma, dokopy aj styri hodiny, ale to je vsetko co zez den naspi, potom zaspi az o dvanastej v noci.

susanh
25. feb 2007

Co sa tyka spinkania, nemate nejake tipy, ako naucit babatko zaspinkat v postielke? Moja 5-mesacna babika skoro nikdy nevie sama zaspat. Ked som ju kojila, zaspinkala na prsniku, ale teraz ked odsavam, neda sa. Musim ju vzdy uspat na rukach, a casto k tomu este aj pochodovat. Cumlik ju ukludni, aby neplakala, ale k zaspinkaniu samotny cumlik nestaci. Neviem ,ci je vobec mozne naucit ju uz v 5 mesiacoch zaspinkat sama, ale neskor to bude mozno este horsie, ked si zvykne. Ake mate skusenosti?

ladybird1l
autor
25. feb 2007

susanh, tak to by aj mna zaujimalo, moje vyse mesacne dievcatko vacsinou zaspava pri prsniku,obcas mi zaspi pri odggnuti na hrudniku, obcas ju dam do vajicka kde ju kolisem,a zopar krat sa mi ju podarilo uspat cumlom a hladkanim medzi ocami po nosteku. V postielke mi spi len cez den, ked sa jej podari zaspat na pleci pri odgrgnuti, tam ju potom prelozim. Ale poznam kocky, co deticky davaju doma do kocara alebo na hojdacku, aby ich dobre uspali.

adkaw
25. feb 2007

ani môj štuplík neviem zaspať sám v postielke, zaspí iba na prsku alebo v aute takže zaspávame s prskom a samozrejme v maminkynej a tatinkovej postely 😀 v postielke spinká len cez deň keď mám robotu 🙂 neviem či robím dobre ale teraz ho proste chcem mať stále pri sebe 🙂

ladybird1l
autor
26. feb 2007

adkaw, tu chybu robim aj ja, a myslim ze kopec mamiciek. Mne by bolo za malou velmi smutno, keby na noc spala v postielke, to by som nedokazala ani zaspat 😉 Ani neviem, kedy je cas na odvykanie 🙂

adkaw
26. feb 2007

asi nikdy 😀

michaelina
26. feb 2007

my mame taku skusenost s mojim 3 mesacnym pokladom taku ze plati pravidlo cim je unavenejsi tym horsie zaspava, vzdy sa snazim odsledovat 1-1 a pol a ked vidim ze uz pomrnkava odkladam hracky a sup do postele s otvorenymi ockami, hladkam ho po tvaricke chvilu protestuje a potom zaspi ale ked je uz moc unaveny sputi rev a to viem ze ho iba takto neusoim a musim ho vybrat na ruky. ked bol mensi tak okolo mesiaca dvoch tiez som mala pocit ze nic cez den nespi iba v kocari, teraz to nechcem zakriknut ale dokopy tych 16 hod pospi, doobeda 2x po pol hodke az 3/4 hodke, poobede kocik 3 hodky, podvecer pol hodka a v noci tak 11 hodin. drzim palce

ladybird1l
autor
26. feb 2007

michaelina, moja mala patri medzi nespave deti, cez den spava dokopy tych 5 hodin do takej stvrtej, a potom je schopna byt hore do polnoci. Obcas mi tiez spusti taky strasny plac v noci, ze zo zaciatku som si nevedela pomoci a nevedela som co je s nou. Ako pises, tiez je tak unavena ze nedokaze vobec zaspat a nepomaha ziadne uspavanie. Vtedy si ju dam do vajicka, len chvilku kolisem a je v hajane, potom si ju prelozim do postele bez toho ze by sa zobudila.

