Spánok dvojmesačnej dcérky

zienka21
9. máj 2020

Ahoj maminky, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti, o názor, mám dvojmesačné dievčatko plne dojčené všetko zdá sa ide ako má, papá pekne občas nás potrápi kakanie ale nič vážne, v noci zvykne spinkať tiež pekne najčastejšie s dvoma prestávkami na papanie prespíme zvyčajne celú noc (19:00/20:00-5:30/6:30) avšak cez ten deň ten spánok... Občas cez deň len podriemkáva cca zakaždým pol hod a už je hore vydrží tak hodinku niekedy hodinku a pol a zas. Občas zaspí hlbšie a aj na dlhšie, ale nehrozí ju niekam položiť, preniesť napríklad položiť do postieľky to otvorí oči v tu sekundu a je po spánku. často však len na rukách, resp na hrudi zaspáva a najlepšie na nich aj spí ale keď si k nej ľahnem a spinkáme spolu vtedy pospí aj 3hod vkuse a keď sa zobudí vidno ze je oddýchnutá a spokojná. Neviem ale akoby sama ešte nevedela spinkať (?) Samozrejme pri maminke je najlepšie najbezpečnejšie a najpokojnejšie.. 🙂 <3 to mi nevadí ale je to takto často značne zložitejšie ale ide mi hlavne o ňu
Stretli ste sa s tým? Máte to podobné? Je to v poriadku?
Neviem stretli ste sa a tým? Máte to podobne? Je to v poriadku? 🙂

smejko25
9. máj 2020

@zienka21 no moja ma teraz 6M ale bola som v uplne takej istej situacii ako ty 🙂 bud zaspala na rukach (max 30min slofik) alebo na cicke v posteli (vtedy tiez pospala dlhsie ale presne ako tvoja ze len ked som pri len lezala) alebo vonku na prechadzke v kociari 🙂 a poviem ti jedno zo zaciatku som to tiez riesila stresovala ze nic nespravim atd...a tak som si uvedomila ze za cim sa ponahlam ??? Ved toto toto obdobie je to najkrajsie a najrychlejsie pominie 🙂 a odvtedy som proste zacala aj ja snou spinkat 🙂 ked mi zaspala na rukach zapla som tv a oddychovala aj ja ) je to uplne v poriadku ona sa vyspala oddychla som si aj ja 🙂

bosorka2302
9. máj 2020

moj ma 2 roky a doteraz ma velmi plytkyy spanok, zobudi ho aj pukanie parkety ked sa zakradam prec. Najlepsie spi ked spim s nim vtedy obaja potiahneme aj 3h. Ja to nejako neriesim.Pospim si s nim po obede a hotovo 🙂

smejko25
9. máj 2020

@bosorka2302 no zaujimave ze moja niekedy tiez sa zobudi na puknutie podlahy a inokedy na rezanie cirkulaka ju ani nehne 😂😂

zienka21
autor
9. máj 2020

Nezvykli si potom až priveľmi na ruky? Odnaučia sa? Zlepší sa to? Prehĺbi sa spánok, bude vedieť aj sama spinkať a dostatočne?

smejko25
9. máj 2020

@zienka21 moja si nezvykla 🙂 a ako mi raz povedala jedna mamicka ze 9 mesiacov som ju vkuse nosila tak uz som ju davno naucila na nosenie 😁
Neboj este je velmi mala nato aby si vybudovala “zavislost” na noseni 🙂
A myslim ze bude vediet aj sama spinkat moja tiez niekedy ked zaspi na posteli tak pospinka si aj sama 🙂

smejko25
9. máj 2020

@zienka21 a nepocuvaj ostatnych ze ju naucis na ruky a bludy 🙂 dietatko potrebuje pocit lasky, istoty a bezpecia 🙂
Postupne sa naucis kedy uz place kvoli niecomu a kedy place lebo chce na ruky 🙂 ja to uz vidim na mojej 6M 🙂 ked je zla ze vystraja lebo chce na ruky pekne kludne sa jej prihovaram a az ked sa ukludni vtedy zoberem 🙂
Svagrina mi nedavno hovorila ze jej muz bol taky ohucany ztoho ze normalne jej zakazoval malu brat na ruky!!! Lebo bozechran hned sa nauci na ruky🙄🙄🙄

zienka21
autor
9. máj 2020

@smejko25 o ďakujem to si ma povzbudila veľmi teraz naozaj.. Stále to počúvam.. A je to fajn na figu. Tiež si myslím teda aj vidím že je pokojnejšia. A je mi veľmi ťažko lebo hoci to tak nemyslia všetci hučia je to prvé vnúča a aj z oboch rodín sme aj ja aj manžel najstarší.. Čiže naše slovo nemá váhu, aspoň to tak vnímam občas ☹ tak som už z toho zmätená. Rada by som šla podľa seba, veď aj doba je iná, názory metódy, vlastný cit iné túžby a predstavy aj o výchove aj teraz už.. len nemám tu podporu,.

