Spánok 7-mesačného chlapčeka - kedy prespí bez kojenia?

vojtasova
10. sep 2020

Máte aj vy maminky skúsenosť ako ja..?
Mám 7 mesačného syna , kojeny plne podľa potreby a pred spaním + cez deň papa, tuhú stravu. (Samozrejme podľa toho čo už všetko môže )
Ráno vstane ..vselijak okolo 6:30,dnes napr.5:30 .. chodí spávať pravidelne približne ...okolo 20:00..
Vždy je hore tak 2,5hodiny-max 3 ale to už je zlý a mrzuty. Výhra sa sám,snažím sa ho učiť tak aby som mohla popritom keď je hore aj niečo robiť ..keď vstane..ide spinkať okolo 9:00-9:10..približne nejde dosť vždy presne na hodinky.chodime aj vonku v bugyne je pokojný..sedka si,mrmlee
Len ten spánok..
Neviem ale snaží sa prísť na to že sa dá krásne spinkať a oddýchnuť cez deň.. niekedy mi spí 40 minút inokedy 1,5h...niekedy aj viac..niekedy my vypadne dudel a mrnci čakám či sa neukludni neotoci na bok ale musím a utekám mu ho rýchlo dat pri najhorsom prsník a spinka ďalej niekedy vstane..a je spokojný..smeje sa,od včera ma 2 spánky cez deň,podľa potreby spinkať.á aj 3..keď chce dám ho spinkať keďže vidím že je unavený. Ide o to myslíte si že sa mi naučiť spinkať dlhšie?? Bez toho aby som hodila nakojit ak ho šla dať dudel? Nie je to tak vždy... samozrejme..a v noci..sa strašne často budí.. spi v svoje postieľke..ktorá je spojená s manželskou,ale aj tak..veď ma cíti som pri ňom.. nad ránom si ho vezmem k sebe aby som aspoň. Na chvíľu zdriemla.. naučí sa ? Spať v noci bez kojenia .. a možno nám idú zúbky..možno je to aj tým..veď vydržím aj som trpezlivá len či sú tu také maminky čo to zažili tiež a prešlo top sám sa aj zahrá na dekee..sen tam .. sa vie pekne zlostit 🤔👶🤣 vďaka z rady a ak tak prepáčte 👏👏🤗
kedy.. vaše detičky ste v noci už moc nekojili?

deti95060810
10. sep 2020

to nie len zúbky, hlad ale hlavne deti majú v tomto období separačnú úzkosť - preto zvyknú byť nekľudné a plakať... o pár mesiacov bude už lepšie... 😉

vojtasova
autor
10. sep 2020

@deti95060810 pána bekaa keby ste vedeli koľko on spapa, a pýta si...🤔hádam to prejde..

nickpick
10. sep 2020

@vojtasova nepoznam kojene dieta, ktore prespi celu noc, predstav si, ze mas zaludok ako male vajicko a ocakava sa od teba ze prespis celu noc bez mm (ktore pre teba predstavuje tekutiny a latky dolezite pre rast a vyvoj), kojene deti sa kym ich neodstavia budia cca 3-8x za noc, s tymto sa treba zmierit, alebo presedlat na um ako to robia mamicky dufajuc, ze sa tak vyspia celu noc (to je ale loteria), kazde dieta ma tie vnutorne hodinky nastavene inak, niektore prirodzene prechadzaju z jednej spankovej fazy do druhej, ine sa proste zobudia o 3 rano a maju den, vzdy som respektovala spanok dietata (kedy a ako dlho), nasilu uspavat a ocakavat, ze dieta bude spat tak ako dlho chcem ja je naivne, v tomto veku sa aj tak vsetko rychlo meni, jeden den ti da 3 spanky, dalsi mu stacia 2, niektore zeny ti napisu, ze ich deti spia 4x denne po 20 min, ine 3x denne po hodine, treba brat vsetko ako to ide a nehladat system kde vlastne nie je, tot moja skusenost...

ledgerka
10. sep 2020

@nickpick ja poznam rovno dve, moje a kamoskyne. Nasi chlapi maju 3 mesiace a spia uz mesiac celu noc. Obaja plne kojeny, cez den jedia kolko a kedy chcu. Takze aj kojene deti mozu v noci dobre spat. Moj zaspi okolo pol 10 a skor ako pol 8 rano ho malokedy beriem z postielky.