tinockaaa
26. feb 2007

ahojte,
ladybird tak to si ma potešila, naša Alica má rovnaký režim, už som si začínala myslieť, že mi šibe. vstáva o ôsmej, potom si doobeda ešte zdriemne, aby som si stihla umyť zuby, dať sprchu a prípadne upratať, vyžehliť a tak. potom poobede okolo jednej ideme na prechádzku, to spí v kočíku aj tri štyri hodiny. a potom je s nami hore a sleduje náš týždňový program od CSI cez doktora Housa a tak podobne. a spať ide až o polnoci. snažím sa jej vysvetliť ako také malé dieťa má spať, ale nedá si povedať. 😀
najnovšie ju vie uspať už len manžel, hladká ju po hlave alebo po brušku a zatiaľ to funguje, tak uvidíme.

ladybird1l
autor
27. feb 2007

tinockaaa, tak to si ma pobavila, ale som rada,ze ani mne nesibe, a ze moja babulka nie je samotny taky pripad, najzaujimavejsie na tom je, ze ona ked je tak dlho hore ani neplace, len je cula a vesela 🙂 my stale hladame nejaky sposob uspavania, ale vacsinou je to pri prsniku, obcas s cumlikom a hladkanim medzi ocami

tinockaaa
27. feb 2007

ladybird1: ani Alica neplače keď je takto dlho hore, skôr nás pozoruje a chce sa rozprávať. myslím že je nervózna vtedy, keď sa ju silou-mocou snažíme uspať, pretože by "mala" a ona nechce. keď ju nenútime tak je celkom kľudná. 🙂 ja len dúfam, že sa to časom ešte upraví. 😉

ladybird1l
autor
28. feb 2007

tak v to dufam aj ja, ale znama mala podobny pripad, teraz ma jej syncek tri mesiace a pekne spi cez den, zaspava v krestansku hodinu a v noci sa jej budi len raz. Uz sa tesim na tie casy...

maca793
3. mar 2007

moja maličká do pol roka neprespávala celú noc. budila sa 2x na krmenie. keď začala prespávať celú noc, bola som ešte viac unavenejšia ako keby som nepspávala vôbec. rada si pospí vonka a to aj 3 hodiny ale ako náhle prídem domov, tak je hore. aj doma, keď je ticho, tak spinká 2-3 hodinky a niekedy nespí vôbec. potom večer zaľahne a nepohne sa do rána. zvyčajne vstáva okolo 7 ráno a večer chdieva spávať okolo19.30 a niekedy aj skôr. keď býva chorá, tak mi zaspí aj okolo 18.00 a spí až do rána. ja jej dám večer okolo desiatej mliečko a haja až do rána do ôsmej. teraz, keď jej idú zúbky, tak sa mi v noci prehadzuje, prespí síce celú noc ale potom zahaja hneď ráno a spinká až do obeda.

ladybird1l
autor
4. mar 2007

maca793, tak to zi zavidim, ze ti tolko spinka, moja nadalej spinka cez den malinko, vacsinou len v kocariku ked dojdeme zvonka, tak vtedy potiahne aj tri hodinky. Ale ked sa zobudi o svrtej, tak je stale schopna byt hore tych 7-8 hodin,obcas s desatminutovymi spankami, takze pravidelne zaspavame o polnoci, to sa mi potom zvykne budit o tej 4-5 a potom uz len rano. Ale nestazujem si. Pocula som, ze to mohla zdedit po mne, lebo ked som bola tehotna, skor ako o dvanastej som nesla spat, uz vtedy ma svokra upozornila, ze mam chodit skorsie spavat, ze to mala pochyti...a zda sa pochytila...

zuz11
4. mar 2007

tak nasa nabehla teraz na rezim a spinka tak ze 7h, 3h, 3h, 2h a cca 1h a tzch 7hodin spinak tak od 21 alebo 22 ( to uz od jedneho mesiaca obcas je s toho aj 8 a dokonca aj 9hodin) to v kuse a je iba kojena 😵

ladybird1l
autor
4. mar 2007

a kolko ma tvoja mala zuz? Moja bude mat mesiac, vraj sa ten rezim po dvoch mesiacoch upravi, uz sa na to tesim...

