Štvormesačné bábätko je hysterické z uspávania

upam
17. máj 2014

Chcem sa poradit co robit so zhorsujucim s uspavanim babatka, doteraz velmi zle spavalo ale dalo sa uspat na rukach pripadne zaviazane s rucickami v perinke, teraz uz zacina plakat ked idem s nou smerom do spalne a potom hodinu hystericky plac ci na rukach, so spievanim, cicikanim, v postielke pri kolisani to je jedno plac a plac a krutenie sa. Uz nevladzem dalej uspavam ju takto denne mozno 20x po kazdom krmeni - je to niekolko hodin denne a mam uzvopred hrozu z dalsieho uspavania. Nekojim tak prosim uspavanie na prsniku prosim neradte, v satke ma kope, na fitlopte grcka. Spi strasne malo len co sa uspi uz sa budi na dalsie krmenie. Mam ist k neurologovi alebo co moze mat za problem?

upam
autor
5. jún 2014

@ajana1 tazko povedat co su prve priznaky unavy ona cvici nozickami a rucickami aj ked sa raduje aj ked nevie zaspat to je jedna vec ci je zla ze od nervozity kope nohami a skrabe sa po hlave ked nevie spat. Najnovsiebsa naje okolo pol 9 a pred 10 ju neuspime. Ci sa snazime ci nie je to jedno. V postielje sama nezaspi, v kociku len niekedy a nakratko vecer nefunguje

upam
autor
5. jún 2014

@filipka3 mala je na neocate mlieku kde nie je ani bielkovina ani mliecny cukor malo by to byt najlahsie stravitelne mliecko co existuje. Neviem ci ju boli brusko ale nemyslim

veriiii
5. jún 2014

@upam
velmi dobre vysvetlenie som citala od nemenovaneho slovenskeho psychologa-taketo male deti nechcu spat vzdy,ked rodicia si myslia,zeby uz mali..rodicia potom skusaju mozne, nemozne, dieta od vycerpania a nakoniec zaspi a tak.. a rodicia zacnu pouzivat tuto fintu..a nakoniec prestane fungovat..neraz som videla vonku ako maminka uplne hystericky kyvala kociarm,, pane boze, to dieta tam muselo dobre naskakovat..a dieta samozrejme plakalo o dusu.
.ano, na fitlopte bude grckat,ked ju uspavas po papani, mliecko je pekne zblnka hore dolu,este nemaju taky pevny zvierac..najhorsie co moze byt..
takze moja rada-ocakavaj realne kedy bude spat a nie,vsimaj si jeho signaly ked chce spat-pretieranie ociek, zivanie atd..ked sa toto prehliadne ,tak deti sa mozu dostat do stadia nepricetnej hyperaktivity z unavy-uz ani zaspat nevedia, co si rodica vysvetlia ako ze zvysena aktivita zoberu decko akoze vyblaznit sa do parku-teraz pisem o trosku vacsich detoch..a koniec spanku..a to je chyba..
uz ma 4.mesiace nejaky rezim -rytmus alebo co nemas odpozorovany?proste, deti nechcu vzdy spat ,ked si mamka mysli,ze budu,alebo uz by mali..tam moze byt pes zakopany..vytvor mu nejaky rezim,(nar pred vecernym spinkanim kupel, mliecko ,precitat rozpravocku a spinkat..) drz sa ho striktne ale intuitivne a casom sa to zlepsi..trosku ale nechapem,ze po kazdom krmeni uspavas?vsak 4.mesacne su uz aktivnejsie ako novorodenci..

veriiii
5. jún 2014

@upam ona ti nabehne na rezim ked jej ho vytvoris, pre nu este 21 hod nie je vecierka..moje malej som od 4-5 mesiaca vzdy o 19 kupel, 19:30 mliecko a spinkat a funguje to..nepoznam ziadne buntosenie, skakanie, atd o 21-22 hod nedajboze neskor..kdeby som vladala!

rienok
5. jún 2014

a neskúsila si neuspávať? teda len si ju privinúť, prípadne ľahnúť spolu s ňou do postele niečo porozprávať? dcérka tiež ťažko zaspávala cez deň v tomto veku a nakoniec zaspávala na mne, v nosiči alebo v kočíku ale to som jej spievala. možno som vyzerala ako blázon ale fungovalo to. a ako píše @veriiii 4-mesačné dieťa už má dosť veľa bdelého stavu

rienok
5. jún 2014

@upam jaj prepáč, čítala som že malá je hore 2,5 hodiny. ešte mi napadlo, čo keby si skúsila neuspávať v spálni?

