Svokra a odplienkovanie

31. júl 2023

Dcera je na prazdninach u svokry. Ma 3 roky a nosi plienku na spanie, pretoze sa este pocikava. Nie kazdu noc, ale povedzme 1 noc nepocika, 3 ano a takto sa to strieda. Svokra si ale zmyslela, ze ju odnauci od plienok na noc a nebude jej ich davat, lebo tak sa predsa deti od plienok oducia. Aj napriek tomu, ze som ju poziadala, aby dcere plienku na noc nechala, odplienkovanie poriesime, ked bude na to zrela. Nerespektuje to. Co robit? Nad viacerymi vecami, kt. svokra robi aj napriek tomu, ze sa mi nepacia, som mavla rukou - su u nej na prazdninach, tak kaslat na to. Ale toto ma hneva. Najma ak sa mala v noci pocika a bude spat v mokrom, pretoze ju urcite svokra nebude kazdu hodinu kontrolovat ci je sucha..

gabika128
31. júl 2023

@lonely66 ja osobne som sa na to pýtala po 4 rokoch našej Dr, povedala že dieťa musí dozrieť a do 6 rokov sa to nerieši. My sme to skúšali a náš syn sa pociká 5-6 krát do týždňa. Neviem kto by pral každý deň nepremokavé plachty, plachty, obliečky aj perinu ( tá je často pocikaná tiež) proste sú deti, ktorým to trvá a to, že ty osobne také v okolí nemáš, nič neznamená.

lonely66
31. júl 2023

@gabika128 neberiem ti tvoj nazor. rovnako mozem tvrdit, ze to, ze ty mas take dieta este neznamena, ze drviva vacsina deti sa nedokaze naucit cikat. ja si matne spominam, ze svoje deti som okolo 00:00-00:01 v noci posadila na nocnik, povedala: "pšššššš", cikaj". a vycikali sa. vyliala som a bol do rana pokoj. mozno to chce aj trosku iniciativy zo strany matky. alebo otca

gabika128
31. júl 2023

@lonely66 bože, to nie je "môj názor" 😂 ani tu nikto netvrdí, že väčšina detí sa pocikava do 6 rokov.

amelia89
31. júl 2023

@lonely66 nepomoze veru, niektori ludia su neomylni ja viem 🙃 Nočne pomočovanie je absolutne normalny jav po 3. roku zivota,postupne sa to znizuje a medicinsky problem predstavuje - a teda pediater na to reaguje - az okolo 5. roka. To znamena ze dovtedy uz je to sice ojedinele ale stale bežne a normalne a nema to nic spolocne s tym ci da matka pogumovanu plachtu pod decko alebo nie. Ak dieta nema aspon par dni za sebou rano suchu plienku tak nema zmysel ho nechavat sa pocikavat v posteli a menit plachty ze pracka nestiha prat. Ja som nenapisala ze do 5. rokov to deti bezne robia, len ze aktualne v 3 nie je treba tlacit na pilu. Keby si tak pozorne citala tak by si to normalne pochopila. Neviem akoze o co ti ide alebo co si potrebujes dokazovat,je to absolutne normalna a bezna zalezitost, v mojom okoli niektore 3 rocne deti na spanok plienku este maju. Niektore nie,niektore ano. V 3.5 roku uz menej a v 4 uz skoro nikto. Takze neviem naco ma oznacujes a pises ze ci myslim vazne ze pocuravanie sa riesi az v predskolskom veku a ze ziadna skolka mi dieta nevezme,ked tak pozorne citas,lebo neviem ci teda tvoje dieta v skolke v noci aj spava, aby ho teda nezobrali alebo teda si miesas hrusky s jablkami. 🤷🏽‍♀️

mimi3008
31. júl 2023

Nase deti takto k babkam nastastie nechodia, ale ak by chodili a robili by nieco proti mojej voli, okamzite ich beriem domov a boli tam naposledy.