zuz11
4. mar 2007

hej nasa na system nabehla ked maja dva mesiace ale od narodenia vela sinkava a dlho 😵 ked ideme posla reyimu papa 6 krat, teda jedno kojenie prespi v noci 😵 a aj ja sa dobre vyspim 😀

newyorkgirl
4. mar 2007

ladybird, neboj upravi sa to... aj nasa byvala cele dni hore, okrem toho, ked sme boli vonku a tiez s usmevom na tvari, pokial nezivala, tak nezaspala... potom sa to upravilo, ze rano vstava medzi 7-9 ako kedy, a kazde 2 hodky buvkala po 30min. cely den, okrem prechadzky vonku to spi aj 2-3 hodky, no a vecer uz jej to troska natiahnem, lebo mi zacala vstavat o tej 7mej, tak sme ju zacali davat buvat po 9tej a nie po 8mej... drzim aj tebe palceky, musis vydrzat 🙂

zuz11
4. mar 2007

new, a spi v kuse od deviatej do deviatej? a kojis?

ladybird1l
autor
10. mar 2007

no uz mam dojem ze sa nam to pomalicky upravuje, cez den spinkava tak po hodinke zopar krat, a uz dva vecery mi zaspala tak, ze o deviatej vecer zaspala a zobudila sa rano o siedmej, no parada...

emjee
18. jún 2007

danculik • 1d • Dnes o 16:23
Ahojte skusene mamicky,chcela by som radu od vas.Sme s manzelom uz tak trosku aj zufali.Nasa mala nechce spavat,vlastne strasne malinko spinka.ci je to cez den a ci v noci...vlastne cez den spi mozno dve hodiny a potom az vecer zaspi..ale to bud neskoro vecer alebo az po polnoci a spi 5 hodin..a potom este dospi dalsie 2 hodky..cize dokopy spava denne 10hodin..ani vonku nechce spat..no a ked nahodou zaspi tak sa vzdy na nieco zobudi po 20minutach...poradte co mame robit?myslite ze je to normalne ked tam malinko spinka??vsade pisu ze novorodenci spia najviac zo vsetkeho..ze by to malo byt okolo 16-20 hodin..a nasa mala ma iba mesiac...viete pordit niekto?

zgurkaa • 2d • Dnes o 16:29
Ahoj danculik. Ja som citala ze je normalne, ked deti (je ich len male %) cez den nespia, aj taketo male. Ale tieto deti prespia aspon noc (s prestavkami na kojenie). Mozno nezaspi skor vecer kvoli kolikam. A co nato vravi lekar?

vavka33 • 2d • Dnes o 16:33
Oni toho napisu 😉 Ale nie,vazne,ked to tvojej malinkej staci,tak s tym nic neurobis.Aj moja starsia dcerka tolko malo spavala,no po 4mesiacoch prespala toho dost cez den a uz celu noc.Neboj,mala vie,co potrebuje a hlavne kolko spanku.

danculik • 1d • Dnes o 16:57
zgurkaa...tak k doktorovi ideme az o tyzden tak som zvedava co na to povie,uvidime..koliku mala raz to sme zistili hned...ona aj ked na nej vidno ze je unavena zyva o dusu ocka ma cervene a nie a nie zaspat...v noci spinka celkom slusne,teda doteraz tak spala..vies ono na zaciatku ako sa narodila,vkuse spala,az som sa cudovala ze tak vela spi(to bolo len v prvych 2 tyzdnoch)..no a teraz...je to katastrofa...

vavka33...neviem ci jej to staci lebo ona by aj spala ale neda sa jej..ja dufam ze sa to zmeni od tych troch mesiacov...

