Je OK, ak sa syn stavia na nohy, no neštvornožkuje?

lakynka1987
22. júl 2019

Ahojte,maly ma 7 mesiacov,plazit sa plazi,aj si kolienka dava pod seba,ale nestvornozkuje..no zacal sa mi stavat na nohy,niecoho sa chyti a da sa do klaku...nemal by najprv stvornozkovat?bojim sa aby si nieco neposkodil...

saskia_98
22. júl 2019

@lakynka1987 ani moj maly nestvornozkoval, ma skoro 8 mesiacov a chodi a dr povedala ze 50% deti nestvornozkuje lebo to preskoci. Nemozes to dieta nutit stvornozkovat ked nechce.

sapetka
22. júl 2019

@lakynka1987 bud v klude moj tiez na 7m bol na nohach akonahle zistil ze vie stat inak sa nedalo😀nezabranis tomu. Bude aj stvornozkovat ale nie dlho pretoze ti zacne akoro chodit

lakynka1987
autor
22. júl 2019

@saskia_98 to je jasne,se ho nebudem nutit,len ze ci si nieco neposkodi ked to preskoci

manqua
22. júl 2019

@lakynka1987 to nie je nikde napisane, ze musi chodit po styroch, je proste mozno trosku vyspelejsi a chce sa mu, nic s tym neurobis 🙂

90909
22. júl 2019

Nas krpec to robil tiez tak nejak subezne. Plazenie, stvornozkovanie aj stavanie sa o nabytok. Nutit ho sice nedonutis, ale motivovat sa da. Na zemi mu ukazovat hracky a motivovat aby sa k nim dostal. Napr. take valceky co sa hybu, lopticky. A stvornozkovat predsa mozu aj deti, co davno chodia. Napr. v tom tuneli z Ikea. Aj keby sa mi zdalo, ze dieta tuto fazu preskakuje, ja by som mu ten pohyb ponukala. Ako neznamena, ze jeho zivot bude bez stvornozky nejak horsi, ale ked si precitas benefity stvornozkovania, hovorim ja by som aspon zvazila tu motivaciu k tomu, aby sa tak skusil pohybovat. Moznosti su.

lakynka1987
autor
22. júl 2019

@90909 ved skusam vselico mozne,ze to hada aspon skusi,ale pozera na mna akoby som spadla z Marsu 😂

pininka1
22. júl 2019

Ani môj najstarší nestvornozkoval, rovno chodil a ten druhý síce začal, ale už v 5 mesiacoch a zároveň sa hneď začal stavať ak popri nábytku. Ničím by som ho neudržala dolu, aj môj muž chodil veľmi skoro. Deti samé vedia, kedy s čím začať.

tinkaha
22. júl 2019

@lakynka1987 no môj malý sa napríklad najprv postavil na nohy..a po pár dňoch na to začal štvornožkovať,takže to kľudne ešte môže prísť. Takže neboj sa, ak sa dokáže postaviť sám,tak je na to pripravený 🙂

mogaa
22. júl 2019

@lakynka1987 neboj, naučí sa aj štvornoškovať...niektoré deti jednoducho niektoré etapy preskakujú....ale určite ho nestavaj ani mu nepomáhaj sa postaviť.......už len tým že ide na kolienka si spevňuje nožičky....je možné že keď mu nepôjde postaviť sa a objaví ako štvornoškovať , tak bude štvornoškovať...dieťa skúša čo zvládne, všetko nové ho posúva vpred....

90909
22. júl 2019

@lakynka1987 ako napr. on kym sa zacal hybat v zmysle stvornozkovania, tak to trvalo, mozno mesiac, dva..uz neviem. On sa zacal najprv tak kyvat hore dole ako ked si predstavis psa ktory by si v jednom kuse sadal a staval sa😀A potom jedneho dna sa vybral po styroch k tanieru co som polozila na zem. Nova vec😀 Mozno by som mu na tej zemi ukazovala predmety, ktore nepozna a zaujali ho, alebo ako hovorim aj tie hybajuce sa hracky. Ono to zas zo dna na den nepojde. Pripadne skus pozriet fyziomamu. Myslim, ze mala k stvornozkovaniu pekny clanok aj s nejakymi radami ako na to.

nikusiak9
22. júl 2019

Niektore deti 4nozkuju az po stavani na nohy

zuzanaete
22. júl 2019

Ak to robi sam, tak si neublizi. Dieta urobi len to, co mu telo dovoli, nepojde proti sebe. Taketo stavanie este nemusi znamenat, ze stvornozkovanie preskoci. Stvornozkovanie je velmi prospesne. Ostatne dobre popisala @90909

nika898
22. júl 2019

@lakynka1987 ono hovori sa ze dieta by malo stvornoskovat ze si tak kordinuje mozgove hemisferi. Mne tiez syncekovia zacali skoro chodit ako 10 mesacny obidvaja aj stvornoskovali. Stavat sa ti bude to je jasne a skus mu ty ukazovat stvornozkovanie. Ked pride nato ze sa tak niekam lahsie dostane bude aj stvornozkovat ☺

galioska
22. júl 2019

@lakynka1987 moja dcéra nelozila len všade stala a 8 mesačná už behala, ja ako dieťa tiež a aj muz

naty1511
22. júl 2019

@lakynka1987 Náš malý sa stavia na nohy o stôl a iné predmety od 6 mesiacov 😄 doteraz sa plazil ako tulen po brušku a odrážal sa nohami a akurat predvčerom prišiel nato ako štvornožkovať a už lieta ako šarkan. Každé dieťa je iné. Ten náš sa stavia na nôžky už asii od 4roch mesiacov... 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
25. júl 2019

Praveze je velmi dolezite pre rozvoj mozgu aj posilnenie brusnych svalov aby dieta stvornozkovalo. A "nutit" je silne slovo, no su pre deticky cviky, ktorymi sa podporia aby stvornozkovali. Bratrancov syn nestvornozkoval, pocvicili s nim a krasne zacal. Nejde o ziadnu drasticku metodu. Povedz pediatricke ze chces ist na rehab. Suvisi to nasledne s hrbenim, skoliozou, plochymi nohami, zlym zvladanim emocii (tzv nervak) no vsetko mozne. Je to pre deti velmi prospesne, aby tuto fazu nevynechali. Ak nie si inak na md vytazena, ze by si mala ten cas a chut ist par x na rehabku a s dietatom cvicit, bola by skoda sa na to vyprdnut