ajana1
6. jún 2014

upam tak ja davam nasho maleho vzdy po hodine, hodine a stvrt do postielky kde sa este chvilku hra alebo sa s nim kusok rozpravam. Dlhsie taketo babatko nevydrzi. Mozno ak skusit "stopovat" cas tak ti zaspi. A nedaj sa odradit mrncanim. U nas to tiez niekedy trva kym zaspi. Ale raz ked je v postielke tak ho z nej nevyberiem kym sa nevyspi.

ajana1
6. jún 2014

@upam Inak nie je okolo pol 9 neskoro na take male babatko? My mame 3.5 mesiaca a nas je v postely o 7 a do 7.15 niekedy 7.30 uz spi. Ked sme ho skusali davat uspavat na 8 uz bol velmi unaveny a niekedy nevedel zaspat aj do 9.30. Co tak skusit posunut vecierku a dost skor. A kedy sa potom zobudi? Az rano alebo krmis este pocas noci?

usiko
6. jún 2014

@upam nechapemm preco ju uspavas 20x denne po kazdom krmeni......dieta sa potrebuje aj hrat aj unavit, dietatko mozno vobec nie je unavene po kazdom krmeni...preco ho nenechas na podlozke, nech sa hra s niecim, obzera sa a tak? po cca 2 hodinach moze byt unavene a ist spinkat....myslim ze dieta v tomto veku potrebuje spanok dopoludnia, popoludni a nocny,,,,,,,,medzitym sa musi unavit.....mozno tam robis chybu......ja napriklad som nase deti nikdy neuspavali, proste ked som videla, ze mozu byt unavene, polozila som do postielky a odisla, ulozili sa same......kedy chceli.....detom niekedy treba nechat tak a nevenovat sa im prilis, lebo si na to zvyknu a stanes sa ich otrokom....

barcelona94901
6. jún 2014

@upam naša malinká nespáva cez den ,má svoje 5minutovky a hned je hore,proste jej to stačí a kým ti spí dieťa aspon v noci tak je to uplne v poriadku 😉 syn bol tak isto ,ten neznášal kočík,zaspal nám v aute,mal dlho silnu koliku ,uspávali sme na ho na rukách,malinká sa aspon v kočíku povozí,síce tiež v nom ešte nikdy nespala ,ako sa dočítaš,že chod na vzduch,tak ti bude spať..nie,každé dieťa je totiž iné 😉 a nikdy to svoje neporovnávaj,ono je to krásne ,ked sa dočítaš ,že woow tam tej spí dieťatko 5 hodín 😕 tá sa sťažuje ,že iba tri hodinky,inej prespí 10hodín ,ani sa nezobudí na jedenie,,susede pospí tri krát po hodinke a noc prespí,no je to také rozprávkové,že možno si myslíš,že tvoje nie je v poriadku,ale kým v noci spí ,je to ok 😉 máš kopec detí ,kde nespia ani v noci,maju otočený režim,alebo deti ako naše potiahne 5 minut ,10minut a uplne jej to stačí ,proste každé dieťa má iné potreby ..je pravda,cez den dokopy nič nespravíš..ale čo tam na tom záleží?komu? ja sa nedostanem ani do obchodu normálne a je to oukej,viem,že čoskoro bude zas lepšie,hlavne,že už nemá koliku,ešte večer byva nepokojná,ale aj to prejde raz..nedeptaj sa ,ja robím všetko s malinkou,u nás nefunguje ani kolotoč,ani kresielko..ja si ju zabávam ,ono to tak rýchlo utečie,ked budu už sedieť,zabavia sa aj samé,s hračkami,kadečím,to bude ešte lepšie ,aj v šporťáku,už budu viacej vidieť,vnímať,neboj a syn napríklad mne spal,len ked ho niečo obchádzalo,tiež 10minut pospal a bol fit a od roka už cez den vobec nepotreboval spánok a bolo to v poriadku,pred osmou vhupol do postielky a spal 😉 tu sa dosť píše,že zaspávanie na rukách,nosenie na rukách nie je dobré,no je to presný opak,dieťatku blízkosť rodiča robí veľmi dobre ,treba si aj o tom niečo prečítať
niekto uspáva dudlíkom,u nás u oboch detí dudlík skončil vypľutím,niektoré deti sa mojkaju s plienočkou,iné zaspia aj samé ,či stačí pohľadiť,ísť na vzduch,my sme na vzduchu aj niekoľko hodín denne ,máme dvor,verandu,čiže sa dá aj ked je nečas ,neprší na nás a má čerstvý vzduch a aj tak nebude spať hodiny,proste neporovnávaj,nie je to dobré ani pre teba,ani pre babatko..teraz sa deti dosť zabavia s ručičkami,nožičkami,všetko chytaju,dávaju do ust,su hryzátka,hrkálky,hračky šuštiace,pískajuce,veľa už začínaju vnímať,otáčať sa,su zvedavé,naša zbožnuje ked pofukuje vietor,pozerá na stromy,listy ako sa hýbu,na zajačiky,ked varím je paf z hrncov a varešiek,ono sa to bude zlepšovať..ak normálne tvoje bábo prospieva priberá,rastie ,má normálny vývin,netreba ho na silu uspávať 😉