Ps:..potrebuje dieta k tomu aby kludne zaspalo aby bolo ticho v izbe?

zgurkaa • 2d • Dnes o 17:06
Moja to nepotrebovala, hlavne cez den nie. Prve tri mesiace prespala, aj pri hluku. Ked sme mali navstevu spala najlepsie. Vecer jej, rozpravanie a telka trocha vadila.

vavka33 • 2d • Dnes o 17:34
Lea to tiez nepotrebovala,teraz musime byt uplne ticho.
Skus ju uspavat vonku a moc ju neobliekaj,mozno jej je teplucko.Lea nezaspi,ak jej je teplo.Vyskusaj cajik-mamickino pohladenie,je na ukludnenie. 😉
A ked ju kojis,daj si medovkovy cajik,tiez je na dobre spinkanie.alebo jej daj tri kv.fenistilu.Ja som musela dat Lee v sobotu,cely den nespala a pritom sa jej tak chcelo.Po tych kv.sa skludnila a zabuvkala.

kasis • 1d • Dnes o 17:35
Ahoj danculik, neskusali ste ju uspavat. My nasho Matka musime cez den uspavat, lebo by tiez nespal, drzime ho hore tak 1,5-2 hod, nech sa vysanti a potom aj ked s revom sa ho snazime uspat tak ze mu dam cumlik a plienocku ku hlavicke a hladkam ho po vlaskoch. Prvych 10 min protestuje a puci sa, ale po 15 min uz spinka aj 2 hod. Nam tiez nechcel okolo mesiaca spavat a to preto, ze bol taky unaveny, ze uz zaspat ani nemohol. Ale ak je tvoja malicky ludna a neplacka, tak jej to zrejme staci, uvidis co ti povie doktorka, ale kazde dieta je individualne, len rodicia musia zistit, co je zac.
A k tomu hluku, Matko zspi aj pri telke, len stisim zvuk, iba vecer ma tmu a ticho a zaspi sam v postielke.

slenka • 1d • Dnes o 18:18
Ahoj danculik - uplne suhlasim s kasis. Nasa malicka po prichode z nemocnice stale spala, ale postupne prestala a okolo 1-2 mesiacov nespavala takmer vobec cez den (len take 20-minutovky)a v noci tiez nic moc (kazde 2-3 hodiny bola hladna). Po tych dvoch mesiacoch nam zacala dost cez den plakavat, tak ja som s nou pochodovala, natriasala... Potom prisla ku nam na navstevu mama a povedala,ze asi place lebo chce spat. Mne sa to zdalo ako blbost, ale ked ju mama uspala (hladkanim, spievanim, hojdanim na rukach) a mala spala niekolko hodin, cucala som ako puk. Odvtedy ju cez den uspavam rovnako ako vecer pred spanim a mala spava cez den asi 3x po 2 hodiny.

adicka • 1d • Dnes o 19:30
danculik,moj maly sa toho cez den tiez nevyspal,ale teraz sa s nim dlhsie pohrajem,a potom mi pekne buvinka,malicke sa musi iba unavit a potom to pojde,taktiez velmi dobre spinka ak si ho otocim na bok a tlapkam po zadocku,to spinka ako dudok.Aj my sme mali cez den problem po prichode z nemocnice,no v noci ani raz,ak neratam dni kedy bol chory.

evaka
18. jún 2007

Emjee, never tomu, čo sa píše v knihách. Fakt je každé bábo iné, jedno potrebuje viac spánku, iné menej. My sme tiež za malinkata spávali max. 12 hd. denne. Teraz je to cez den všeho všudy 3 hodky, v noci od 8, pol 9 do 4 rána. Inak to je potešenie, vstávať tak skoro ráno, ale už som si aj pomaly zvykla (Ja závidím Ladybird, radšej dlho do noci, ako hore skoro ráno 🙂 ) Presne viem ako sa cítiš, nezúfaj, len vydrž 3 mesiace, potom sa to na 99% zmení , a ak by aj nie, to už si fakt zvykneš 😀 a budeš to brať v pohodke. Moja malá spinkala predtým cez deň po 10 min., teraz je to po 45 min. Dlhšie ani za svet ☹ A je pravda, že toto teplo nie je pre miminá ideálne. Ešte jedna rada, u nás to zabralo (tiež to vymyslela mama a ja som čumela ako puk, ako písala aj slenka) - aby si uspala bábo, dať plienočku na tvár, bude mať pocit bezpečia, tmu, teplo...neviem, naša proste inak počas dňa nezaspí, fakt mi to hrozne moc pomáha. Neboj,nezadusí sa, a ak jej bude teplo, posunie si ju z tváre dole, (sama som mala strach, že mi ju mama zadusí 😀 )
Pre všetky maminy nespavých bábätiek, keď bábätká nespia, tak sa učia a vnímajú svet, tak sa aspon tešme, že budeme mať bystrejšie a vnímavejšie deťúrence 😉

