Spánok novorodenca

antonia15
29. sep 2022

Ahojte.
Mám párdňového novorodenca a má vymenený režim deň/noc. Dojčím stále rovnako, ale cez deň dá také dva spánky po 3-4h, inak je hore každú hodinu/hodinu a pol, max dve. Ako to vymeniť, aby tie dva veľké spánky boli cez noc? Resp. Ako dosiahnuť,aby všetky spánky boli také dlhšie? Ako vravím kojím stále rovnako.
Ďakujem

tamarkissova
29. sep 2022

Prvý týždeň sme to mali aj my, kým si maly zvykne, nám sa to upravilo samo, a cez deň som ho budila keď dlho spal

antonia15
autor
29. sep 2022

@tamarkissova ďakujem pekne ...upravili sa vám všetky spánky? Tie noci sú náročné, vstávam ako zombie a mám ešte ďalšie dieťa

elizabet173
29. sep 2022

@antonia15 ešte je to v jeho réžii, postupne sa to uhádže, ak nie, zabávať počas dňa keď bude starší, naťahovať dobu bdenia. posúvať spánky. Pomôcť ti nemá kto so starším, že by si si pospala s drobcom aj cez deň? Aspoň počas víkendu ho šupni mužovi.

veronika3110
29. sep 2022

@antonia15 moja s týmto nikdy nemala problém - ale cez deň som ju nenechala spať nikdy viac ako 3 hodiny

antonia15
autor
29. sep 2022

@elizabet173 ďakujem za radu...zatiaľ áno, manžel je doma, ale staršia si vyžaduje vyslovene moju pozornosť...myslím, že si tým vynahrádza to, že sa venujem aj mladšiemu

tamarkissova
29. sep 2022

@antonia15 áno upravilo sa, on bol spáč, musela som ho cez deň budiť, ale tie noci sa upravili po týždni cca 🙂 neboj, zvykne si, skús hlavne cez deň chvíľu oddýchnuť si

ls56
29. sep 2022

My sme mali. Upravilo sa to samo od seba. Ale pokial neplače tak buď rada. Ta moja revala o 106 od 11 do 4 rána🤦‍♀️

elizabet173
29. sep 2022

@antonia15 to je pochopiteľné, narodil sa surodenec, môže žiarlit. Ale myslím, že ak by ju muž, babka nalakali napr. do ZOO, plavárne, tak by išla rada

antonia15
autor
29. sep 2022

@tamarkissova ďakujem pekn

antonia15
autor
29. sep 2022

@elizabet173 práveže nechce vôbec ísť z domu bezo mňa ...tak bola už pár dní bezo mňa keď som bola v pôrodnici a teraz chce robiť všetko len so mnou ... Snažíme sa ju motivovať "nalákať"