upam
autor
6. jún 2014

@veriiii tazko vysvetlovat ze sa mylis uplne vo vsetkom napr ja ju nenatriasam lebo ma reflux len ju berien na ruky v takej polohe aby sa jej nevracalo mlieko - aj to je tak 1 - 1.5 h po jedeni aj ta fitlopta bolalen kyvkanie ako koliska atd. Myslim si ze nechcem vela ked o 22 vecer este pomrncava a vymysla ze by mala spat. Ona je unavena ked si zacne suchat hlavu dakedy mi cez den zaspi pekne ale vecer skratka katastrofa. Skusame vsetko od uspavania po neuspavanie, nic nefunguje od urcitej doby ked mala rezim ze pekne po 8 vecer zaspalapaly cestou k postielke teraz je to rev a nervy. Nevieme preco nemyslim ze robime nieco zle

upam
autor
6. jún 2014

@veriiii tazko vysvetlovat ze sa mylis uplne vo vsetkom napr ja ju nenatriasam lebo ma reflux len ju berien na ruky v takej polohe aby sa jej nevracalo mlieko - aj to je tak 1 - 1.5 h po jedeni aj ta fitlopta bolalen kyvkanie ako koliska atd. Myslim si ze nechcem vela ked o 22 vecer este pomrncava a vymysla ze by mala spat. Ona je unavena ked si zacne suchat hlavu dakedy mi cez den zaspi pekne ale vecer skratka katastrofa. Skusame vsetko od uspavania po neuspavanie, nic nefunguje od urcitej doby ked mala rezim ze pekne po 8 vecer zaspalapaly cestou k postielke teraz je to rev a nervy. Nevieme preco nemyslim ze robime nieco zle

upam
autor
6. jún 2014

@usiko uspavam ju ked vidim ze je unavena ak ju dam sa hrat alebo necham lezat cez den bude revat ako tur. Ona sa pohra kolko chce ale ked sa unavi a chce spat tak jej to nejde. Akoby sa nevedela ukludnit, nozickami kope rukami sa skrabe po hlave a place. Takze ju musim uspavat to ju trochu ukludnuje ked ju nosim, niekedy aj zadrieme ale potom sa strhne zaplace a zas dokolola z toho vznika tych x vela uspavani

barcelona94901
6. jún 2014

@upam inak to viazanie ručičiek nie u novorodencov ,tam je to normálne
ale v týchto mesiacoch aj lekári striktne neodporučaju,dávať deti do periniek,uvazovať ich,či zastrkovať ručičky
dieťa objavuje ručičky,potrebuje s nimi manipulovať ,hrá sa s nimi,dá si prštek do ust,
baby čo to praktizujete u vačších detičiek,fakt si o tom aspon prečítajte
,ja som čítala aj tak rozhorčenu lekárku ,z toho "balenia do perinky a ručičky do perinky" ,že jednej maminke tam dala asi 20 výkričníkov,že nech si to dospelí praktizuju na sebe ,že by dospelého dala zviazať do perinky,nech si to vyskuša ,tak spať ,ale nie na dieťati,ktoré sa vyvíja
,teraz sa detičky fakt otáčaju aj na bruško,na bok,naťahuju ručičky,iné je to,ked použiješ spací vak ,tam má dieťatko priestor,voľné ručičky,nožičky a vzťahové rodičovstvo je prirodzené,je tu odjakživa,máme v sebe inštinkt ,ľahnuť si s dieťaťom a pohľadiť ho,je prirodzené,rovnako ako ked si vezmeš dieťa na ruky,,,to nie je otročina,je to pevný bod vzťahu medzi dieťaťom a rodičom 😉

barcelona94901
6. jún 2014

@upam a este jedna vec,nejdu aj vám už zubky?píšeš,že predtým ti pospala..
naša veľa kakala,mala vodnatu stolicu,strašne moc gebrila,všetko do ust,užužlala by aj slona a mala chvíľky kedy nebolo dobre nijako,ani tak,ani onak ,aj by sa smiala,aj sa mračila,mrnkala a bum vyliezol zub..každé dieťa reaguje inak ,niektoré má horučky,inde ani nevedia 😀 či aj to nemože byť príčinou

juli268
6. jún 2014

u nas to bolo tak isto mala bola placliva a nechcela spinkat az v dvoch rokoch sme zistili ze ma intoleranciu na mlieko a mala sa ukludnila po vysadeni mlieka , v nemocnici som sa stretla aj s maminkou ktorej plakalo dietatko nonstop a jej lekarka jej tvrdila ze to je kolika nakoniec jej zistili ze ma 60cm odumreteho creva podla mojho nazora ked dietatko place tak mu nieco je neskor moze z toho vyrast ale treba aj hladat pricinu

ajana1
6. jún 2014

upam a mozno je len v rastovom skoku kedy potrebuje vasu blizkost. Zvlast ked predtym nemala problem so zaspavanim. Skok v tomto obdobi zacina okolo 14 tyzdna a konci okolo 19teho. A mozes ho spoznat tak ze babatko horsie spava, je naviazane na jednu osobu, vyzaduje viacej pozornosti, sprava sa ako novorodenec (treba mu castejsie podopierat hlavicku), jedava horsie a je tichsie ako normalne.

usiko
6. jún 2014

@upam tak ja by somsa pytala k neurologicke...len pre istotu......urobi dietatku sono hlavicky,vypocuje ta, vysetri dieta a budes mat pokoj, ze je vsetko v poriadku...a ak natrafis na dobru lekarku tak ti aj poradi, co a ako.....predsa len, ona sa stretava k mnohymi detmi a ma vela skusenosti.....tak ti mozno poradi....a ak nedajboze nie je vsetko v poriadku, tak budete riesit veci......cim skor.....lebo teda podla mna, ak je dietatko nepokojne a vela place, nieco mu je......zdravotne myslim......takze by somisla k lekarke a nenechala sa odbut tym ze 'ved deti su taketo'.....nemusia byt.....spokojne zdrave dieta ked ma uspokojene vbsteky potreby je pokojne, kludne, usmieva sa, je stastne a dobre spi....takze ju kludne moze nieco trapit...a nemusi tobyt neurologicke, ale aj s bruskom, s hocicim inym.....este ma napadlo.......aj doma musi byt pokoj a klud, ty musis byt vyrivnana, pokojna, spokojna, vas vztah s partnerom tiez...ak to tak nie je, dieta vsetko vyciti a podla toho sa sprava.....mam odskusane🙂 drzim palec🙂

upam
autor
6. jún 2014

@barcelona94901 ja z tej perinky nie som nadsena ale inak vnoci spi vkuse max hodinu a aj pritom jej kdetu rucicka vyleti ona sa zlakne zobudi place.. alebo sa doskrabe do krvi ak mi unikne ostrejsi nechtik. Neviem co s tym robit ine ako ju zaviazatbona sa potom vacsinou sama ukludni, to viaxanie nemusi byt natesno ako novorodenec len aby jej ta ruka nevyletovala. Na brusku nechce byt max chvilu na boku aj to ked ju ja dam a hned sa supne na chrbat. Aj hlavickove drzanie sme ucili len nasikmo na mne na rovno na brusku place asi koli refluxu neviem. A vnoci by sa snad tocit ani nemala ci?

upam
autor
6. jún 2014

@barcelona94901 zatial zubky nevidim kolko trva kym plakala a objavil sa zubok?

upam
autor
6. jún 2014

@juli268 aj moja ma alergiu na bielkovinu ale uzma specialne mlieko a spravanie sa nezlepsilo. Tie crievka sa daju ako zistit?

upam
autor
6. jún 2014

@ajana1 jaj keby bola tichsie 🙂 cely den premrnci lebo je nevyspata. A objavilo sa to skor tak neviem

juli268
6. jún 2014

najlepsie ked sa spytas lekarky nejak nepriamo ze ci nemoze mat nejake problemy s travenim a ona by ta mala poslat na specialne vysetrenia ....ale tej maminke to dietatko plakalo neskutocne myslela som ze to moje je najhorsie ale toto bolo hrozne az z BA cestovali do BB ....a inak ja som sa malej tiez pokusala dat bezlaktozove mlieko a nepomohlo mala mala hned na druhy den bolesti bruska tak sme ho vysadili uplne ale lekarka nam radila aj ryzove ale to mi zase odmieta pit tak sme uplne bez mlieka