tonicka
18. jún 2007

danculik, gratulujem Ti, mas podobne dieta ako ja. 😀 Moja zacala spavat az v 3,5 mesiaci omnoho viac ako ked bola novorodenec.Niekedy mam pocit ze prespime cely den, hoci vtedy musim byt pri nej. 😀 spavala tak 4 x po 15 minut cez den(aj to len na mne)A v noci 3hod+1,5+1,5 a medzi 3-4 sme mali na hodinku rano a museli sme sa trosku pohrat 😵 Inak nam pomohlo pevne zavinutie do plienky, lebo inak si ruckami behala okolo tvaricky a budilo ju to 😉 Zelam vela sil a usmevu na tvaricke 😵

johanka.
13. jan 2010

Ozivujem tuto temu, mam tiez take malo spave babatko. Spociatku som sa ju vzorne snazila davat do postielky, ale bolo bez sance, ze by tam zaspala, dokonca aj ked som ju tam ulozila spiacu, za par minut mala ocka otvorene a spustila strasny narek. Pritom som videla, ako jej az oci vyvracia od unavy, ale za ten svet ich nedrzala zavrete. Tak som to po case vzdala a robim vsetky spankove chyby: beriem si ju na noc do postele a necham zaspat pri prsniku, a cez den ju nechavam spat na mne pripadne sa ju snazim (nie extra uspesne) udrncat v kociku, Ma strasne cujny spanok, kazdu chvilu sa trochu preberie, a ked pri sebe nikoho neciti, okamzite je uplne bdela. Takze spanie na rukach alebo v satke je jediny sposob ako jej dopriat kvalitny spanok Povedala som si, ze prve tri mesiace nebudem riesit vychovu, ale zakladne biologicke potreby, medzi ktore patri aj dostatok spania. No desim sa toho, ze ju budem mat velky problem casom naucit spat samu, ze to bude velmi bolestive. Mate s tym nejake skusenosti? Smiem dufat, ze sa to trochu spravi samo, ze sa nauci hlbsiemu spanku? Ako ste to riesili, kto ste mali podobny problem?

kacka123
17. jan 2010

johanka
ahoj sme na tom presne ako ty 🙂. Nasa mala ma presne tri mesiace a tiez som si povedala, ze od troch meisacov by sa mohlo nieco zmenit. Mame presne ten isty problem co ty aj robim vsetky strasne chyby :D spanie na mne, na prsniku, v posteli a pod...
Ja stale dufam, ze ked zacnem davat prikrmy tak sa to zlepsi ale to sa len tak utesujem, lebo naozaj si neviem predstavit ako ju vsetky tieto zlozvyky budeme oducat :(

veve80
17. jan 2010

johanka, kacka,

nas oliverko ma 5,5 mesiaca, a prve dva mesiace ccez den vobec nespal. ked zaspal na chvilku na prse, tak sa zobudil hned ako som sa pohla.
od konca tretieho mesiaca sa to upravilo, najprv som ho uspavala v sedacke, kde mu vyhovovala poloha v pololehu ( myslim ze kvoli kyseline, kt. sa mu vracala ked si odgrgol), a teraz spava dva az tri krat v kociku vonku a v noci spi od 20.00 do 8.00 ( kojim kazde dve hodiny aj v noci, ale to vacsinou ani ocka neotvori )

vydrzte, ono sa to vsetko zmeni k lepsiemu 😉