Syn má intoleranciu laktózy, alergiu na lepok a na bielkovinu kravského mlieka

kvikina087
11. apr 2018

Poslali nas na gastro a zatial mame drzat miernu dietu.... ale cooo ? Dali mi letaky lenze ja z toho ozaj realne neviem co mu kupit.... mlieka som nasla bud bez laktozy, alebo pre alergikov na kravsku bielkovinu.... ked ma oboje tak ake mlieko? Nejake rady....
Ďakujem

janickacrazy
11. apr 2018

@kvikina087 Hod sa do tejto skupinky, tam ti poradia: https://www.modrykonik.sk/group/6958/

kkl82
11. apr 2018

zacnes tak, ze zmenis svoje zmyslanie o strave. ak ma alergiu na bkm aj neznasanlivost na laktozu, uplne vyradis mliecne vyrobky a najdes nahradu v rastlinnych mliekach (idealne domaca vyroba). skoro dvojrocne dieta uz nepotrebuje pit mlieko (ak nejde o materske mlieko), takze vlastne len zo stravy vyrad mliecne vyrobky pripadne hladaj alternativy (vyzrete syry, kde je laktoza uz povacsine uplne stravena a nie su z kravskeho mlieka).
bez lepku sa tiez zit da, no trocha sa budes musiet realizovat doma a pravdepodobne viac piect pre vlastnu potrebu (lebo v obchodoch dostupne vyrobky sa vam rychlo objedia a su zbytocne drahe). alebo pomaly skusit kvaskove pecivo, to celiatici casto zvladaju bez problemov (tiez zalezi z akej muky a aka silna je intoleranciana lepok, podla symptomov).
a ano, najlepsie je nast v okoli ci tu na koniku skupiny, ktore maju rovnake problemy. idealne niekoho uvedomeleho, kto pomoze a poradi.

hettinka
11. apr 2018

@kvikina087 kasu Sinlac skús, rastlinné mlieka z dm drogérii, výrobky alpro, kukuricnu a ryžovu kasu, bezlepkovy chlebík.

ukulela
11. apr 2018

@kvikina087 neboj, zvladnes, mame v rodine pripad - malej diagnostikvoali celiakiu a prve mesiace drzala aj bezlaktozobu dietu. kupovali alpro mlieka - ovsene, mandlove, .... jogurty aj smotany do varenia sojove. cestoviny bezlepkove, naucili sa doma viac piect. co sa tyka bezlepkovych vyrobkov, cestovin - na trhu ich je dost. treba si len zvyknut na to ich kupovat ... doktorka by ti ich mala aj predpisovat, ked budete mat stanovenu diagnozu.
co sa tyka toho mlieka - naucit sa pouzivat napr tofu. namiesto tvarohu ciste biele do plniek, palaciniek, pomazaniek - len ochutit ... vpodstate vsetko sa da nahradit. receptov je habadura. bud to vezmes od podlahy a naucis sa varit nove jedla, alebo jednoducho najdes vyhovujuce nahrady vo svojich beznych receptoch. ja napr nezahustujem nic mukou. nemame zdravotny problem, ale naco sa lepit? krupicu mam rada napr aj kukuricnu, chuti mi to ovsene mlieko od alpro, ale aj ryzove ...
ak potrebujes este nahradu umeleho mlieka, tam si myslim, ze tiez by ti mala dat doktorka na predpis.

iveta143
11. apr 2018

moja dcerka ma tiez intoleranciu laktozy a alergiu na bkm...teda nemoze ani bezlaktozove mlieko, lebo to obsahuje bkm...kupujem jej sojove mlieko a chuti jej...susene chuti lepsie ako hotove tekute...ale tiez treba precitat zlozenie na vsetkych vyrobkoch pre istotu...do varenia namiesto klasickej smotany davam kokosovu smotanu, a rozdiel ani nepoznat...tiez som mala v tom zmatok na zaciatku,ale postupne som sa do toho dostala...treba len citat na vsetkych vyrobkoch zlozenie...

hawo
28. aug 2018

@kvikina087 ahoj, kľudne nám v prípade, že by si potrebovala pomôcť s nastavením strany napíš na https://www.facebook.com/imwell.sk/ alebo na www.imwell.sk

Zaoberáme sa okrem iného potravinovými alergiami a intoleranciami.

😉

kvikina087
autor
28. aug 2018

@hawo dakujem moc. Nakoniec tie hodnoty neboli tak zle...