upam
autor
7. jún 2014

@veriiii tak som sa poucila ze ona vie sama kedy vecierka ma byt. Vcera mi zaspala o 7 vecer, spala do 10 najedla sa v polospanku a zas zadpala. O pol 1 vnoci katastrofa skriabanie sa kopanie po jedeni zaspat ani za nic do pol 4 som s nou buntosila bola vyspata z dna a nechcela uz spat. Nakoniec ked som uz skoro plakala som ju unavila pod hrazdickou s hrackami a uspala behanim s kocikom po chodbe. Asi je ozaj kazde dieta ine uz nechcem aby chodila spat skor :D

adka455
10. jún 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

ja by som ti poradila navstivit pediatricku. moze to byt aj kolika.. alebo podrazdene crievka..alebo... variant je vela takze odbornik ti urcite najlepsie poradi.. moja dcerka mala podobne priznaky na koliky... najprv klud.. krasne spinkala a zrazu z nicoho nic. ani spat. ani sa hrat. nic.. uplne si prehodila rezim a celu noc sme boli na nohach a snazili sa uspavat... nevracali sme... ale teda ten plac..my sme mali take tie tipycke kolikovske prejavy.. kamaratka mi poradila vyborne kvapky Coliprev sa volaju.. dost som o nich citala a viem ze vela mamiciek ich pouziva a su s nimi spokojne.. alebo malu moze boliet aj brusko.. moze mat podrazdene crievka z mliecka... my doma ficime na probiotikach Actibax.. ak ma mala problemy s mlieckom.. a bolesti bruska.. tak jej pomozu troska napravit crevnu mikrofloru a su vyborne aj na imunitu..hlavne teraz v tomto obdobi. lebo neviem ako tvoja.. ale moja mala hrozne zle znasa zmeny pocasia.. aj ked je 30 stupnov.. ona vie prechladnut.. teraz je to uz troska lepsie ako sa "dotujeme" actibaxkami.. skus sa poradit s lekarkou.. a drzim palceky aby sa drobcekovi co najrychlejsie ulavilo...

murinko60
10. jún 2014

Ahoj, ake mate mliecko? Vacsinou sa dava nutramigen lipil 1, alebo neocate. Nutramigen obsahuje proteiny, ale su rozlozene/rozstiepene a Neocate neobsahuje ziadne. Ak ma babo silnu alergiu, zaberie len Neocate! Vysledky by si mala vidiet do 2 tyzdnov...My sme mali to iste-reval, reval a reval, mal aj reflux, koliky. Zmenili sme mliecko a je ako baranok! 🙂 Urcite neplace len tak, bezdovodne...ked to nie je tymto, treba vyskusat nieco ine...

upam
autor
12. jún 2014

@adka455 mame probiotika probio-fix ale nenam dojem ze daco robia :( zacala som jej davat prikrm tekvicu a trochu po nej prdikuje. Skusim kupit tie vase co to spravi. Ako dlho ich davate? Vraj probiotika treba davat dlhie aby zabrali

upam
autor
12. jún 2014

@murinko60 mame uz 3 tyzdne neocate a zatial zmena je len normalizacia kakania a menej prdikov inak je umrncana rovnako :( trochu lepsie mi spi cez den ale vecer zaspat katastrofa stale. Uz sme vzdali uspavania zrusili vsetky rezimy a je vecer s nami v obyvacke a ju len ukludnujem aby sa moc nerozplakala rozpravam jej, hrame sa az sa umrnci do spanku. Mame aj atopicky exem na tvari ten mastime uz nie je vidno ale stale sa skriabe za uskom ci od nervozity ze nevie spat alebo ju cosi svrbi neviem. Mrncava nam uz asi ostane 🙂

murinko60
12. jún 2014

@upam hned ako som to dopisala, som si precitala, ze neocate uz mate- som tava! 🙂
Ak mas pocit, ze malickej nieco je, tak musis doktorov tlacit a tlacit, lebo su spomaleni! ☹
Drz saaaa! 😉

margaretka85
17. jún 2014

Moja dcérka mala takisto problemove spanie tiež reflux problém hlavne k veceru. Tieto detičky palieva zaha skrytý reflux je vraj na zahu este horší. Príznaky pálenia je nervozita vypinanie sa ako luk a pisklavy plač neviemako to inak opísať. Možno j proste páli zaha a preto place a stáva sa to práve ked treba spinkat. Ja som to prezila a je to ťažké naša kociar hojdanie a pod neznasala