9-mesačná dcérka neštvornožkuje. Treba už vyhľadať odborníka?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

dcérka má 9 mesiacov, plazí sa už cez 3 mesiace. Na štyri sa dá, ale neštvornožkuje. Stále prelieza prekážky, stále sa dáva na kolienka a chce ísť na nohy. Vie sa sama vytiahnuť z kolien hore na nohy. Sama pevne nesedí (pohupáva sa a padá dopredu).

Treba už vyhľadať odborníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dala by som dieťa skontrolovať detským fyzioterapeutom (lebo 3 mesiace plazí a neštvornožkuje). Ten podporí štvornožkovanie cvikmi a môže sa rozbehnúť aj za týždeň.

Zatiaľ ju majte bez plienky na nekĺzavých povrchoch, aby nemohla plaziť, aby ju to "nútilo" na štyri.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas