Spinkanie dvojmesačného dieťaťa na brušku

22. okt 2021

Ahojte. Odkedy môže bábätko spať na brušku? Naša má 2 mesiace a keď ju dám na bruško cvičiť hlavičku tak mi príde taká uvoľnenejšia a zaspí aj sama od seba kým keď je na chrbte alebo pod.tak s ňou musíme chodiť hore dole aj hodinu kým zaspí. Preto ma zaujíma odkedy ju môžem nechať spať v tej polohe lebo myslím že v 2mes. je ešte skoro.

erikad82
22. okt 2021

Každé dieťa je iné. Moja najmladšia spinkala už v pôrodnici na brušku a spí tak stále ..

petamich
22. okt 2021

nas maly ma tri mesiace a pediatricka nam zakazala nechat ho v noci spat na brusku - kedze si moze grcnut mlieko a vdychnut ho a zadusit sa, takze ak tak mame len cez den a pod dohladom, doslova povedala, ze ked sedim pri nom a citam si atd. 🙂 ale co lekar to nazor

renab
22. okt 2021

Ja mam 3 deti a inak ako na brusku nespali. Najmladsi dokonca aj v kociku.

ella2015
22. okt 2021

@petamich keď spí dieťa na brušku tak mu mlieko vytiečie skôr z úst akoby ho vdýchol, vdýchnutie je riziko ak leží na chrbátiku. Doktorka Vám z toho spania na brušku urobila riadny horor, mnohé deti ak maju problém s bruškom je oveľa lepsie ak spia na brušku
Ak máte monitor dychu tak normálne ho ukladajte na bruško

kkovacovak
22. okt 2021

Fyzioterapeuti takéto spanie moc neodporúčajú. Hlavne nie v noci. Na také krátke denné spánky môže byť ale v noci radšej klasiku.

00ivi00
22. okt 2021

Môj spával tiež na brušku, možno od 1 mesiaca

petamich
22. okt 2021

@ella2015 nas na brusku byt nechce 😃 takze toto zrovna neriesime, len teda som tlmocila, co nam lekarka vravela a dakujem Vam velmi pekne za vysvetlenie, kiez by ten nas drobec na tom bruchu byt chcel viac, bojujeme o kazdu minutu 🙈

amelie2017
22. okt 2021

Na brusku v noci len s monitorom dychu.

breznica
22. okt 2021

Môj spával už v inkubátore na brušku a to mal možno dva týždne, čo zodpovedalo cca 31tt (narodil sa v 29tt).ale to bol pod dohľadom prístrojov a sestričiek.doma som ho dala spať tak okolo 5.mesiaca so zapnutým monitorom dychu

maminkadeticiek
22. okt 2021

Ja by som tak male dieta davala vzdy na chrbat a ak existuje dovod preco nie,tak jedine s monitorom dychu.

bluka2
22. okt 2021

Moja v pohode tak spávala aj bez monitoru dychu

andreatytler
23. okt 2021

Na brusku ma spat ked sa vie same pretocit.
Inak odporucaju ukladat vdy na chrbatik. Znizuje to riziko umrtia.
Ale na denny spanok, ak neustale sledujes, mozes ukladat do roznych poloh.

vejapa76
23. okt 2021

Pri spaní na brušku je vyššie riziko SIDS. Neskúšala si ju po chvíľke pretočiť? Že zaspí na brušku a potom ju pretočíš?

barboraalexej
23. okt 2021

Môj mladší syn spal iba na brušku od malinka, aj vonku v kočíku. Inak mi nechcel zaspať. Spával tak asi do roka, že výlučne na bruchu.