smejko25
9. máj 2020

@zienka21 za malicko som rada ze som pomohla ❤️❤️ Manzel tiez miestami hucal ze ju naucim na ruky tak tiez som bola taka ze co ak 🙂 ale potom aspon moja mamka ma ukludnila a aj ja som si uvedomila ze v 2-3-4 mesiacoch este potrebuje citit istotu bezpecie atd 🙂 a uz od tych 4 ked naozaj zacina viac a viac vnimat svet vtedy uz treba byt aj trosku obozretnejsia a vsimat si 🙂
Najhlavnejsie je to je ze to TVOJE dieta 🙂 ako pises doba je uz ina niekedy nase mami ci stare mami nemali tolko casu ako my dnes 🙂 hlavne sa nestresuj a neries okolie ja som sa tiez nad niektorymi recami len pousmiala a myslela si svoje 🙂

smejko25
9. máj 2020

@zienka21 ked si vsimnes je tu kopa kopa diskusii ako niektore vypisuju ze nemaju vobec cas upratovat varit zehlit atd...no naco je dobre sa takto stresovat ???
Myslis ze budu o par rokov spominat ako mali navarene pozehlene atd ?? Ci budu spominat nato ako si dietatko vtych sladkych zaciatkoch ani poriadne neuzili 🙂
Pokial nemas vyslovene hnoj v dome nevidim dovod sa nahlit 🙂
Ako som pisala ja som si hned po par tyzdnoch uvedomila ze je to zbytocne radsej som si aj sa s malou pospala 🙂 spokojna mamka spokojne dieta 🙂 a aj manzel 😁

evita860
9. máj 2020

@zienka21 nemyslim si že dvoj mesačná je už nato upne zvyknutá a naučená ale ak budeš pokračovať naučí sa nato určite a je už len na tebe čo chceš... či ti to takto bude vyhovovať alebo to takto nechceš, ak chceš nerieš ak nechceš tak musíš ju pomaličky ale isto naučiť že spinka sa v postieľke. Ja mám 3 deti prvý syn bol stále pri nás a bolo veľmi ťažko ho potom odnaucat keď som čakala druhé... nedalo sa proste uspavat jeho keď máš doma novorodenca..a tak som bola donútená jeho odnaučiť a malú nenaucit na uspavanie... teraz mám tretie a viem že určite lepšie je keď dieťatko zaspáva a aj spinka pekne samé ... snažila som sa ju nato navyknut od narodenia a podarilo sa má 10 mesiacov a vždy zaspáva sama ak si aj ideme ľahnúť spolu ona do postieľky ja do postele! Nie je to o tom žeby som nechcela si ju užívať alebo tak ale z praxe viem že nastávajú situácie keď mama musí ísť aj mimo a potom je problém aby dieťa zaspalo...alebo pri prvom synovi sme sa dostali do nemocnice a u nás vôbec nedovolia aby dieťa spalo pri matke takze to bol tiež problém... proste aj to praktické hľadisko ako to že deti časom spia ako vrtuľníky 🤪 takze ak by si s ňou spala stále určite sa nevyspis... a jemný spánok môže mat aj preto že máš doma stále kľud a ticho ? skús púšťať hudbu alebo telku rozprávať atd keď aj spinka... naša zaspí aj pri hluku ale tiež sa niekdy stane že sused vŕta a spi a niekdy len potrebujem niečo so spálne a pootvorim dvere a už je hore....detičky sa nezdajú ale sú veľmi veľmi múdre a vnímavé, čiže dokazu to čo ich naučíme a chcu to čo sme im ukázali... ver že ak si zvykne na postieľku bude to pre ňu oveľa lepšie ako spat napriklad na hrudi... bude stále len väčšia a väčšia a rozumejsia a rozumnejsia... poznám veľa báb ktoré si mysleli že detičky ešte nechápu nevedia a nenaučia sa a nakoniec ešte 3 ročne uspavali v šatkách na rukacha a aj celé spanie ich takto mali zavesené na sebe lebo už nevedeli deti odnaučiť čo mi ale tiež príde dosť šialene 🤷🏻‍♀️ Ja som zato aby dieťa vedelo od malička zaspávať samo a aby spinkala v postieľke je to pre dieťa podľa mna to najlepšie, samozrejme že aj naša má blbší deň poplace v postieľke vezmem ju pomojkam utíšim a položím naspäť do postieľky....tak odomna len toľko 😉

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz