Dcéra má alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Môže jesť antihistaminiká s obsahom laktózy?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

dcérka má alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Môže jesť antihistaminiká s obsahom laktózy?

Mala bolesti brucha, hlavy, nôh. Po ich vysadení jej to zmizlo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je pravá alergia cez imunoglobulíny (IgE), problém bude spôsobovať každá zložka mlieka vrátane cukru - laktózy.

Ak je intolerancia na mliečnu bielkovinu (IgM,IgA,IgG), tiež by som nepodávala liek s obsahom laktózy, aj keď tu už nehrozí riziko anafylaxie ako pri alergii.

Tiež je otázne či máte otestovanú intoleranciu laktózy.

Existujú antihistaminiká bez obsahu mliečnych zložiek, ale väčšina je na predpis.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/