lonely66
31. júl 2023

@gabika128 toto snad nemyslis vazne

amelia89
31. júl 2023

@lonely66 jaj tak to potom ano. To je ako ked na ihrisku mi mamicka hovorila ze jej dieta v roku už nema plienku,a potom sice dodala ze ho 890x posadzuje a samo sa nepyta. Ja svoje dieta nebudem o polnoci budit ako prepnuta aby sa vycikalo ked o 2-3 mesiace na to dozreje samo,aby som sa mohla potlapkat po ramene ako to moje decko super zvladlo lebo šššs cikaj 😀

lonely66
31. júl 2023

@amelia89 moje deti su takmer dospele. a prepac, myslela som, ze ide o diskusiu, preto som ta oznacila. netusila som, ze je to zakazane. a co sa tyka nocneho pomocovania, u mojich deti, ako i deti v rodine, nenaslo sa jedine, co by so po 3.roku pocikavalo v noci. ako pisem, mozno to chce trosku viac iniciativy zo strany rodicov, a teda posadit ho hoci len v polospanku okolo polnoci na nocnik. dieta sa vycika. a do rana vydrzi. a to pisem zo skusenosti relativne sirokej rodiny, nie o 1 ci 2 detoch

mimi3008
31. júl 2023

@lonely66 Tebe by trochu posurfovat na internete a polistovat v mudrych knihach za ucelom dovzdelania sa v niektorych oblastiach a nadobudnutia novych poznatkov veru nezaskodilo. Jasne, generacia mojich rodicov (patdesiatnici-sestdesiatnici) a ich rodicov taktiez trenovali babatka na sedenie, 5mesacne ich poobkladali vankusmi, ake sikovne boli tie deti, ze sa tak skoro naucili sediet, ze? Vyrastli z nich sikovni ludia s pokazenymi chrbticami. Super👍

lonely66
31. júl 2023

@mimi3008 nepoznam jedineho 40 a viac rocneho cloveka s pokazenou chrbticou. zato denne vnimam okolo seba stazujucich sa mladych na bolesti chrbtice. zrejme z neustaleho krcenia sa pri PC, lebo taka je doba.

amelia89
31. júl 2023

@lonely66 stale si nerozumieme- ty si tvoje deti musela v noci posadzovat,to znamena ze bez toho by sa asi do rana pocikavali, ale ty si myslis ze vsaka tvojej iniciative sa to naucili. Pravda je taka ze tvoje deti na to dozreli a dozreli na to vdaka hormonu vazopresin nie vdaka polnocnemu budeniu. Som rada ze vsetci v okoli vasej rozvetvenej rodiny to super iniciativne zvladli do 3 rokov. My,neschopne,neiniciativne matky este teda chvilu pockame a snad aj nase dieta do zvladne skor nez pojde na vysoku.

mimi3008
31. júl 2023

@lonely66 ja teda poznam tych 40nikov a starsich dost vela s pokazenou chrbticou

mimi3008
31. júl 2023

@amelia89 👏👏👏👏👏za posledny koment mas u mna 100 bodov😊

andrejka1974
31. júl 2023

@notebook ja viem ,ale mám ďalšie štyri deti a viem ,že každé musí dozrieť u jedného je to 2 roky a u niektorých aj štyri a viac aj keď sú úplne zdravé

gabika128
31. júl 2023

@amelia89 veru syn je v okolí asi jediný v tomto veku s plienkou, jeho rovesníci sa sami odplienkovali oveľa skôr, niektorí zároveň s denným odplienkovanim ( nikto ich v noci nebudil) a nič s tým nenarobíme. Ja si teda neviem predstaviť nastavovať si v noci budík, vstať, ísť zobudiť dieťa, dat ho na nočník na ktorom nesedel od 2 rokov a je mu malý a dat ho do postele, 20kg dieťa, ktoré nezobudi v noci ani zbíjačka 😂.

akbara77
31. júl 2023

Keď ti to vadí, tak ju tam nedávaj na prázdniny.