ledgerka
10. sep 2020

@vojtasova ja neuspavam, ked vidim ze je unaveny dam najest a ide do postielky. Ked nezaspi sam ale sali sa tam tak ho po 10 minutach vyberam a este sa hrame. Neskor dam znova papat a ide postielky, nezaspi, vyberam. Niekedy zaspi hned na prvy krat, niekedy druhy, obcas treti krat ked este medzi tym naplni plienku. Netlac na rezim ale sleduj dieta. Ja to tak robim a nenervujem sa s tym kolko a kedy by mal spat. Staci pol hodina, ok, spi hodinu a pol, tiez ok.

majah212
10. sep 2020

Nespoliehaj sa na to,že nekojene deti prespia celú noc, aj k nim musia niektoré mamičky vstávať a robiť im UM.deti sú každé iné,niektoré spí stále,inému stačí krátky slofik a ide ako raketa. Ako dieťa rastie,tak sa menia aj jeho navyky. Skús to prijat tak ako to je teraz a prispôsobiť sa situácii.

nickpick
10. sep 2020

@ledgerka napis o 3 mesiace a daj vediet ci stale spi celu noc...

ivangeline
10. sep 2020

Môj bol odstavený cca v roku a doteraz má 2 až 3 fľaše mlieka na noc. 🤷 120ml. Má 20m. Po 2 rokoch asi budeme musieť zakrocit.. nech to zvláda aj bez fľaše.. 🙈
Cca v 8m bol asi mesiac, kedy sa budem iba raz!! A potom zas 2 až 3x a keď idú zuby alebo bolí brucho aj viac...alebo len mrcanie a nechce mlieko, no chce blízkosť, počuť nás..upokojiť.

jelenec448
10. sep 2020

Aj môj má 7 mesiacov, na UM. Od narodenia spával v noci celkom pekne...iba tak 2x som ho kŕmila..Ale už tak asi mesiac spí jednu noc horšie, druhú lepšie...kvôli zúbkom, už mu 2 vyšli. Cez deň spáva aj 3x, ako potrebuje...20 minút, najlepšie spí vonku na prechádzke v kočíku, ale aj to maximálne hodinu. Žiadny režim v tomto neriešim, tak malé dieťa sa unaví a proste zaspí, keď potrebuje. Akurát večer si urobil sám taký režim, že okolo desiatej už sa ukladá spať, tak ho dám do postieľky a sám zaspí.

deti95060810
10. sep 2020

@nickpick tiež poznám dve deti ktoré boli kojené a prespali celú noc... 😉

deti95060810
10. sep 2020

@ledgerka tiež sme tak robili pri poslednom dieťati...žiadne ruky, žiaden prsník....po jedení dieťa išlo do postieľky....

vojtasova
autor
10. sep 2020

@nickpick na svojho syna netlačim na spánok ..a už vôbec ho neuspavam na silu...
Cez deň .. je veľmi veľa,takže ratan s tým že v noci by mal spať 3 - hodiny...
Ráno výživa celá,obed polievka medzi tým chrumky,čajík si ešte vypije.
Mliečko pije cez deň..
Dosť veľa cez deň papa . Veď dobre vyrastie , chápem len som sa chcela opýtať 🙏🙏

vojtasova
autor
10. sep 2020

@ledgerka je to v poriadku cez deň , ale noc je zas noc. Cez deň na "pílu" netlačim.

pralinka86
10. sep 2020

Viaceré cakame na prespatu noc. Momentálne ma obdobie kazdu hodinu v noci mrncanie.. namojveru cez den lepšie spi ako v noci. Ale hadam raz to pride 🙂

vojtasova
autor
11. sep 2020

Tak môj zase 5:30 hore dúfam že nebudem ranné vtáča.. ale zase sa mu chce spinkať okolo 7.🙏🤔👶

zuzkastrap
23. sep 2020

My sme tiez kojeny ale kazdu noc papava tak 3-4x 🙂 ale hned nato zaspinka...este aj pocas papania.. ale aby som si oddychla a vyspala sa tak spinkava s nami v posteli ;) je to obrovska vyhoda ked spinka s nami.. ale ma to aj nejake nevyhody