Štvormesačný syn nechce cez deň spať

zuzkamacken
23. aug 2013

moj 4 mesacny syn (na UM) donedavna pekne spal aj cez den 3hodiny. uz asi tyzden nechce cez den oko zazmurit co by nebol problem ale.. od 4poobede je sto s nim na nevydrzanie. okolo 6 si uz s nim nevieme rady, ani tak ani onak, ani na bruchu ani na chrbte.. este ako tak na rukach vydrzi. od unavy place a place.. neda sa to zastavit. ani flasu vtedy nechce. po okupani sa este naje, zaspi ale na dva ci tri razy sa este zobudi v postielke. cize zas na ruky atd., stale dokola. skusene mamy si mozno pomyslia ze je to standard.. ale nie som si ista.. tak sa pytam na vase skusenosti... (zuby to asi este nebudu, sliny mu tecu riadne, rucky po lakte v ustach..ale dasienka "hole".)
DAKUJEM

peta_petruska
23. aug 2013

ja som si toho nespania uzila a nakoniec sme to robili tak, ze som si ho nechala spat na pleci zhruba tak kazde tri hodky, asi az do roka sme to tak robili, potom som ochorela, velmi som kaslala, tak sa to nedalo, tak som ho s velkym placom prinutila spat v postielke a od vtedy nebol problem

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
23. aug 2013

@zuzkamacken to sa este zmeni🙂 Moja tiez cez den nespala, potom spala kazde tri hodiny na kratko, potom raz denne, teraz zase 2x..musis vydrzat🙂 Ked sa zacne pretacat, viac vrtiet tak sa viac unavi a bude spinkat aj cez den🙂

katka116
23. aug 2013

Presne vcera som otvorila tuto temu pri skoro 3 mesacnom synovi a dost bab mi reagovalo az ma vystrasili - ja totiz popri malom aj pracujem

angellinka
23. aug 2013

@zuzkamacken nosit,nosit a este raz nosit 😉 meverim,ze ked bude pri mame bude plakat 🙂

evelynm
23. aug 2013

@zuzkamacken , pritulit, nosit na rukach, mojkat, upokojit. To je to, co take male dietatko potrebuje. Mamu a pocit istoty.

sense
23. aug 2013

moja mala tiez moc toho nenaspi a ked je uz vecer velmi unavena tak sa neupokoji ani na rukach vtedy je jej najlepsie len polozit do postielky urobit v izbe tmu zacne plakat a ani nie za polminuty spi, ...a cez den ked si zacne zmolit ocka tak ju chvilu pomojkam na rukach a bud zaspi i ked len na polhodinu al. zacne na rukach sa spanovat a to je znamenie ze nechce byt mojkana takze zas len do postielky urobit tmu a zaspinka i ked len na polhodinu....ale ked zacne plakat tak vzdy za nou pridem nie som zastanca ze treba nechat dieta vyplakat....
...a jeden typ mozno bude aj u vas fungovat ...ked zacne plakat uz ho z postielky nevyberaj len hladkaj a zaspievaj uspavanku , u nas pomaha....ale mozno je moje dieta len ine ked potrebuje pri spani od mala klud...mojkame sa a tulime vela cez den , tak pri unave ma rada svoj klud

zuzkamacken
autor
24. aug 2013

@dagmaraspi
v kociku je cirkus, po cirkuse pri troche stastia na polhodinu zaspi.. nosic nechce, reve v nom jak tur.. :(

cecil36
24. aug 2013

ukladaj ju kazde dve hodky na spanok, zatemni miestnost. Ked zacne plakat, pohladkaj a odid z miestnosti. Ak do pol hodky nezaspi zopakuj tento ritual o cca 1,5 az dve hodky. Vtedy by uz mala zaspat a teoreticky by este nemala byt unavena tak, aby jej to branilo zaspinkat. Ja som mala rovnaky problem so synom. On bol antitulkaci typ 😀 . Ziadne nosenie na rukach, spanie v spolocnej posteli a nosic ci satka boli hotova pohroma. Tak som usudila, ze moje dieta potrebuje svoj zivotny priestor a dala ho sameho do poestielky. Odvtedy zaspava sam ci den ci noc. Hold nie kazde dieta potrebuje byt 24 hodin pricucnute na mamu 🙂

sense
24. aug 2013

@cecil36 presne taka je aj moja dcera....na rukach chce byt len vtedy ked ju nieco boli ....inak ked je unavena vobec....tiez ju davam kazde dve hodiny spat, alebo pri prvom naznaku unavy, ale vzdy spi len tak po troche....ale zato mame dobry nocny spanok....

cecil36
24. aug 2013

@sense my sme do roka nemali ani ten nocny spanok, cize nas bol po 20 minutach hore aj v noci. O druhej v noci som mu masirovala nohy, lebo som kdesi citala, ze ked stlacas niektore body na nozke stimuluje to spanok 😀 Co clovek nespravi, aby sa aspon chvilu vyspal 😀 Na nasho to vsak nezaberalo 😝

sense
24. aug 2013

@cecil36 tak moja ma sice len 4 mesiace a zatial si musim zaklopat v noci spi fajne, uvidime ako sa to zmeni ked jej pojdu zuby a potom....teraz mi o 19.00zaspi, a spi do cca 06.00 s prestavkou o 2.30 na krmenie (prebalim, nakrmim a spi dalej) a o 05.00 ked sa zobudi ze jej chyba cumlik....potom zaspi do nejakej 06.15 a este si sama polhodinu blaboce v postielke....