amelia89
31. júl 2023

@gabika128 no co ti mam na to povedat,si malo iniciativna a leniva matka. O hodinu nastavuj budik 😜

gabika128
31. júl 2023

@amelia89 jasné, idem si vyčistiť zuby, sladko zaspím a o 50 minút idem na to 😂 ak sa zobudím 🙈

gabika128
31. júl 2023

@amelia89 ale nebudem sa tu hrať iba na lenivú, aj budenie sme už skúšali, aj sa nevycikal v noci, dal to ráno o 6 do tej nepremokaj plachty, ktorú samozrejme tiež máme 😂

mimi3008
31. júl 2023

Na nasho ale neplatilo, ze nebudeme davat na noc plienku az vtedy, ked bude rano sucha. Rano sucha v zivote nebola. Platilo, ze ak mal plienku, cikal do nej, ak nemal, tak necikal. Zistili sme to v 3 a tristvrte roku, mozno keby sme mu na noc plienky nechali este rok, cikal by do nich rok a keby sme mu ich zrusili pred rokom, bol by na noc odplienkovany o rok skor.

amelia89
31. júl 2023

@gabika128 ale vsak jasne,uplne normalny sedliacky rozum. Jasne ze to skusate, aj sa snazite. Ja uplne rozumiem a zaroven vdaka tomu normalnemu sedliackemu rozumu vsak vies ze aj ked uz bezne vela deti tu plienku nema,tak proste vas krpec ju este chvilu ma… Aj moj syn ma uz obcas suchu a myslim ze ze o par mesiacov to pride,len akokeby nemam potrebu sa nahanat za kalendarmi ze uz mu 3 roky odbili tak teraz sa z toho zblaznim ked vobec nie je dovod.

laurikalalinka
31. júl 2023

Nič v zlom,ale kedy chceš odplienkovanie riešiť,kedy bude na to zrelá? To musíš ty v nej vytvoriť ten pud aby vedela že treba jej na wc.

lavender94
1. aug 2023

@lonely66 uvedomuješ si, že chcieť od trojročného dieťaťa aby sa v noci nepocikalo je to isté ako by si hučala do 14 ročného dievčaťa aby jej prišla prvá menštruácia, alebo rovnaká chujovina ako brať cukrovkarovi inzulín nech sa konečne naučí žiť bez toho?
A ak nepoznáš jediného 40nika s pokazenou chrbticou tak neviem kde žiješ 🤣 lebo ja poznám takých už 20 nikov, u 40 ročných ľudí je skôr výnimka, keď niekoho neboli chrbát

autor
1. aug 2023

@mirka17 V novembri jej maju vybrat, dik za tip, uvidime, ci aj u nej to suvisi.

beata_k
1. aug 2023

@lonely66 Ja sa hlasim. Mam kvoli tomu skoliozu.

A prosom ta, nerob z lekarov idiotov lebo tvoja stara mama povedala.

beata_k
1. aug 2023

@laurikalalinka Vytvorit pud? To sa ako robi?

amelia89
1. aug 2023

@beata_k posadiš o polnoci a robis šššš cikaj šššs. Vola sa to pudotvorba 😜😀🫠

autor
1. aug 2023

Dik za odpovede. Uvidime, ci svokra aj po manzelovom trochu nastojcivejsom telefonate tu plienku dala. Pre tie, ktore sa pytate, kedy to chcem riesit - ked bude mat aspon par dni po sebe suchu plienku. Vtedy skusime. Nebudem stresovat ju a ani seba kvoli ocikanym perinam, lebo 3 roky su magicky vek, kedy dieta nema mat plienku. Denne cikanie mame poriesene uz rok a to sme ju naucili, presne ako tu niektore pisete. Ale tema bola o inom..kazdopadne dakujem tym chapavejsim za rady, potrebovala som vypustit paru :D

autor
1. aug 2023

@amelia89 :D :D

autor
1. aug 2023

@lavender94 Toto je inac dobry argument, mozno ho pouzijem v diskusii so svokrou 🙂